Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

SlovakFox

AUTOR

slovakfox

Marseille 2 (Pilot 369, sci-fi triler, kniha)

(Pilot 369 – trailer ; sci-fi thriller už v predaji; update 20.2.2022; Ukážky

Marseille, január 2015. Extrémny taxikár Cédric Mórovech vezie VIP zákazníka na letisko.

  ‚Dnes mi fakt nejde karta,‘ pomyslím si v duchu a prudko zošliapnem brzdový pedál tesne pred hranicou poslednej križovatky, za ktorou ma už čaká vytúžená D5-ka.

  – Tak to sú ďalšie minimálne tri minúty zdržania a myslím, že sa už kľudne môžeme vrátiť do hotela, – vyhŕkne na mňa rozhorčený zákazník z vedľajšieho sedadla.

  – Pozor sanitka zozadu!  – vykríknem smerom k pasažierovi a prudkým zošliapnutím na plynový pedál vyrážam do križovatky na červenú. Zvuk rinčiacich plechov po ľavej strane potvrdzuje, že niekto nedával pozor a nezaregistroval zvuk kvíliaceho majáku.

  ‚Milujem vás, sanitky a policajti so zapnutými majákmi,‘ pomyslím si v duchu, kútikom oka sledujúc pasažiera, ktorý sa obidvoma nohami zapiera do neexistujúcich brzdových pedálov, na podlahe pred svojím sedadlom.

  Všetky autá so zapnutým majákom majú právo prednostnej jazdy a každý šofér je povinný uvoľniť im cestu za akúkoľvek cenu. Ja najradšej uvoľňujem cestu z prvej pozície pred červenými svetlami na križovatke. Je to jediná možnosť ako beztrestne prejsť cez križovatku na červenú, pričom je na mojej šikovnosti vyhnúť sa všetkým trubirohom, ktorí si majáky nevšimnú.

#

  Do môjho jazdného pruhu sa náhle sprava a bez smerovky zaraďuje vyšperkované cukríkovo modré BMW X6. Bez zaváhania prechádzam cez dve plné čiary do protismeru a nechávam Renault Clio za mnou pobozkať zadný nárazník X6-tky, ktorej salutujem zdvihnutým prostredníkom.  Kútikom oka zaregistrujem vypúlené oči blondínky v modrom cukríku BMW X6  a mobilný telefón, letiaci po náraze na zadné sedadlo. 

  ‚Moja zlatá. Teraz je už neskoro. Mala si dávať väčší pozor, keď ťa učili ako pripojiť mobil na bluetooth a teraz vidíš, že aj tie predpisy o telefonovaní za volantom nevymýšľal niekto len tak, z dlhej chvíle,’ poľutujem v duchu krásku za volantom.

  ‚Navyše aj túto pokutu platíš ty, keďže ja som zabránil nehode, hoci za cenu porušenia dopravných predpisov,‘ pomyslím si a z vynúteného vytlačenia do protismeru sa zaraďujem späť do svojho jazdného pruhu, zanechávajúc za sebou minimálne 30 slimákov.  

  – Človeče, ale na letisko musím prísť živý! – otvára oči vedľa sediaci zákazník, kŕčovito zvierajúc v pravej ruke držadlo na streche vedľa svojho sedadla. 

  – Pred odletom ma môžete pozvať na kávu, – snažím sa ukľudniť nervózneho spolujazdca po tom, ako nás sanitka potiahla v závese cez tri svetelné križovatky na červenú.

  – K letisku sme bližšie o vyše tri kilometre a do cieľa prídeme takmer o sedem minút skôr, ako som pôvodne odhadoval. –

  – Len aby! – reaguje spolujazdec zatláčajúc pravou nohou fiktívny plynový pedál na svojej strane po tom, ako mi ručička na tachometri klesla pod hodnotu 100 km/hod.

  Blížime sa po dvojprúdovke ku kruhovému objazdu, pred rýchlostnou cestou, ktorá smeruje k letisku. Melódiu z rádia náhle prerušuje urgentné dopravné hlásenie:

  „Vážna dopravná nehoda na druhom výjazde z kruhového objazdu zo smeru od ulice Av. André Roussin. Všetky záchranné zložky sú už na ceste. Nie je vylúčené, že bude potrebný aj vrtuľník a hasiči, pretože na mieste nehody sa ozývajú výbuchy. Pripravte sa na zdržanie najmenej jednu hodinu a ak môžete, vyhnite sa kruhovému objazdu zo smeru od cesty Av. André Roussin.“

#

  Minuli sme informačnú ceduľu s označením hlavnej cesty Av. André Roussin, po ktorej práve uháňame. Ďalšia informačná ceduľa oznamuje, že po 400 metoch dorazíme na kruhový objazd, druhý výjazd, z ktorého nás dovedie na letisko a ja cítim ako mi po čele začínajú stekať kvapôčky potu.

Marseille-Av.SaintRoussine + kapsula

  – Hovoríš, kávu?! – vyštekne po mne spolujazdec, ktorého silený úsmev morfuje do výrazu rozzúreného dobermana.

  Prudko brzdím, vybočujúc pritom do ľavého pruhu, aby som sa vyhol nehode, pretože vodič predo mnou už dobrzdiť nestihol.

  Do hrobového ticha v kabíne sa vracia melódia z rádia. Rozzúrený spolujazdec vystupuje z auta. Kopancami do prednej pneumatiky ventiluje zúrivosť a nepríčetne vykrikuje:

  – Mal si vybrať inú trasu! A to, že vraj si najlepší. Vraj to tu poznáš lepšie, ako GPS! Nielenže nič nezaplatím, vysúdim od teba aj gate za stratený kontrakt!… –

  Neprítomným pohľadom chvíľu sledujem rozzúreného zákazníka. Premávka v protismere je plynulá s veľkými odstupmi medzi autami, keďže v poobedňajšej špičke sa to zhusťuje smerom von z mesta.

  – Okamžite nastúp do auta a pripútaj sa! – prerušujem odmeraným hlasom stupňujúci sa monológ rozzúreného zákazníka.

  Zákazník, zaskočený rozhodným tónom môjho hlasu nastupuje do auta.

  – Aj druhý pás! – nepúšťam nadychujúceho sa spolujazdca k slovu.

  Otáčam hlavu doľava, smerom do protismeru, kde sa oproti mne blíži oranžový domiešavač. Celú silu svojho vedomia plne koncentrujem na domiešavač, šinúci sa oproti. Cítim ako mi na spánkoch navierajú žily a do hlavy sa mi hrnie krv. Zrak sa mi rozmazáva a z bielej hmly sa vynára kaleidoskopický obraz rozvírenej a sféricky skreslenej reality predo mnou. Stred kaleidoskopu sa náhle rozjasňuje a rozširuje na šírku, len o niečo väčšiu, ako je šírka prednej kapoty môjho auta.

  Zapínam diaľkové svetlá, výstražný trojuholník, volant stáčam do protismeru a zošľapujem plynový pedál.


Kniha, pôvodný slovenský sci-fi thriller „Pilot 369“ vás unaví, pretože nezaspíte pokiaľ ju neprečítate celú. Už v predaji napr. v kníhkupectve Martinus.

      Je pokrvná línia Ježiša Krista skutočne prerušená? Čo spája incidenty lietadlových lodí Nimitz a T. Roosevelt, zdokumentované pilotmi najmodernejších bojových stíhačiek a oficiálne potvrdené Ministerstvom obrany USA s biblickými príbehmi starozákonných prorokov Israel-a (Jacoba) a Mojžiša?

      Biblický zápas proroka Jacoba (Israel-a) s Anjelom kanonizovali vo svojich svätých knihách židia, kresťania aj moslimovia. Bola to fikcia, alebo prvé zdokumentované blízke stretnutie tretieho druhu, zápas z ktorého zástupca ľudskej rasy – prorok Jacob vyšiel ako „víťaz“?

      Ako súvisí Exodus Izraelitov z Egypta s gravitačnými technológiami?

      V januári 2015 bol pozorovaný posádkou lietadlovej lode Theodore Roosevelt lietajúci objekt porušujúci všetky ľudstvu známe fyzikálne zákony, ktorý dostal označenie „Gimbal incident“.

      Ako dokázal taxikár z Marseille zalarmovať najutajenejšie oddelenie amerického Pentagónu?

      Kniha, pôvodný slovenský scifi thriller „Pilot 369“ detailne popisuje možný priebeh incidentov Nimitz, Gimbal a mnohých ďalších…

      „Pilot 369“ – kniha, pôvodný slovenský sci-fi triler.

      Video trailer ku knihe na YouTube kanály: Pilot 369Ukážky.

      Na stránkach knihy, sci-fi trileru Pilot 369 nájdete všetky odpovede na otázky súvisiace s gravitáciou a gravitačnými technológiami o ktorých ľudstvo už začína niečo tušiť, ale vôbec ich neovláda.

      Sci-fi triler, kniha Pilot 369 – napätie a strhujúca akcia od začiatku do konca – tip na originálny darček. Knihu, sci-fi thriller Pilot 369, hľadajte na pulte svojho kníhkupectva. Už čoskoro.

      Vydavateľstvo: ENRIBOOK: ENRIBOOK – pripravujeme

SlovakFox
Čo spája incidenty amerických lietadlových lodí Nimitz a T. Roosevelt, zdokumentované pilotmi bojových stíhačiek a zverejnené na webových stránkach MO USA, so svätými knihami Genesis a Exodus? Potvrdzuje webová stránka MO USA existenciu antigravitačnej technológie? Odpovede prináša kniha, pôvodný slovenský sci-fi triler Pilot 369 - napätie a strhujúca akcia od začiatku do konca. Video trailer k sci-fi trileru Pilot 369 nájdete na YouTube kanáli autora SlovakFox. Hľadajte na pultoch kníhkupectva Martinus ale aj mnohých ďalších. Vydavateľstvo: ENRIBOOK.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button