Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

SlovakFox

AUTOR

slovakfox

Stretnutie (Pilot 369, sci-fi triler, kniha)

(Pilot 369 – trailer ; sci-fi thriller už v predaji; update 25.12.2021; Ukážky

Stretnutie Jacob-Esau

Peter Paul Rubens: Zmierenie Jacoba s Esauom  

Mahanaim, údolie rieky Jabbok, východný breh Jordánu, 1700 BC

Esau, s mečom v ruke, sleduje Jacoba, ako sa so sklonenou hlavou, krívajúc na ľavú nohu, potáca smerom k nemu. Jacobova tunika je celá zašpinená od blata, na viacerých miestach je rozpáraná, a posiata krvavými škvrnami. Na rukách a nohách sú jasne viditeľné, obrovské a hlboké jazvy, ale bez známok krvi. Všetky miesta s jazvami sú potreté žltou, zaschnutou tekutinou.

      V temene hlavy mi znie cudzí hlas, ktorý neustále, dookola, monotónne, ale naliehavo opakuje: ‚Esau, polož meč! Esau, polož meč!…‘

      Neschopný akéhokoľvek pohybu vyhŕknem súcitným hlasom na Jacoba:

– Jacob, čo sa ti preboha stalo?! –

      Jacob dvíha hlavu a na tvári sa mu zračí silený úsmev s ústami skrivenými od bolesti. Zakopáva krívajúcou nohou o kameň a s rozhodenými rukami mi padá priamo do náručia. Púšťam meč a zachytávam padajúceho Jacoba, ktorého si po viac ako dvadsiatich rokoch priviniem rukami k telu a mimovoľne mu pohladím husté, strapaté a blatom polepené vlasy. Druhou rukou dávam dohodnutým gestom znamenie svojím vojakom, aby sklopili zbrane.

      – Celú noc som zápasil s anjelom, – zašepká mi, chvejúcim sa hlasom, do ucha Jacob, potláčajúc slzy a so sklopeným zrakom si opiera hlavu o moje rameno.

      ‚Bude to opäť nejaký úskok alebo podlé klamstvo, ako keď mi ukradol právo prvorodeného syna na vodcu a kráľa Hebrejského ľudu po mojom otcovi?‘ kladiem si v duchu otázku a pozvoľna, držiac Jacoba za ramená, ho odtláčam, aby som sa mu pozrel priamo do očí.

      – Bojoval som s ním na život a na smrť, celú noc, bez prestávky. Všetky krvácajúce rany mi Anjel po zápase ošetril, zastavil unikajúcu krv a takto ušetril môj život, – zašepkal Jacob a na znak dôkazu ukazuje zápästie pravej ruky s hrozivo vyzerajúcou, takmer dvadsať centimetrovou čerstvou jazvou bez jedinej kvapky krvi.

#

Paluba gravitačnej transportnej kapsuly TK03

      Nehlučne visím vo výške tridsať metrov nad dvojicou bratov, s gravitačným štítom na maxime, neviditeľný pre vonkajšieho pozorovateľa. Sústredene sledujem priebeh stretnutia, pripravený okamžite zasiahnuť pomocou gravitačného transportného tunela pri akomkoľvek náznaku a pokuse o ohrozenie Esauovho života.

      Jacob, s ktorým som celú noc zápasil v blate na pravom nábreží rieky Jabbok, ukazuje poranené zápästie Esauovi a z údajov frekvenčného skenera, napojeného na vedomie Esaua usudzujem, že nastala rozhodujúca chvíľa, kedy môžem definitívne odvrátiť akékoľvek ohrozenie Esauovho života a zdravia, a zároveň dodržať sľub, ktorý som dal Jacobovi.

      Otáčam kapsulu o deväťdesiat stupňov, tak aby bola vertikálna os kapsuly paralelná so zemským povrchom. Vystupujem z pilotského kresla a pristupujem k pultu po obvode kapsuly. Spriehľadňujem okná v plášti kapsuly a vypínam gravitačný štít.

#

      Jacob dvíha hlavu a upiera pohľad svojich očí do očí Esaua. Zrazu pocíti chladivý tieň gravitačnej kapsuly, ktorá sa znenazdajky objavila na oblohe nad nimi. Mimovoľne dvíha hlavu hore a od úžasu otvára ústa dvíhajúc pravú ruku, ktorú ukazoval Esauovi.

      Dlaň otáča smerom ku mne na znak priateľského pozdravu. Zvráskavené čelo sa mu rozjasňuje a z pier roztiahnutých do  širokého a šťastného úsmevu, vyčítavam slová:

– Ďakujem. Ďakujem za všetko… –

      Esau, nechápajúc zmenu vo výraze Jacobovej tváre, pomaly otáča hlavu smerom hore a pozerá mi priamo do očí. Došlo mu to. Jacob tentokrát neklame!

#

Mahanaim, údolie rieky Jabbok, východný breh Jordánu, 1700 BC

Esau skláňa hlavu, odstupuje od Jacoba, pokľakáva na ľavé koleno a gestom prikazuje, svojmu ozbrojenému sprievodu aby urobil to isté.

      – Vitaj doma, Israel, brat môj, ktorý si bojoval s Anjelom! Náš vodca! Kráľ všetkých Hebrejcov! – hlasno zvolá Esau a pokloniac sa až k zemi, pobozká Jacobovu bosú nohu (pozn. autora: Hebrejské slovo „Is-ra-el“ znamená: „Ten, kto bojoval s bohom“, alebo „Ten, kto bojoval s anjelom“).

      – Moji verní! – obracia sa Esau k svojím vojakom.

      – Odteraz, je naším spoločným veliteľom, a vodcom, môj brat Jacob, ktorého budeme všetci oslovovať menom Israel, na znak toho, že bojoval s Anjelom a jeho život bol ušetrený! – ukončuje svoj prejav k vojakom Esau a obaja bratia si padajú tentokrát do vrúcneho objatia.

#

Paluba gravitačnej transportnej kapsuly TK03

      ‚Taak…, a je vymaľované! Chlapi, s vami som definitívne skončil,‘ pomyslím si v duchu, skáčem do pilotského kresla a rýchlosťou 12 Machov sa presúvam do výšky 24 kilometrov nad povrch planéty Zem…


Kniha, pôvodný slovenský sci-fi thriller „Pilot 369“ vás unaví, pretože nezaspíte pokiaľ ju neprečítate celú. Už v predaji napr. v kníhkupectve Martinus.

      Je pokrvná línia Ježiša Krista skutočne prerušená? Čo spája incidenty lietadlových lodí Nimitz a T. Roosevelt, zdokumentované pilotmi najmodernejších bojových stíhačiek a oficiálne potvrdené Ministerstvom obrany USA s biblickými príbehmi starozákonných prorokov Israel-a (Jacoba) a Mojžiša?

      Biblický zápas proroka Jacoba (Israel-a) s Anjelom kanonizovali vo svojich svätých knihách židia, kresťania aj moslimovia. Bola to fikcia, alebo prvé zdokumentované blízke stretnutie tretieho druhu, zápas z ktorého zástupca ľudskej rasy – prorok Jacob vyšiel ako „víťaz“?

      Ako súvisí Exodus Izraelitov z Egypta s gravitačnými technológiami?

      V januári 2015 bol pozorovaný posádkou lietadlovej lode Theodore Roosevelt lietajúci objekt porušujúci všetky ľudstvu známe fyzikálne zákony, ktorý dostal označenie „Gimbal incident“.

      Ako dokázal taxikár z Marseille zalarmovať najutajenejšie oddelenie amerického Pentagónu?

      Kniha, pôvodný slovenský scifi thriller „Pilot 369“ detailne popisuje možný priebeh incidentov Nimitz, Gimbal a mnohých ďalších…

      „Pilot 369“ – kniha, pôvodný slovenský sci-fi triler.

      Video trailer ku knihe na YouTube kanály: Pilot 369Ukážky.

      Na stránkach knihy, sci-fi trileru Pilot 369 nájdete všetky odpovede na otázky súvisiace s gravitáciou a gravitačnými technológiami o ktorých ľudstvo už začína niečo tušiť, ale vôbec ich neovláda.

      Sci-fi triler, kniha Pilot 369 – napätie a strhujúca akcia od začiatku do konca – tip na originálny darček. Knihu, sci-fi thriller Pilot 369, hľadajte na pulte svojho kníhkupectva. Už čoskoro.

      Vydavateľstvo: ENRIBOOK: ENRIBOOK – pripravujeme

SlovakFox
Čo spája incidenty amerických lietadlových lodí Nimitz a T. Roosevelt, zdokumentované pilotmi bojových stíhačiek a zverejnené na webových stránkach MO USA, so svätými knihami Genesis a Exodus? Potvrdzuje webová stránka MO USA existenciu antigravitačnej technológie? Odpovede prináša kniha, pôvodný slovenský sci-fi triler Pilot 369 - napätie a strhujúca akcia od začiatku do konca. Video trailer k sci-fi trileru Pilot 369 nájdete na YouTube kanáli autora SlovakFox. Hľadajte na pultoch kníhkupectva Martinus ale aj mnohých ďalších. Vydavateľstvo: ENRIBOOK.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button