Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

70587420_2253511911625966_8476024878124761088_n
Anira

AUTOR

anira

Záhady lesa – Spoznanie sa

Nikto nemá rád skóre vstávania. O tom by Vám mohol Bjorn rozprávať. Bolo ráno ako každé iné. Malé lúče zlatistého východu slnka spolu s jemným vánkom prenikali do izby. Všetko by bolo úplne v pohode, keby vonku nezaznel zvuk, ktorý Bjorn nenávidel. Zvuk rohu. To bolo znamenie toho, aby sa všetci zobudili a vykročili do nového a krásneho dňa. Lenže náš malí ( asi 166 centimetrov vysoký ), červenovlasý, fialovo oký kamarát so špicatými ušami a ostrými zubami, ktoré mu sem – tam vyčnievali z pusy, Bjorn, bol strašný spachtoš. Kľudne by prespal celý deň a bolo by mu to úplne jedno.

Bjorn skoro vyletel z kože, keď to počul a hodil sa na zem. Pri páde na zem si uštedril úder lakťom do stolíka, ktorý bol vedľa jeho posteli. Takto mával rána bežne. Inokedy sa udrel len hlavou o bok stolíka alebo spadol spolu s perinou a asi 10 minút sa z nej vymotával.

Prinútil sa vstať a ísť sa obliecť. Nebolo to jednoduché ale podarilo sa. Ako syn Náčelníka sa musel správať vzorne a poslušne, dávať vzorný príklad ostatným. Ale to Bjornovi nič nehovorilo. Správal sa práve naopak. Stále niečo robil zle spolu s jeho piatimi kamarátmi: Einarom, Nannou, Colbym, Thyrou a Akém. To bola tá najúžasnejšia šestka na svete. Aspoň si to mysleli.

Einar bol poriadny chlap. Bol vysoký niečo okolo 200 centimetrov. Oči mal čierne ako uhlie a strašne prenikavé. Ako keby stále čo sa na teba pozrie vedel čo po ňom chceš, vedel či klameš. Je to scary. Vlasy mal silno hnedé, vyholené po boku a učesané dozadu. Mierne zarastený na brade. Bol jeden z bojovníkov.

Nanna bola super holka. Bola vysoká niečo okolo 170 centimetrov. Oči mala buď tak slabo hnedé, zmiešané spolu so žltou, že pripomínali zlaté alebo boli naozaj zlaté. Vlasy mala čierne, kučeravé a pre Bjorna to boli tie najúžasnejšie vlasy na svete. Bola trochu tmavšia než ostatný ale nič to na nej nemenilo. Stále bola úžasná. Bola chudá a vypracovaná. Možno aj preto, že bola jedna z bojovníkov spolu s Einarom.

Colby bol pre Bjorna ako brat. Mal asi 185 centimetrov. Bol blondiak s modrými očami – no skôr tyrkysovými ale to je jedno. Vlasy mal stále rozcuchané, neupravené, no na Bjorna nemal ale čo už. Pleť mal pekne opálenú.  Mal talent rozosmiať človeka a to mu stačilo spraviť len nejakú grimasu a bolo. Colby bol jeden z námorníkov konkrétne kormidelník.

Thyra bola ta naj zvláštnejšia holka v dedine. No možno preto, ja neviem, možno preto, že bola biela. Ale ako úplne: vlasy, nechty, mihalnice, ústa len obočie mala čierne. Je totiž albínka. Vlasy mávala stále nejako pozapletané. Nosila rôzne ozdoby do vlasov, nejaké šnúročky a veľa ďalších vecí ktoré ani neviem pomenovať. A ako Vám len opísať jej povahu?

Je to strašne radikálny človek. Nebojí sa povedať čo si myslí dokonca ani náčelníkovi. Je niečo ako zdravotníčka a žiačka dedinskej šamanky Runy. Bjorn Thyru ľutoval horšie dopadnúť nemohla. Radšej by pomáhal starému dedinskému bláznovi menom Asger ako Rune ale Thyra nemala na výber. Nevedela veľmi dobre ovládať svoje schopnosti a tak jej Runa pomáhala. O tom som sa ešte nezmienila? Vie čarovať. Nič také neobyčajné.

Aké bol syn muža, ktorý bol Generál a zároveň bol pravá ruka náčelníka. Aké bol asi 175 centimetrov vysoký. Mal kakaovú farbu vlasov, ktoré boli väčšinou upravené. Ako ste ich dali tak zostali. Oči mali slabo hnedú farbu takú kávovú zmiešané s oranžovou, že pripomínali skôr ohnivé oči ako len také obyčajné hnedé. Pleť mal trošku tmavšiu nie tak ako Colby a už vôbec nie ako Nanna ale mal. Mal krištáľovo lesklý úsmev. Bol to obyčajný chlapec, z veľkými snami ale bohužiaľ jeho otec chcel mať z neho to čo Aké za žiadnu cenu nechcel. Mal byť nástupca svojho otca. Mal viesť bojovníkov do boja. Lenže Aké nechcel byť žiadny bojovník a už vôbec nie niekomu ublížiť.

No a náš Bjorn. Bol to 166 centimetroví chlapec s červenými vlasmi, olivovou pleťou, fialovými očami do ktorých, keď ste sa pozreli videli ste všetko. Mal špicaté uši a ostré zuby. Mal talent dostať sa do každých jedných problémov do akých sa len dalo. Neznášal hodiny s Runou – Runa bola aj jeho učiteľka, lebo bola najstaršia a veľa vedela. Runa bola niečo ako meňavec.

(vedela sa premeniť na hocijaké zviera) a Bjorn si myslel, že ho sleduje lebo z nejasných dôvodov ho stále bonzla. Aj keď tam nik nebol.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button