Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

adhara

AUTOR

adhara

Alergény v mojich textoch

(Aktualizované 11. 7. 2016)

 

Keďže skúsenosti ukázali, že mnohí čitatelia sú citliví na isté prvky v literárnych príbehoch, ba priam ich nemôžu vystáť, rozhodla som sa vziať si príklad z reštaurácií a pred týmito zložkami mojich diel ich náležite varovať. Nebola by som rada, keby niekto pri ich čítaní upadol do anafylaktického šoku. Takže tu je menu textov, ktoré si možno zakúpiť alebo ich na požiadanie poskytujem na čítanie v elektronickej podobe s príslušnou legendou alergénov dole. Pozor, alergény sú zároveň v niektorých prípadoch spoilermi!

 

Poviedky:

 

Lesy na dne morskom (2,7,8)

Len pre svoje deti (1,2,7,8,9)

Mračno (1,2,6,8)

Granátový vesmír/Rubínový svet (2,7,8)

Dievčatko a dobrá víla alebo In vitro kurz tvorivého písania (5,11)

Píš o tom, čo poznáš (1,11)

Cintorín živých (11)

Narodiť sa inde (7,9,11)

Pravidlá hry (1,2,7,8,10)

 

Novely:

 

Denník samovraha (1,5,9,11)

 

Romány:

 

Príbeh Padajúcich Hviezd (1,2)

Druhá planéta (1,2,8)

Čierna diera (1,2,3,5,6,8,9,10)

Večnosť omylov (1,2,8,9,10)

Nula kelvinov (1,2,3,4,7,8,9,10)

Úvod do teórie chaosu (1,2,4,6,7,8,9)

 

Populárno-náučná literatúra:

 

Súhvezdia od Andromédy po Žirafu (8)

 

Zoznam alergénov:

1)      zahraničné prostredie a mená

2)      vedecká fantastika

3)      cestovanie časom

4)      sexuálne scény

5)      happy end

6)      záchrana ľudstva pred zánikom

7)      sad end

8)      veda, technika a odborné výklady

9)      hlboké vrty do psychických pochodov postáv

10)   nadávky

11)   zo života

Po viac ako siedmich rokoch prispievania dávam zbohom literárnemu blogu Enigma. Dôvodom bola zmena blogu do neprijateľnej a nefungujúcej podoby. Verní čitatelia ma stále budú môcť nájsť na mojich stránkach www.adhara.sk, kde so železnou pravidelnosťou pridávam každý týždeň (minimálne) jeden nový príspevok. Tam budem pokračovať aj v článkoch o písaní, ktoré tvorili väčšinu mojich príspevkov na Enigme. S mojou tvorbou sa dá stretnúť aj v oddelení knižných noviniek v podobe tretieho vydaného románu – Úvod do teórie chaosu.
Ďalšie príspevky

Komentáre

14 Responses to Alergény v mojich textoch

 • Ale nemáš pocit, že niektoré označenia ničia potešenie čitateľov z prekvapenia? 

  Hoci, tiež pravda – ak sa ti na to ľudia sťažujú, tak je to veľmi praktické 😀

 • Vďaka. No, práve preto je tam varovanie, že “Pozor, alergény sú zároveň v niektorých prípadoch spoilermi!“. 🙂 Ale priznám, dosť som váhala, či dať aj happy end a sad end, ale napokon som ich zaradila – nech je sranda, a aj tak sú to informácie, ktoré sú už minimálne u mojich vydaných kníh verejné.

 • Šestku máš nejako poskromne a ani raz v kombinácii s päťkou, takto bestseller nenapíšeš… 🙂 Zato sedmička tomu pomerne dominuje (jednotku nepočítam, tú máš všade).

   

  No schválne, treba zobrať nejaké bestesellery a vyhodnotiť to podľa tohto, aby si vedela čo ľudia chcú!

 • Umberto Eco to má jasné: najviac sa predávajú knihy, v ktorých je sex alebo smrť, najlepšie oboje
  Úsmiaty 

 • Dík sa pripomenutie, uvedomila som si, že šestka de facto patrí aj do Čiernej diery, kde už v kombinácii s päťkou je. A do Úvodu do teórie chaosu by mohla ísť päťka, aj sedmička, no rozhodla som sa pre sedmičku, lebo tá akosi zarezonovala viac. Mimochodom, kandidátov na sad end z môjho pohľadu je viacero, ale vložila som to len tam, kde na drastickosť toho konca prišli sťažnosti…

  Akože jednotku mám všade? A čo Súhvezdia od Andromédy po Žirafu? Moja najnovšia a súčasne najobsiahlejšia kniha a celá-celučká zo slovenského prostredia. 🙂 A jednotka nie je ani v niekoľkých poviedkach (i keď tam je to trochu sporné).

 • Tak to preto sa Nula kelvinov predáva lepšie. V nej niektoré postavy zažijú sex a/alebo smrť dokonca viackrát. 🙂 Ale tá predajnosť, to bude skôr tým, že je v predaji dlhšie.

 • Južné súhvezdia sú zo slovenského prostredia? Teba kto zamestnal v planetáriu :-). No a Androméda, Perzeus, Herakles, Orión či Cefeus – to sú teda pekné ľubozvučné slovenské mená, len čo je pravda, možno ešte tak ten Pastier :-).

 • Zo slovenského prostredia nie sú ani tie severné. Alebo len neviem o tom, že sa hranice republiky nejako rapídne rozšírili? Síce nesledujem správy a mnohé mi mohlo uniknúť, ale že by si náš malý štátik začal nárokovať aj na nebo, hmmmm…

  Zo slovenského prostredia je samozrejme len pohľad na dané súhvezdia. U južných je vždy spomenuté, že ich zo Slovenska nevidno. No a mená? Tie som predsa nevymýšľala ja. To Ptolemaiovi, Heveliovi, Lacailleovi a ďalším by mal ísť dať niekto z našich národniarov po papuli, ako si to také čosi mohli dovoliť. 🙂

 • Ja som alergický na 1 a 10. Meno Kyle mi od slovenskej autorky znie ako nadávka, nech robím, čo robím.

  Také napínavé príbehy a takto mi ich kazíš… 🙁 Vždy si mylím, že čítam nejakého američana a nie teba. To je blbá vizitka pre autora, nie? Ja viem, že ty máš iný názor a že máš na to právo atď. Len si vylievam srdce, so excuse me 🙂

 • No, k článku sa vyjadrovať nebudem, keďže v praxi absentuje 🙂 Ale nápad je to fakt zaujímavý. Oceňujem originalitu. Aspoň ja som sa tým teda ešte u nikoho nestretla.

 • Aj ty, Brutus? 🙂 To hej, jednotka je asi najrozšírenejšia alergia. Aj alergické záchvaty pri nej mávajú najničivejšie následky, a žiaľ nielen pre pacientov, ale aj pre ich okolie.

  Ja nevidím nič zlé na pocite, že čítaš nejakého Američana a nie mňa. A prečo práve Kyle, či to bol len príklad?

 • Vďaka. Toto mi len tak napadlo ako ďalší úlet. 🙂

 • Meno Kyle mi prišlo prvé na um. Inak je pekné, ale zo začiatku som ho stále čítal po našom – KYLE a krútil som pritom hlavou, že čo je to za meno 🙂

 • To nič, ja tiež čítam zahraničné mená tak, ako sa píšu, keď ma pri tom nik nevidí a nepočuje. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button