Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

Vlado Preložník

AUTOR

Vlado Preložník

Odpočuté (5)

Čo sa predbiehate ?!

Od M. Hilmerovej – autor výroku Ján Melkovič (Radošinské naivné divallo): V jeden  letný podvečer išiel so skupinou priateľov vychádzkovým tempom po chodníku. Vtom ich zľava, len o málo svižnejším krokom, predbiehala skupinka úplne neznámych ľudí. Melkovič si počkal, kým budú dva-tri kroky pred nimi, a potom na nich svojím typickým nosovým hlasom zvolal: „Čo sa predbiehate?!“

Využitie: v podobnej situácii. Dá sa tým otestovať zmysel pre humor u ľudí vo Vašej, no najmä predbiehajúcej skupinke. 

Upozornenie: Nevhodné aplikovať na skupiny hrubokrkých spoluobčanov (najmä, ak ste tenkokrkí), podgurážené tlupy mestských frajerov či opitých dedinských chmuľov, členov futbalových fanklubov, volebné štáby politikov po prehratých voľbách, kukláčov s paralyzérmi a pod.
Naopak, predbiehajúcim vozíčkárom, prípadne ľuďom s barlami môže tento výrok posilniť sebavedomie. 
Ide tiež o skvelú príležitosť nadviazať kontakt s druhým pohlavím.

Vlado Preložník
Bývam na úpätí pohoria Tribeč, blízko Nitry. Som dlhoročný splavovač riek, jazier a morí. Okrem toho sem-tam vydávam knihy.
Ďalšie príspevky

Komentáre

2 Responses to Odpočuté (5)

  • Páči sa mi táto kvázi rubrika 🙂 

    Hádam sa nenahneváte, ak prispejem svojou troškou, moja kamarátka totiž používa úplne úžasnú repliku, vraj ju už niekde počula. 

    Hovorieva: „Deti, musíš ich milovať!“ Tipla by som to na použitie v každej životnej situácii, kedy sa rodičia alebo vôbec dospelí hnevajú na deti. Vraj to vo väčšine prípadov rodičov rozosmialo a zabudli aj na bitku, ktorú chceli deťom uštedriť.

  • … pekné, zrejme prevezmem do svojho repertoáru – humor a irónia
    (a sebairónia zvlášť) niekedy uvoľňujú atmosféru a znižujú agresivitu.

    (Príroda zariadila, že deti sú preto také pekné, nežné a krehké, lebo keby neboli, rodičia by ich v istých situáciách určite pohlušili; takto si stačí povedať: „Deti, musíš ich milovať!“ Pekný príklad toho, ako vhodne použitý ironický výrok môže človeka zachrániť od dlhoročného väzenia.)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button