Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

Vlado Preložník

AUTOR

Vlado Preložník

Odpočuté (3)

Oplatí sa žiť!

Istý vysokoškolský pedagóg rád navštevuje podujatia, spojené s podávaním jedla, najradšej formou švédskych stolov, s možnosťou voľnej konzumácie nápojov, najmä vína. Samozrejme, nesmie ho to stáť ani cent. Ak je ponuka jedla a pitia štedrá, opakovane si dokladá na tanier jedlo, dolieva ďalšie a dalšie dúšky vína a žiariac spokojnosťou, štrngá si s okolostojacimi s komentárom: „Oplatí sa žiť!“   

Využitie: Akonáhle nás niekto pozve na nejakú oslavu, nijaké štrngnutie sa nezaobíde bez pochvaľovania si: „Oplatí sa žiť!“  Podmienka: hostina musí byť na účet oslávenca.

Vlado Preložník
Bývam na úpätí pohoria Tribeč, blízko Nitry. Som dlhoročný splavovač riek, jazier a morí. Okrem toho sem-tam vydávam knihy.
Ďalšie príspevky

Komentáre

2 Responses to Odpočuté (3)

  • Neviem sa rozhodnúť, či mám ľuďom, ktorým sa oplatí žiť len pre jedlo a chľasť, závidieť, alebo ich ľutovať! 🙂

  • … ani závidieť, ani ľutovať, stačí ich iba ironicky parodovať a (spolu so zasvätenými) sa na tom zabávať (to je úloha väčšiny príspevkov série Odpočuté – urobiť svet usmievavejším. Nezasvätení niekedy, nechápajúc, krútia hlavami … a to je zdroj našej ďalšej zábavy – hovorí o tom tento francúzsky bonmot: Byť idiotom v očiach blbca je rozkošou najvybranejšieho labužníka).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button