Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

Vlado Preložník

AUTOR

Vlado Preložník

Odpočuté (2)

My sme svine!

Spolupracujeme už roky s istým (renomovaným) grafickým štúdiom, ktoré nám robí návrhy obálok. S času na čas nám odovzdajú faktúru za vykonanú prácu. Ako správni podnikatelia (aby sa učinilo zadosť orientálnym zvyklostiam), sa niekedy snažíme vyjednávať o cene. S takouto požiadavkou však obyčajne neuspejeme. Prečo? Na zamietnutie našej žiadosti používa majiteľ štúdia odzbrojujúcu vetu:
My sme svine!
Keď ju počujem, zasmejem sa, pokrčím plecami a šomrajúc si pod nos: „Svine jedny!“ kráčam do banky faktúru uhradiť.

Využitie: Ak sa vám zdá, že protistrana vám chce zaplatiť za prácu menej, než si zaslúžite a chce, aby ste jej dali zľavu. Podmienka: O vaše služby musí byť záujem.

Poznámka: Vždy používajte množné číslo, dívajte sa klietom rovno do očí, smejte sa, pokrčte plecami, a potom šarmantne použite spomínaný výrok.

Vlado Preložník
Bývam na úpätí pohoria Tribeč, blízko Nitry. Som dlhoročný splavovač riek, jazier a morí. Okrem toho sem-tam vydávam knihy.
Ďalšie príspevky

Komentáre

2 Responses to Odpočuté (2)

  • o citoslovce „kroch, kroch“ či „kvik, kvik“ (prípadne až zakrochkanie alebo zakvíkanie po vyslovení tejto vety) je dovolené? Alebo sa tým zmarí šarmantnosť vlastnej požiadavky?

  • … citoslovcia nie sú vhodné, výrok „My sme svine!“ je síce podávaný s úsmevom, no de facto znamená: „O nejakej zľave nemôže byť ani reči, chlapče, to si píš!“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button