Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

Vlado Preložník

AUTOR

Vlado Preložník

Odpočuté (1)

Všetci tu zahynieme!

Kamarát môjho syna používa za istých okolností zvolanie: „Všetci tu zahynieme!“ Typická situácia je napr. vzdušná turbulencia počas letu. Reakcie spolucestujúcich nenechajú na seba dlho čakať.

Využitie: vzlety, pristávanie a otrasy lietadiel v turbulencii, trajekty na rozbúrenom mori, jazdy autobusmi  (r. výr. 1970) cez horské priesmyky úzkymi cestami nad priepasťou s miestnymi šoférmi, „zábavné“ parky s horskými dráhami, gravitačnými a odstredivými zariadeniami, raftovanie na divokej vode a pod.

Varovanie: Iba 3 % ľudí v podobných situáciách vás bude považovať za zábavného recesistu, 80 % za debila, zvyšných 17 % si na vás počká v letiskovej hale. Vetu môžete nahlas vysloviť iba medzi ľuďmi rovnakej krvnej skupiny, ináč vás zachránia iba rýchle nohy.

Vlado Preložník
Bývam v Nitre. Som dlhoročný splavovač riek, jazier a morí. Okrem toho sem-tam vydávam knihy.
Ďalšie príspevky

Komentáre

One Response to Odpočuté (1)

  • u mňa boduje najviac:)

    Môj dodatok, ktorý vychádza z pozorovania textov autorov pribúdajúcich na rôznych blogoch a riešiacich istú tému… Ak by medzi ľuďmi zasiahnutými týmto zvolaním bolo veľké percento potenciálnych samovrahov, ktorým k uskutočneniu svojej túžby zomrieť prekáža už len pud sebazáchovy, zatlieskajú mu, potešia sa, veď bremeno rozhodnutia dobrovoľne prevzal niekto iný, to sa veľa ľuďom páči…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button