Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

Vlado Preložník

AUTOR

Vlado Preložník

Odpočuté (1)

Všetci tu zahynieme!

Kamarát môjho syna používa za istých okolností zvolanie: „Všetci tu zahynieme!“ Typická situácia je napr. vzdušná turbulencia počas letu. Reakcie spolucestujúcich nenechajú na seba dlho čakať.

Využitie: vzlety, pristávanie a otrasy lietadiel v turbulencii, trajekty na rozbúrenom mori, jazdy autobusmi  (r. výr. 1970) cez horské priesmyky úzkymi cestami nad priepasťou s miestnymi šoférmi, „zábavné“ parky s horskými dráhami, gravitačnými a odstredivými zariadeniami, raftovanie na divokej vode a pod.

Varovanie: Iba 3 % ľudí v podobných situáciách vás bude považovať za zábavného recesistu, 80 % za debila, zvyšných 17 % si na vás počká v letiskovej hale. Vetu môžete nahlas vysloviť iba medzi ľuďmi rovnakej krvnej skupiny, ináč vás zachránia iba rýchle nohy.

Vlado Preložník
Bývam na úpätí pohoria Tribeč, blízko Nitry. Som dlhoročný splavovač riek, jazier a morí. Okrem toho sem-tam vydávam knihy.
Ďalšie príspevky

Komentáre

One Response to Odpočuté (1)

  • u mňa boduje najviac:)

    Môj dodatok, ktorý vychádza z pozorovania textov autorov pribúdajúcich na rôznych blogoch a riešiacich istú tému… Ak by medzi ľuďmi zasiahnutými týmto zvolaním bolo veľké percento potenciálnych samovrahov, ktorým k uskutočneniu svojej túžby zomrieť prekáža už len pud sebazáchovy, zatlieskajú mu, potešia sa, veď bremeno rozhodnutia dobrovoľne prevzal niekto iný, to sa veľa ľuďom páči…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button