Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

Vlado Preložník

AUTOR

Vlado Preložník

Odpočuté (0)

„Myslím, teda som“, „Učiť sa, učiť sa, učiť sa“, „Kocky sú hodené“… – okrídlené vety vyslovené kedysi známymi osobnosťami pozná (a niekedy i používa) takmer každý. Sú súčasťou slovnej zásoby miliónov ľudí na celom svete.

Moja nová rubrika Odpočuté sa tiež bude venovať výrokom, bonmotom, sentenciám; na rozdiel od predošlých boli však prednesené ľuďmi, ktorých väčšinou pozná len najbližšie okolie či neznámymi človiečikmi „z ulice“. Niektoré som počul na vlastné uši, iné poznám z rozprávania priateľov, médií, anekdot, kníh…

Mnohé z nich používam v okruhu zasvätených osôb, pretože sa skvelo hodia na bežné či nezvyklé situácie, v ktorých sa spolu ocitneme. Reakcie okolia sú často zábavné, neadekvátne, rozpačité, čo v nás – zasvätencoch – upevňuje pocity spolupatričnosti, vyvoláva kolektívne veselie a zlepšuje náladu.

Chcem, aby ste medzi ľudí poučených a znalých (čo je terminus technicus  z právnickej hantýrky) patrili aj vy, návštevníci tejto stránky. 

Štruktúra príspevkov bude rovnaká:
– dozviete sa, v akej situácii a od koho bol výrok odpočutý
– v akých životných situáciách sa dá použiť
– občas vás upozorním aj na možné riziká použitia výroku pre jeho pôvodcu (od klopkania si na čelo až po lynčovanie)

Frekvencia príspevkov: cca 10 dní, až do vyčerpania (zásob)

Komentáre: ak pridáte pod príspevky aj vami odpočuté „hlášky“, potešíte tým čitateľov. 

 

Vlado Preložník
Bývam na úpätí pohoria Tribeč, blízko Nitry. Som dlhoročný splavovač riek, jazier a morí. Okrem toho sem-tam vydávam knihy.
Ďalšie príspevky

Komentáre

2 Responses to Odpočuté (0)

  • Tak na toto sa veľmi teším. Budem za iniciatívneho debila, ak mám návrh, či by  sa teoreticky nemohla vytvoriť samostatná rubrika „bonmoty“, resp. „odpočuté“ – tak ako sú dve rubriky „Kope Vás múza“ a „Cesty/rieky“? Aby mohli pridávať postrehy ostatní pod svojim menom.

  • To bude niečo ako tie mottá, čo sa objavujú v záhlaví stránky? Tak to by bolo fajn. Už viackrát som si povzdychla, že sa k tým citátikom nedali písať komentáre…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button