Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

gabysuch

AUTOR

gabysuch

Drakos a Bakana

Bakana však veľmi dobre vedela, že s Drakosom nie sú žiadne žarty ak ide o vážnu vec. Nechcela mu variť odvar do konca života. Mala v úmysle niečo úplne iné ako si len zakrepčiť, či zbaviť draka jeho nepríjemného dychu. Preto sa na tento večer dobre pripravovala už dlhé roky. Vyrobila si totiž čarodejný prášok, na ktorom potajomky pracovala. Bola to jej najlepšia receptúra z najlepších akú doteraz vyrobila. Počula o jeho dračom dychu a vedela aj to, že to naň skúšali rôznymi čarami. Ale doposiaľ sa však ani jednej z ježibáb nepodarilo zbaviť draka jeho smradľavého dychu. Netušila prečo mu tak páchlo z papule a ani nevedela, či bude jej prášok účinkovať. Dlho sa na túto chvíľu pripravovala, pretože vedela, že raz príde rad aj na ňu. Chcela tej veci prísť na koreň, aby nemusela Drakosovi dokonca života slúžiť. A ten čas nastal.

Nebude ti slúžiť viac
ani jedna z nás.
Ak chceš zdravý dych ty mať,
i Drakomilu milovať,
musíš sa oň veru starať.

Nato si vytrhla svoj žltý vlas, dupla nohou, opäť si odpľula a riekla: ,,Neviem prečo máš taký dračí dych, no pokúsim sa ti pomôcť. Ak sa mi to však podarí, chcem niečo za svoju pomoc.“
,, Éch, Bakana, ty si ale prefíkaná. Vieš šikovne vyjednávať, preto rýchlo vrav, inak si to rozmyslím.“
,,Ak ti pomôžem a zbavím ťa tvojho dračieho dychu, dáš mi jedného z tvojich najrýchlejších drakov, ktorého si sama vyberiem. Ten mi bude už navždy slúžiť. Potom prepustíš všetky ježibaby zo svojich služieb a ani jedna ti už nebude variť dračí mok!“ rázne vyslovila svoju žiadosť akoby to už mala dávno premyslené.
,,Myslím to vážne!“ dôrazne dodala, tešiac sa, že oslobodí všetky ježibabky, zbaví Drakosa nepríjemného dychu a získa rýchleho draka.
,,Dobre teda, ale ak sa ti to nepodarí Bakana, budeš pre mňa pracovať aj ty.“ Nato dýchol na Bakanu svojím nepríjemným dračím dychom.

Bakana súhlasne prikývla a aby svoju dohodu potvrdili upili si z dračieho moku. Drakos vychrlil oheň z papule, svojím dlhým pazúrom si jemne škrabol do dlane z ktorej padla kvapka krvi na zem. Bakana si odpľuvla do zeme, rovno do kvapky krvi až sa znej dočervena zadymilo. A tak spečatili svoju dohodu.

Nato sa Drakos pobral tancovať dračí tanec so svojimi dračicami. Kráčajúc k ohnisku nenápadne mihol očkom po Drakomile. Bola to dračia krásavica so zelenými očami ako smaragdy. Dokonca vedela najlepšie tancovať polnočný tanec a všetci draci ju obletovali a chceli ju za ženu. Ale ona bola chladná ako ta skala na tom ich najvyššom vrchu. Často tam sama smutne sedávala a pozerala na hladinu Morského oka.

Komentáre

2 Responses to Drakos a Bakana

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button