Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

Dušan Damián

AUTOR

dusandamian

Prvé vydané knižky!

Zdravím Vás, drahí priatelia, blogeri, skrátka Enigmáci! 

 

Nie som ten typ, čo si robí rád vlastnú reklamu, tobôž nemám rád samochváľu a spamovanie priestoru.

Na druhej strane, tentokrát by som sa i ja rád pochválil svojím úspechom a možno povzbudil aj Vás ostatných, ktorí ste na stránky vydavateľstva Enigma zavítali s podobnými ambíciami… Teda cvičiť si schopnosti písania, odreagovať sa pri literárnej tvorbe, zbierať spätnú väzbu od náhodných čitateľov a raz… Jedného dňa sa možno stať spisovateľom.   

 

Mne sa to, tak trochu, už aj podarilo. Rád by som Vám všetkým preto predstavil svoje prvé oficiálne vydané knižky, zatiaľ v elektronickej podobe.  

Tu sú: 

 

Rukojemník lásky:

https://itunes.apple.com/sk/book/rukojemnik-lasky/id653531846?mt=11

 

Debutový album dosiaľ nespievaných piesní:

https://itunes.apple.com/sk/book/debutovy-album-dosial-nespievanych/id653534489?mt=11

 

Verím, že neporušujem žiadny konkrétny kódex stránky vydavateľstva Enigma, tým, že uverejňujem tieto linky na svojom blogu. V každom prípade nie je môj úmysel propagovať konkurenčné vydavateľstvo. 

Práve naopak. Chcel by som sa Vydavateľstvu Enigma aj touto cestou poďakovať za priestor, ktorý bezplatne poskytovalo a stále poskytuje množstvu blogerov a teda začínajúcim autorom. 

Nebyť Vydavateľstva Enigma, nikdy by som nespoznal také množstvo úžasných ľudí, ktorí významným spôsobom obohatili môj život o krásne zážitky, nové skúsenosti, priateľstvá alebo kamarátstva. 

Ako autor som vyrastal na Enigme a som na to hrdý. Často posledné roky tiež vravievam, že Enigmu si nosím v srdci. Úsmiaty 

Je to tak a tak to zrejme aj zostane.

 

Takže, záverom, okrem obrovského „ĎAKUJEM!„, ktoré patrí Vydavateľstvu Enigma, ešte chcem povedať tunajším blogerom, ktorí majú podobné ambície ako ja. 

Nezúfajte ak sa Vám predstavy neplnia okamžite, buďte vytrvalý, hľaďte si svoj cieľ ale hlavne píšte! Uverejňujte, napredujte a premýšľajte nad kritikou!

 

Ja som dnes dosiahol svoju prvú vysnenú métu. Napriek tomu ešte stále nie som profík. Úsmiaty 

Okrem blogovania ma však už čakajú aj nové obzory.

Chcel som Vás teda poprosiť, zachovajte mi svoju priazeň! Ak sa Vám pozdáva moja tvorba, podporte ma, ale hlavne, držte mi palce!

Aspoň toľko, ako ich držím ja Vám, moji milí priatelia z Enigmy.

 

S pozdravom,

Dušan Damián.  


 

 

 

 

 

Dušan Damián
Kedysi som bol výrečnejší a slová zo mňa prýštili ako gejzíry. No tak ako kedysi, keď som na tento blog prišiel, i dnes sa občas zamýšľam nad tým, či som tvrdým človekom s mäkkým jadrom, alebo mäkkýš s tvrdou podstatou. V duchu podobných myšlienok sa ešte občas rozlievam do veršov a piesní dosiaľ nespievaných. Keby ma chcel ktokoľvek kontaktovať, môže tak urobiť na týchto e-mailoch: dusandamian@centrum.sk alebo dusandamian@gmail.com
Ďalšie príspevky

Komentáre

10 Responses to Prvé vydané knižky!

 • A verím tomu, že pôjdeš ďalej, dosiahneš viac. Ja som to aj tak vedela….. Tak dúfam, že budeme o tebe počuť.

 • tak konecne aspon e-books, paradicka, gratulujem Dusko, len tak dalej a o chvilu si aj nejaku tvoju zbierocku prilozim do policky k adharinej knizke 🙂

  este raz – vrela gratulacia a trasenie pravicou !!!

 • (teda teraz už vlastne nie kolega, kedže si postúpil na iný level :)), v prvom rade ti gratulujem 🙂 Aj e-kniha poteší.. „Debutový album dosiaľ nespievaných piesní“ sa mi zdá fajn názov, taký úmyselne neutrálny až obyčajný, o nič sa umelo nesnažiaci. Pokiaľ si doň zahrnul aspoň čiastočne i tvorbu, ktorú poznáme odtiaľto, bude to určite výborné čítanie. Škoda toho obalu, ale v tomto môj názor úplne ignoruj, lebo ja som totálny odmietač farebných či ilustrovaných obalov kníh ..najlepšie aj vnútri bez obrázkov.

  Čo sa týka „Rukojemníka lásky“, tak ten názov mi moc nesedí k hĺbke tvojich básní, o ktorej som sa mal možnosť presvedčiť. To ti niekto nanútil?

 • gratulujem k vydaným knihám, hádam aj mne sa raz pošťastí niečo vydať 🙂 

  Nech sa aj naďalej darí!

  S pozdravom, Ja

 • Pri slove „kolega“ sa mi páči, že je latinským ekvivalentom slova „súdruh“, ktoré mnohým dnešným ľuďom leží v žalúdku. Napriek tomu sme tu na enigme podľa mňa všetci súdruhovia v literatúre. 😀

  A teda aby som sa vyjadril jasne, určite sa pre tie svoje vydané knižky nepovažujem za nejako extra vynímočne odlišného autora od tu prítomých. Navyše vždy je možnosť, že napíšem niečo tak „otrasné“, že si tú reputáciu ešte pokazím. 🙂   

  Nuž ale k veci. V každom prípade si cením tvoj pohľad na vec a tvoja kritika ma vždy poteší. Najmä preto, že viem, aký autor sa za tými slovami ukrýva. Čo sa ilustrácií v knihách týka mám k tomu veľmi ambivalentný vzťah. Teda na jednej strane sa mi priam hnusia a kazia písané dielo (rušia ho), na druhej strane sa mi niekedy páčia, priam sa mi žiadajú, nakoľko dielo doplnia.

   

  Čo sa týka „Rukojemníka lásky“, má asi pravdu, že je odlišný svojou hĺbkou od mojich posledných básní, no v onej zbierke sú moje staršie diela, ktoré sa ešte do takej hĺbky nedostali. Možno aj preto sú tieto moje debutové knižky také trochu „jednoduchšie“ a umelecky „menej náročné“.

  Aby som doplnil… Na ceste sú už ďalšie knižky a tie budú oveľa prepracovanejšie a myslím, že aj hlbšie.

   

  V každom prípade veľmi pekne ti ďakujem za reakciu kolega. Tvoje názory si vážim. A vždy sa nad nimi zamyslím. 🙂  

 • Ak si pôjdeš tvrdohlavo za svojím cieľom, tak sa ti určite raz pošťastí. 

  Skús vyvesiť niečo z tých tvojich morbídností… na ktoré si nás navnadzovala. 

  Som na ne zvedavý. Práve vtom by sa mohol odhaliť tvoj potenciál. 🙂

  A kto vie? Možno to bude mať rýchlejší spád, než si myslíš. 

   

  S pozdravom, 

  D.D.

   

 • a vďaka najmä za dôveru. Tá azda poteší najviac. 🙂

 • Áno, adharina knižka je aj u mňa na čestnom mieste. 🙂

   

  Nuž prvá méta je dosiahnutá, teraz sa pustím do druhej a teda do papierových knižiek. 🙂 

  Ale je dosť možné, že mi skôr ako umeleckú tvorbu vydajú odborné texty… 🙂  

   

  PS: A vďaka za gratulaciu, pevne verím, že raz sa dožijeme skutočného stretnutia autorov enigmy, s patričnou účasťou, kde si tými pravicami vzájomne potrasieme viacerí. 😉

 • nech uz vydaju cokolvek, doplnim zbierku, a mozno sa raz aj tie odborne texty hodia 😀 😀 😀 😀 haha….

  inak – som zistila, ze neviem z toho linku  tvoje e-b stiahnut, kedze nemam ziaden i – … taaakze som ukratena…alebo sa to da aj niekde inde „kuknut“?

  nech ta vydavetelske stastie neopusta !!!!! 🙂

 • Ty si to chcel 🙂 

  Beriem ťa za slovo, už ho nemôžeš vziať späť 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button