Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

Augustin Sokol alias Gugu. 63 Bookface.

Augustin Sokol alias Gugu.

63 bookface.

Začiatok 63 bookface.

Úsek 63 bookface je pokračovaním predchádzajúceho úseku 62 bookface.

Druhá noc. Počasie sa medzitým úplne zmení. Mesiac je ukrytý za hustými mrakmi. Znenazdajky sa rozpúta búrka. Prudký vietor nemilosrdne bičuje hladinu jazierka. Veľké vlny sa rozbíjajú o celý jeho okraj. Vtom nevedno odkiaľ padá do stredu jazierka balvan. Pri dopade na povrch sa síce vytvoria vlny. Zaniknú však úplne medzi ostatnými vlnami. Lebo všade naokolo je iba zúriaca búrka, veterná smršť a divoké hrebene spenených vĺn. A to je ten môj najväčší a najnebezpečnejší nepriateľ. Navyše je dokonale ukrytý. Priamo v mojom vnútri. Je to totiž môj krutý hnev. Vôbec ho už nedokážem zvládnuť! Preto s vysokou pravdepodobnosťou som mohol boj prehrať. Kvety sakury by som potom voňal už len odspodu. Sakura, tak sa nazývajú kvety čerešne japonskej. Alebo aj ozdobnej japonskej čerešne pílkatej. Zaspomínam si na môj mixovaný variant piesní o sakure a o strunách na gitare:

Fudžijama samá jama, / na tváričke samé malé jamôčky. / Sakura, sakura, / Ya – yo – I – no so – ra – wa. / Aj keď piata gumička praskne, / tak nič sa nestane / a zaspieva si dievčina: / Až vám na gitare / nezostane vôbec nič, / nechmúrte preto tváre, / spievajte z plných pľúc! / A ešte si zaspieva: / Lebo ja v sebe danu mám, / ja sa ale mám. / Ój dana, ój dana, duba duba dá, / hoja ďuňďa hoja!

To moje zaspomínanie si na takéto piesne je ako úlet. Alebo ako útek naschvál. Je to totiž útek od krutej a stresujúcej reality. Ale funguje to! Všetkým účastníkom špeciálneho výcviku to odporúčala aj naša armádna psychologička.

Keywords: {

sakura sakura japanese folk song youtube

http://www.youtube.com/watch?v=46MVG6LRK3I

doki no sakura youtube

http://www.youtube.com/watch?v=ZnFS7tTrjT8

pet strun karel effa youtube

http://www.youtube.com/watch?v=M_Ld8u4Omdk

sakura sakura lyrics

http://www.kidsongs.com/lyrics/sakura-sakura.html

„Sakura, sakura / Ya – yo – I – no so – ra – wa / Mi – wa – ta – su ka – gi – ri / Ka – su – mi – ka ku – mo – ka. … Cherry blossoms, oh cherry blossoms / In the spring sky / As far as eyes can see / Is it fog or is it a cloud?“

jiri suchy pet strun lyrics

http://www.lipwalklyrics.com/lyrics/1160463-ji%C5%99%C3%ADsuch%C3%BD-p%C4%9Btstrun.html

„A až vám na kytaře / nezbude vůbec nic, / nechmuřte proto tváře, / zpívejte z plných plic!“

} Koniec 63 bookface.

Ďalšie príspevky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button