Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

Augustin Sokol alias Gugu. 46 bookface.

Augustin Sokol alias Gugu.

46 bookface.

Začiatok 46 bookface.

Úsek 46 bookface je pokračovaním predchádzajúceho úseku 45 bookface.

Okrem ďalekohľadov máme aj malé periskopy. Cez plecia máme prevesené automatické pušky s nástavcami pre granátomet a bodák. Každý z nás má v puzdrách na opasku bodák, švédsky vojenský nôž, nôž na prežitie a sumky pre zásobníky s rôznymi druhmi nábojov.

Vkladám kľúčové slová: {

swedish military knife youtube

 

http://www.youtube.com/watch?v=IijsilKM0-s

 

http://www.youtube.com/watch?v=mgMZTTLlTZg

 

http://www.youtube.com/watch?v=WA7j4rlsmVc

 

} Nôž na prežitie má svoju reznú hranu v tvare fínskeho noža. Chrbtovú hranu má zase v tvare pílky. Na konci rúčky noža je malý kompas. Vo vnútri rúčky sú:

Chirurgická zakrivená ihla na zašívanie rán s katgutom, teda so vstrebateľným chirurgickým šiacím materiálom z podsližničnej vrstvy ovčích alebo kozích čriev, sú tam aj miniatúrne chirurgické pinzety, peány, cievne svorky a čepieľky vyrobené zo žiletiek. Teda je tam skoro celá malá chirurgická ambulancia. Ďalej sú tam rybárske háčiky, umelé návnady na lov rýb, malá lupa na zapaľovanie horľavých látok a špeciálne, takzvané švédske zápalky. Tie sa vraj dajú s istotou zapáliť aj vo vlhkom prostredí.

Ďalšie a väčšie chirurgické nástroje máme v našej lekárničke. Je to špeciálna a veľmi dobre vybavená lekárnička. Veď hlavná vec je predsa zdravíčko! Máme tam aj jednorazové injekcie s morfiom. V sumkách pre zásobníky máme aj naše po domácky vyrobené náboje boewulf. Okrem zbraní máme aj primerané zásoby potravín. Máme aj roztok, s ktorým možno dezinfikovať znečistenú vodu. A to tak, aby bola pitná. Ale máme aj ďalší veľmi dobrý a účinný dezinfekčný prostriedok:

Je to ruská vodka. Na zdravie!

Koniec 46 bookface.

Ďalšie príspevky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button