Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

adhara

AUTOR

adhara

Nahořany – Český Krumlov 2012

Prinášam zopár záberov z nášho nedávneho rodinného splavovania Vltavy…


———————————————————————————————–


 Kde sú nejaké slušnejšie vesty?A vyrážame… v poriadnej dopravnej zápche.
Tomu sa hovorí pohoda riečna!
Kus peknej prírody. A všimnite si – žiadne smeti po brehoch! (Porovnaj so zábermi z Hrona.)Také krásne chatky na Slovensku nenájdeme…Doprčíc, prečo sa ma zase snažia fotiť…?
Na Vltave bol v ten deň riadny nátresk. Ktovie prečo. Veď ani taký hic nebol. Po namočení mi veru riadna husia koža naskakovala.

Niekto sa má – stačí, že vie hrať a nemusí pádlovať. S výkladmi z oblasti molekulárnej biológie to žiaľ takto nefunguje…A tento vstup do jezu (dobre som to napísala?) je, vážení, úplne posledný záber. Nie preto, že by sme za ním boli plavbu skončili – preto, že foťák v ňom padol do vody a prebrala ho až resuscitácia pod fénom nasledujúce ráno na chate.


A keďže človek je tvor nepoučiteľný, hneď na ďalšom jeze sa okúpal aj mobil a peňaženka s peniazmi a dokladmi. 🙂 Tak vidíte, milí budúci splavovači, ten vodotesný sud, čo vám požičajú spolu s raftom, naozaj neslúži len na ozdobu…

Po viac ako siedmich rokoch prispievania dávam zbohom literárnemu blogu Enigma. Dôvodom bola zmena blogu do neprijateľnej a nefungujúcej podoby. Verní čitatelia ma stále budú môcť nájsť na mojich stránkach www.adhara.sk, kde so železnou pravidelnosťou pridávam každý týždeň (minimálne) jeden nový príspevok. Tam budem pokračovať aj v článkoch o písaní, ktoré tvorili väčšinu mojich príspevkov na Enigme. S mojou tvorbou sa dá stretnúť aj v oddelení knižných noviniek v podobe tretieho vydaného románu – Úvod do teórie chaosu.
Ďalšie príspevky

Komentáre

5 Responses to Nahořany – Český Krumlov 2012

 • wow, pekny vylet!

 • Potešila si ma. Vltava je moja zamilovaná rieka. Splavil som ju niekoľkokrát. Krumlov obteká v impozantnej slučke, pohľad od rieky na malebné domčeky a zámok na strmine je nezabudnuteľný – škoda, že Ti štrajkoval fotoaparát.

  Vltavu sme splavovali takmer od prameňa, kde je široká 2-3 metre, voda je tu studená, priezračná, dno je vystlané hnedou rašelinou, okolo nádherná rozzelenelá Šumava, všetko čisté, panenské, „opravdické“. Potom táto malá riečka vtečie do Lipna – 60 km dlhej nádrže ukončenej priehradou. Pod Lipnom  sa ráz rieky mení – má väčší sklon, rýchly prúd, pereje, hate. Na brehoch mnoho zámkov a hradov. Upokojí sa až pred Č. Budejovicami.   

  Vltava je prosto zážitok. Celá Šumava tiež (prelozil som ju pešo krížom-krážom).

  P.S. Ten „jez“ na poslednom zábere, ak ma pamäť neklame, je u Papírny Větřní, asi 7 km pred Krumlovom. Vľavo je široký prepad, cez ktorý sa obyčajne nejazdí, pre vodákov je vpravo vybudovaný úzky sklz („propust) – vojdete tam loďou zhora, a potom sa rútite dolu medzi betónovými stenami, na konci ktorých vás to vypľuje pod haťou. Sklzy sme vždy milovali – škoda, že na Slovensku nie je ani jeden. Na Slovensku vodáci hate prenášajú (ako debili).

 • Za potešenie vďačíš môjmu otcovi, ktorý nás každý rok nadurdených vyženie na rieku. 🙂

  Veru, ten Krumlov bol krásny. Asi najzaujímavejšie miesto z celej dovolenky. Škoda-preškoda, že nám vtedy foťák nefungoval. Na druhej strane, môžme byť radi, že ešte vôbec obživol a dokonca sa zdá, že úplne bez následkov.

  Zo sklzov sme boli na nervy, na druhej strane, bolo to aspoň nejaké vzrúšo. 🙂 Prenášanie plavidiel na Slovensku musí byť fakt otrava, aj keď som to absolvovala len raz.

 • Keď sa namočil foťák, mohli ste fotiť mobilom. Teda aspoň dokým sa nenamočil aj ten 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button