Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

motiliksvk2

AUTOR

motiliksvk2

Nevera k vlasti …

Biela čiara sprevádza ma diaľnicou. Pár minút pred tým som bola zachytená na prahu dverí , ako lodná kotva , ovplyvnená svojou mysľou . Vzdávam sa musím ísť.

Ono bolo mojou múzou . Nemala som strach že sa doňho zaľúbim , no teraz sa zmietam vo vetre žiaľu , ktorý je vďaka nemu posielaný na pevninu .

A tak ostala moja duša i všetky moje šťastné – optimistické myšlienky tam ,v nádeji že sa ešte vrátim na dlhú dobu a poriadne si to užijem .

Rútim sa domov a premýšľam ako sa tu opäť dostanem .

Možno chcem zvyčajný luxus , ale stačí mi byť v jeho blízkosti , hoci chudobná , no plná šťastia z tej nádhery . Žiaden piesok mi netreba . Kamene len jemne opília moje hrbolce zlých myšlienok .

A tak už prichádzam do svojej krajiny – vlasti . Som tu , v krajine pre mňa vyprahnutej no pre iných znamená veľa .

Tieň viníc dopadá do mojej cesty , ako by som sa nakláňala . A vnútri cítim ako mi krutá realita láme srdce na dve časti , pár črepín padne aj inde a to sú tie kusy , ktoré mi rozrezávajú orgány a topím sa v krvi .

 

Komentáre

5 Responses to Nevera k vlasti …

 • Pozerám, že skúšaš aj umeleckú prózu, alebo ako to nazvať. Nie je to zlé. Má to svoje chybičky a možno to nie je úplne „najhladšie“, ale fakt to nie je zlé. 🙂

  Ešte taká drobnosť Zdeni, pred čiarku nedávaj medzeru. Medzera sa dáva len za čiarku, nie pred ňu. To isté platí pre bodku. 😉

  A jasné, skoro som zabudla. Viem, že s čiarkami tu má kde-kto problém, ani ja ich neovládam dokonale, ale akonáhle máš súvetie, že tam máš dva prísudky, treba to oddeliť čiarkou. To k tej vete „Vzdávam sa musím ísť.“ Tam to treba tak viac, kvôli významu, inak do čiarok veľmi nezvyknem vyrypovať. 😉

 • Ďakujem že ste ma na to upozornila . Nikdy som to na pocítači neovládala. 🙂

   

 • všetci sa učíme. 🙂 A dúfam, že mi nevykáš… až taká stará zas nie som 😀

 • Ak môžem budem tykať 🙂

   

 • Jasné Zdeni, pokojne tykaj. Aj ja budem Tebe (ja to vlastne robím už dávno :)). Tu si poväčšine všetci tykajú 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button