Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

23veronkmet

AUTOR

23veronkmet

Barometer nálady

 Celkom obyčajné kvitnúce počasie môže unaviť človeka no i dodať mu guráž do nasledujúcich dní. Vodný orchester pozostávajúci z kvapiek mora či jazera smie ovplyvniť naše myšlienky a vytrhnúť ich zo zádumčivosti. Aj šelesť vetra vie spomínať, ruch na uliciach sa cez nás vali, spara ťa sparí ako stádo divých kôz a nakoniec si musíš priznať, že už máš dosť. Celý život byť ovplyvňovaný…. drobnosťami. Je jediný zmýšlajúci tvor tak nerozhodný? Stačí, aby nám slnko zakryl mrak a naša nálada je v ťahu. Stačí, aby slnko na nás dopadalo a pulzujúce nervy sa rodia k predstaveniu. Sme nervózni zo všetkého, sme sklamaní zo všetkých…  Ak dokáže ovplyvniť nás taká zanedbateľná skutočnosť, prečo sa nedokážeme ovplyvniť sami? Naozaj je to také ťažké? Povedať stop myšlienkam, ktoré z nás robia to, čím v skutočnosti sme, ale byť nechceme?

Komentáre

3 Responses to Barometer nálady

  • „Ak dokáže ovplyvniť nás taká zanedbateľná skutočnosť, prečo sa nedokážeme ovplyvniť sami? Naozaj je to také ťažké? Povedať stop myšlienkam, ktoré z nás robia to, čím v skutočnosti sme, ale byť nechceme?“

    Dá sa to natrénovať – najistejšie v nejakom budhistickom kláštore. V núdzi stačí aj joga – výhoda je, že netreba cestovať do Tibetu – stačí jedna karimatka pri posteli.

  • niekto jogu, niekto pivo 🙂

  • Tak tu je výber jasný 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button