Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

Rozprávač

 

 

Milujem ťa v náručí, v ktorom ťa nemám. Často zatváram oči a mračím sa, pretieram si čelo spotenými dlaňami. Snažím sa vyliečiť.

Nemôžem sa dotýkať tvojich kúziel. Ani čarovať s tebou. Neviem, čo vlastne môžem. Neviem už ani ako sa volám.

Riadok po riadku, nádych za výdychom. Plynieme v nečase plnom tichých hlasov. Na obed naservírujem jednu radu a zapijeme to dobrým splynutím. Tá rada znie: vezmi ma do seba a vezmem aj ja teba.

Kedysi som príliš milovala. A dnes príliš milujem Kedysi. Kričím v sebe a pripadám si egoistická. Chcela by som ti ukázať farbu všetkých kvetov, do ktorých sa prevteľujem. Ale pripadám si tak vyčerpávajúco kulto-žensky, že nevládzem už ani vzdychnúť.

 Chcela by som. Zobrať ťa na plavbu po mojich vášňach; nechať ťa len tak, prechádzať sa po pláži z vymytých lávových kameňov a nič nevravieť.

Chcela by som…

 

Jazmín a dobrý pocit, chuť hudby, beletrizované opisy. To všetko a nechcem odísť. Kdesi som čítala, že si anjel. A že sme sa hľadali.

Zablúdil len rozprávač nášho príbehu.

Ďalšie príspevky

Komentáre

8 Responses to Rozprávač

 • A prečo? A načo? A kam? A čo to znamená? a kam kráčame? A ako? A čo sa to vlastne deje preboha

 • Hmmmm… tie prvé tri odstavce som prečítala.. a nič. Prosto nejako sa ma to nedotklo. Niežeby boli zlé, ale prosto mňa nejako nezasiahli (čo nie je žiadna katastrofa, každý vnímame veci inak, každé ho môže zasiahnuť niečo iné iným spôsobom)…. No a potom prišiel ten štvrtý. Perfektný. Fakt. Úplne. „Kedysi som príliš milovala. A dnes príliš milujem Kedysi.“ Akože klobúk dole, toto ma dostalo… 🙂 Vnímala som aj farbu všetkých kvetov. Ponorila som sa do lúky medzi tú záplavu… Fakt super 🙂

 • Ozaj, a voláš sa Mária Mazúchová :D.

 • Ty čo tu nacvičuješ? Som fakt nepochopila, čo tu pri tom príspevku zrábaš 😀

 • to je odpoveď na otázkupoloženú v texte resp. konštatovanie v príspevku. ABy Mária vedela ako sa volá

   

  Neviem už ani ako sa volám.

 • To bolo od Teba vcelku škaredé 😀

 • Ďakujem :D:D:D:D:D ste super 😀

 • niekto tu nevie poučku básnickej otázky 😀 (napriek tomu, že to v podstate bolo konštatovanie, nie otázka) básnická otázka je otázka na ktorú autor nechce odpoveď alebo naňu neskôr odpovie sám 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button