Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

Maťo

AUTOR

Maťo

Omaľovánka

Ktosi múdry raz povedal, že život je ako omaľovánka. Ibaže nemáte gumu.

Ja chcem doplniť, že to je síce pravda, ale preto, že to je tak, ešte nemáme dôvod robiť si ho čierno – bielym. Omaľovánky majú byť pestré. Nesnažte sa za každú cenu nezachádzať za okraje, niekedy to môže byť zaujímavé. Maľujte za každú cenu rôzne veci, tvary nepoznané, prekrývajte farby, tvary, len za žiadnu cenu nenechajte Váš „obraz“ zovšednieť. Ved žiadny známy obraz sa neskladá z nudy a šedivosti (okrem Warhola). Ničte ceruzky, prekrývajte koľko to ide, čmárajte nezmysly, ale robte to tak, aby ste na po vytvorení obrazu mohli byť naň hrdí. Aby ste mohli vedieť, že ten obraz je iba Váš výtvor, nikoho iného.

Ale pozor! Gumovať sa nedá, to určite. Dá sa bieliť, prelepovať, premaľovávať, ale vnútri budete stále vedieť, že to nie je ono. Omyly preto nie je dobré skrývať, snáď ich iba časom zakomponovať do nejakej širšej kompozície.

A ak sa niekomu Váš obraz páčiť nebude, lebo je príliš pestrý, má prosti len zlý vkus. Verte mi.

Ďalšie príspevky

Komentáre

3 Responses to Omaľovánka

 • A kto bol ten múdry?

  Inak odkedy si prešiel na takýto náučný štýl? Na Teba až príliš priamočiare a adresné. A nezahŕňaš tam seba. Znamená to, že Ty už poznáš správnu techniku maľovania? 😉

  Inak myšlienky nie sú zlé, dokonca až prekvapivo pozitívne. Skoro mi k nim chýba tá kytica z ružových gerber a ruží 😉

 • Nie, ja určite nie. A moje obrazy bývajúú často … niečo ako Salvádor Dalí, myslím. Ale ja to súdiť nemôžem, no určite nechcem aby môj obraz bol čierno – bielym. A kto to povedal neviem, asi nejaká slávna osoba. Zháňať sa mi to nechce. A ďakujem za náznak pozitívneho hodnotenia.

 • Salvador Dalí – hm, zaujímavé. Neprídeš mi ako čistý surrealista, ale rozhodne nie ani ako realista. Povedzme, že k surrealizmu máš bližšie. 🙂

  Inak, už som to tu niekde spomínala, ale ja vlastne omaľovánky nemám rada. 😀 Beriem ale, že keďže sa to chápe v prenesenom zmysle, môže byť. Každý z nás je v podstate zasadený do určitých „kontúr“.

  Hah a neviem, či mi už niekedy niekto ďakoval z „náznak pozitívneho hodnotenia“ 😀 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button