Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

bacovak

AUTOR

bacovak

Pre peniaze

Občas, a niekedy aj trošku častejšie, je človeku nanič. Príčinou môžu byť rôzne vnútorno-psychologické rozpory. Chýba láska, zdravie, istota a niekedy iba taká malichernosť. Obyčajná vec, pre vás nedosiahnuteľný poklad.

Prečo? Pre peniaze.

Až vtedy vás začne štvať, akú veľkú hodnotu majú tie hnusné zdrapy papiera. Kvôli nim sa nemôžete posunúť, spraviť si malú radosť a potešiť svoju materialistickú stránku.

Váš mozog ovládajú červíky hnevu, bezmocnosti a vy neviete, čo s tým. Existuje však len jediná možnosť – zmieriť sa s tým, čo máte.  

Áno, píšem to ľahko, prijímam ťažšie. Zajtra bude možno lepšie…

Ale ak budem mať čo jesť, piť, strechu nad hlavou, asi sa s tým budem zapodievať opäť.

Komentáre

2 Responses to Pre peniaze

  • Toto sa mi fakt páčilo. A je v tom kusisko pravdy. Páči sa mi spôsob, akým je to napísané.

    Možno len taká drobnosť:

    „Váš mozog ovládajú červíky hnevu, bezmocnosti a vy neviete, čo s tým. Existuje však len jediná možnosť – zmieriť sa s tým, čo máš.“ Nie som si sama istá svojim dojmom, ale povedala by som, že keď už máš dvakrát použitú druhú osobu množného čísla (váš, vy), asi by som som potom nepresedlávala na prvú jednotného (máš). Je to len môj názor.

    A taktiež vo vete „Ale ak budem mať, čo jesť, piť, strechu nad hlavou asi sa s tým budem zapodievať opäť.“ sa mi tá prvá čiarka zdá navyše a naopak mi chýba za tou „hlavou“ :). Myšlienkovo je ale tá veta fakt skvelá. Márnosť, fakt dobré zaklincovanie. 🙂

  • Máš pravdu, tie čiarky som trochu poplietla, idem to poopravovať.

    A na chválu môžem povedať len jediné vrúcne „ďakujem“. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button