Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

bacovak

AUTOR

bacovak

Ako sa neučiť nemčinu

Práve som sa nalogovala na Facebook, hrá rádio a ja sa pokúšam učiť. Nemecký jazyk. A ak mám byť k sebe úprimná, vôbec mi to nejde. Do hlavy si súkam slovíčko za slovíčkom, ale keď ich chcem zopakovať po určitom čase, nie a nie si spomenúť.

Na Facebooku mi medzičasom nabehlo niekoľko noviniek. Klik, klik, keď sa pozriem na hodiny je o pätnásť minút viac. Jednoducho som musela okomentovať tú fotku. A ten trápny status sa nedal prehliadnuť. Jednoducho nasávam informácie. Len škoda, že nie tie, ktoré sa týkajú nemeckej slovnej zásoby.

Och, a teraz v rádiu hrajú moju obľúbenú. V mozgu mi nabehnú slová, som voľná ako vták, spievam. A potom hlas moderátora. Áno, mám sa fajn.

Ale s mojou nemčinou som sa neposunula ani o krok vpred.

A už je dosť neskoro, zachvíľu ide v telke moja obľúbená relácia. Čo už, jednoducho som blbá. Alebo som si mala všetko vypnúť. Nabudúce, to tak určite spravím. Nabudúce, keď si budem opravovať tú guľu z nemčiny.

Dúfam, že dovteda mi to nevyfúkne z hlavy.

Komentáre

2 Responses to Ako sa neučiť nemčinu

  • 🙂 Ako ja keď som sa snažila učiť angličtinu. 🙂

    Ale trošku na ten pravopis by si mohla dať väčší pozor, slová ako „minpt“ by Ti vychytala aj automatická jazyková kontrola vo Worde. A tiež pozor na opakovanie slov ako „jednoducho“, alebo spojky „a“ na začiatku vety. Nie je to vyslovene chyba a niekedy to má aj svoj dôvod, ale treba sa pokúšať tomu v texte vyhnúť – nečíta sa to dobre.

    K Tvojmu statusu, kde píšeš, že máš 16 ale niekedy chceš mať viac: Nechci mať viac. Odteraz to pôjde už len dolu vodou. Vlastne to ide dolu vodou už teraz, len to ešte nevidíš. 🙂

  • Katka,

               never jej, dolu vodou to ide až od deväťdesiatky 🙂

     

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button