Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

adhara

AUTOR

adhara

Priepustky z pekla sa dnes nevydávajú 2

Uplynulo deväť rokov. Vraj je to veľa. Vraj za taký čas toho zmení mnoho. Zvlášť v takomto veku. Houby. Priepustku z pekla jej po celý ten čas nevydali a jediné, čo sa zmenilo je to, že už na ňu nečaká. Čaká už len na možnosť prejsť z jedného pekla do druhého.


Nepochopiteľné. Striehne na maličkú štrbinku v tyranii okolím, aby sa mohla vrhnúť do sebatyranie. Oboje naraz by neuniesla, to vie. A vie, že ak si na seba nenájde bič sama, svet jej zoženie väčší. A tak čaká. Na možnosť vytiahnuť svoj bič. Vždy jej do toho niečo príde. Väčší, neúnosnejší stres. Hnev, slzy, šklbanie si vlasov, sú zbytočné. Vždy boli. Tichučko, pokorne sa musí zmieriť s tým, že sa to zase odkladá. Minimálne o týždeň, ale pokojne to môže byť mesiac, ďalší polrok, rok. Komu na tom záleží? Už ani jej veľmi nie. Pochopila, že čas mnoho neznamená. Letí závratne rýchlo, ale niektoré veci sa nezmenia nikdy. A tie zvyšné len k horšiemu.


A čo jej sen spred deviatich rokov? Stále nenaplnený. Niekoľkokrát mala pocit, že už bola blízko, tak blízko… stačilo natiahnuť ruku… a vtedy sa rozplynul ako hmla. Nič nie je také ťažké, ako spraviť nehmotné hmotným, ale zhmotniť to naozaj, nie len vytvoriť napodobeninu. V jej prípade veľmi slabú napodobeninu.


Nikdy neverte pocitu, že letíte. Ten pocit beztiaže je spôsobený pádom.

Po viac ako siedmich rokoch prispievania dávam zbohom literárnemu blogu Enigma. Dôvodom bola zmena blogu do neprijateľnej a nefungujúcej podoby. Verní čitatelia ma stále budú môcť nájsť na mojich stránkach www.adhara.sk, kde so železnou pravidelnosťou pridávam každý týždeň (minimálne) jeden nový príspevok. Tam budem pokračovať aj v článkoch o písaní, ktoré tvorili väčšinu mojich príspevkov na Enigme. S mojou tvorbou sa dá stretnúť aj v oddelení knižných noviniek v podobe tretieho vydaného románu – Úvod do teórie chaosu.
Ďalšie príspevky

Komentáre

4 Responses to Priepustky z pekla sa dnes nevydávajú 2

  • Na tomto svete je toľko nádherných vecí (napr. gaštany alebo sneženie; alebo povedzme rieky), že na to, aby si ich človek užil, by mu nestačili ani dva životy.

  • a neklop oči.

    A ako už dnes vieme, nehmotné a hmotné je zrejme jedno a to isté…

  • Škoda len, že tie nádherné veci sú hierarchicky usporiadané a keď chýbajú základné, z maličkostí sa človek radovať nemôže. Príklad: Teba tiež postupne prestanú veci baviť, ak dlho nedostaneš najesť.

    No a druhá vec je tá, že aj o tie maličkosti ma svet oberá – najnovšie napríklad o lety raketoplánov, ale globálnym otepľovaním postupne aj o sneženie. (Hoci je pravda, že globálne otepľovanie zase môže priniesť viac gaštanov, pretože Castanea sativa je teplomilný druh.)

  • Tak veľmi to bolí. Najviac preto že je to pravda…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button