Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

adhara

AUTOR

adhara

Stretnutie blogerov Enigmy

Rada by som sa spýtala, ako to vyzerá s dávnejšie spomínaným stretnutím blogerov Enigmy. Je táto myšlienka ešte stále aktuálna? Spomínalo sa, že bližšie informácie budú v júni 2011, ale už je pomaly slnovrat a nejako nikde nič… 


Pôvodná diskusia:


https://blog.enigma.sk/weblogy/zita-pe/kope-vas-muza/ked-musim-tak-musim

Po viac ako siedmich rokoch prispievania dávam zbohom literárnemu blogu Enigma. Dôvodom bola zmena blogu do neprijateľnej a nefungujúcej podoby. Verní čitatelia ma stále budú môcť nájsť na mojich stránkach www.adhara.sk, kde so železnou pravidelnosťou pridávam každý týždeň (minimálne) jeden nový príspevok. Tam budem pokračovať aj v článkoch o písaní, ktoré tvorili väčšinu mojich príspevkov na Enigme. S mojou tvorbou sa dá stretnúť aj v oddelení knižných noviniek v podobe tretieho vydaného románu – Úvod do teórie chaosu.
Ďalšie príspevky

Komentáre

40 Responses to Stretnutie blogerov Enigmy

 • Hádam by sa dalo.

  Tri problémy:

  (1) Zladiť časovo účastníkov
  (2) Voľné miesta v chate na termín
  (3) Ubytovací štandard
  (4) Financie

  ********************************************

  (1)  Každý, kto má aspoň 1 príspevok v oddelení KOPE VÁS MÚZA a má evtl. záujem o stretnutie blogerov tejto rubriky tvárou v tvár, nech sem napíše časový interval(y), v ktorých by sa z jeho hľadiska mohlo strenutie uskutočniť. Z hľadiska organizácie pripadá však do úvahy iba čas od 20.7.2011 do 31.8.2011. Napíšte sem svoj nick a časové intervaly, v ktorých ste voľný od 20.7. do 31.8.2011. Urobte tak do 3.7.2011. Časové intervaly potom posúdime – v matematike sa to volá prienik množín, v politike konsenzus. Ak sa primeraný počet účastníkov nezhodne v termíne, akcia sa neuskutoční.
  Trvanie akcie cca 4 dni (ubytovanie na 3 noci).

  (2) Miesto: Vodácke centrum Nemecká (medzi B. Bystricou a Breznom) na brehu rieky Hron. Ide o plnú sezónu, ubytovanie v chate je často dopredu termínované. Ku chate prilieha obrovská lúka, na ktorej sa dá stanovať. V sezóne je aj táto lúka takmer plná. Zajtra odchádzam na splav Hrona, v rámci večerného posedenia prerokujem možnosti nášho pobytu so správcom areálu.

  (3) Ide o ubytovanie nižšieho štandardu, pre bohémske typy zvyknuté na parížske kaviarne a umelecké večierky typu Ples v opere, vhodné azda len ako inšpirácia pre vykreslenie prostredia budúceho románu. Chata je staršieho dáta, na izbách sú poschodové postele, WC a sprchy sú spoločné (žiaľ oddelené M/F), v klubovni je TV, ktorý nik nezapína, pretože tam vždy niekto hrá na gitare. (Skôr narodení si oživia spomienky na pionierske tábory). Na prízemí je bufet s novovybudovaným zastrešeným otvoreným posedením. Na lúke večer horia ohne. Možné je priniesť si vlastný stan a 3 noci zažívať pocity typu „romantika jak sviňa“. Areál je plný kanoí, kajakov a raftov. V rámci stretnutia by sme splavili cca 13 km rieky do kempu Lodenica na Mlynčoku, kde nás bude čakať guláš. 1 km od nášho kempu je motorest, kde sa dá najesť pomocou vidličky a noža (získate tak titul „příborák“), v kempe sa je lyžicou z plastovej misky.

  (4) Dopravíte sa vlastnou helikoptérou, bojazlivejšie povahy vlakom do stanice Nemecká, v areáli môžu parkovať i autá. Zaplatíme vám ubytovanie (aj za príp. stan sa platí), požičanie raftov, inštruktorov plavby, časť stravovania. Na akciu máme vyhradenú pevnú sumu.

  Podrobnejšie by sme vás o akcii a jej programe informovali, až keď bude jej uskutočnenie reálne.

  Zatiaľ si užívajte leta.

  Vladimír Preložník,
  vydavateľstvo ENIGMA

 • Mne zhruba vyhovujú tieto termíny:

  23.7.-26.7.

  18.8.-30.8.

  Na 100% ale viem povedať až keď sa termín ujasní (ako budú mať kolegovia poplánované dovolenky). Predpokladám že 2 dni budú víkend (t.j. Št-Ne alebo So-Ut).

  A som rozhodne „příborák“ 🙂 Ale nie som vodák 🙁 Raft je ale Ok.

 • Mne to vyhovuje v tých istých termínoch ako Martinovi, čiže 23.7.-26.7 a 18.8.-30.8. Resp, v trochu širších, mne by vyhovoval celý ten júl, ale to je jedno, keď to Martinovi nevyhovuje…

  Ak je na tej chate voda a elektrina, a má tam kde pristáť moja helikoptéra, tak potom je to v pohode ubytovanie.

  Zaujímalo by ma, aký minimálny počet účasníkov sa musí prihlásiť (zhodnúť).

  Ozaj a dovolila som si zmeniť názov tejto témy na výstižnejší.

 • Ja mám voľný celý august, na ubytovanie nie som náročná, romantika je OK. Zaujímalo by ma, či by bol prekážkou kľudný  dobrácky pes?

 • ja sa hlásim, termíny mám voľné kedy len chcete, pretože prácu si môžem rozvrhnúť tak, ako to mne vyhovuje, financie sa tiež nájdu, vyspať sa vysypím pokojne aj na strome na nejakom nižšom konári a dobrodružstvo, to je moje. Čo sa týka dopravy, je možné, že budem mať k dispozícií auto a som z Banskej Bystrice, čo je od nemeckej 20 km, takže ľudí z BB, z okolia BB, resp. nejak dopravujúcich sa do BB by som mohla zviesť. A rada by som vás všetkých spoznala 🙂 aj splavila Hron či čo to… ani som to nedočítala 😀 ja som za každú kozinu! 😀
  Teda ak nebudem prekážať nikomu, rada by som prišla 🙂 som zvedavá 🙂

 • Majka, myslíš to vážne s tým odvozom? Čiže helikoptéru môžem nechať v garáži? 🙂

  A zniesli by ste tam aj kľudný dobrácky slušne vychovaný astronomický ďalekohľad? :-)))

 • Hm hm a keď sa nám tu už rozmáhajú potenciálne psy a ďalekohľady, prekážala by niekomu jedna miestami (ne)kľudná (zväčša) dobrácka a (niekedy dokonca aj) slušne vychovaná blondína? 🙂

  V prípade, že podmienka „aspoň 1 príspevok v oddelení kope vás múza“ neskrýva žiadne záludné texty napísané drobnými písmenami na spodnom okraji v približnom znení, že „príspevok musí spĺňať určitú úroveň, štylistické a obsahové normy a svedčiť o intelektuálnej zrelosti autora farby vlasov najlepšie čiernej, v krajnom prípadne červenej alebo hnedej“, vcelku rada by som sa pridala. Bolo by vcelku zaujímavé spoznať naživo ešte niekoho ďalšieho okrem Adhary. 🙂 Splavovať som síce ešte nesplavovala, ale to je len o dôvod viac si to konečne vyskúšať (keďže splav na školskom výlete v šiestej triede nám znemožnilo škaredé počasie :P). Predpokladám, že jazda na vyhliadkovej lodi po Dunaji sa neráta. 😀 Čo sa ubytovania a podmienok týka, na detských táboroch som zažila všeličo, nepredpokladám, že toto mi vyrazí dych (ono samotné bývanie v mlynskej doline na „atriakoch“ je vcelku dobrodružstvo :D).

  Čo sa termínov týka, predbežne nemám nejaké fixné plány na leto, takže som prispôsobivý článok. Aspoň zatiaľ. 🙂

   

 • S tým odvozom to myslím vážne, rada by som to aj realizovala, ale je to len taký môj plán, lebo za 1. cez leto budem mať brigádu ktorá ma asi zabije, ale dúfam že ju prežijem. za 2. musím od mamy vydrankať auto a musím jej proste naordinovať že si ho vezmem z domu (zo Šiah) do BB a budem si ho platiť. Ďalej musím čo to najazdiť ešte, lebo nechcem seba, ani nikoho prísediaceho v aute zabiť 😀 ale ja mám pevnú vieru 😀
  No ja by som sa ti určite ozvala, že či teda vezmem ja teba alebo ty mňa helikoptérou ale posnažila by som sa.
  Čo sa týka psov a ďalekohľadov, či slušne vychovaných blondýnok, ja som len za! a môžem zobrať koňa???? :D:D:D:DD:D:D ale nie, koňa už nemám. 
  Tak sa majte zatiaľ 🙂

 • Ja tu čítam o psoch, ďalekohľadoch, blondínach a ja by som veľmi rád išiel spoznať nových ľudí, ale bojím sa Vás všetkých a hanbím sa, tak si to tam užite. na horehroní je krásne.

 • Ty si truhlík. 🙂

 • takéto označenie bolí.

 • a za čo sa hanbíš? neblbni…

 • Teraz si nie som istá, či si „robíš prdel“, alebo to myslíš vážne. Jasné, že to nebolo myslené v zlom. Malo to vyjadriť absurditu toho, čo si napísal (ak sa Ťa to ale predsa dotklo, hlboko sa ospravedlňujem). Len neviem, či mám zo seba robiť blba a vysvetľovať Ti, že je hlúposť sa báť a hanbiť, lebo sa mi celkom nechce zdať, že by si to naozaj mohol myslieť vážne. Ale dobre, skúsim. Veď ostatne, keď blondína zo seba urobí blba, nie je na tom nič nezvyčajné.

  Nemáš sa absolútne za čo hanbiť (ak narážaš na niektoré svoje „textové úlety“, takých je tu celá kopa a nemyslím, že by z toho niekto vyvodzoval závery o intelektuálnej a inej spôsobilosti autora). Ak Ti ide o to, že by Ťa niekto konečne mohol spoznať tvárou v tvár…. hm… Samozrejme, že je jednoduchšie ostať v anonymite. Človek akosi „nič neriskuje“. Ale ani nič nezíska. Myslím si, že ten risk za to stojí. A báť sa? Fakt nie je čoho. Nikto z nás nehryzie, predpokladám, že ani ten dobrácky pes Bielej vrany. 🙂

  Na druhej strane, ak Tvoje vyjadrenie bolo len „kecom“, ktorý Ti poskytne alibi, aby si nemusel ísť do niečoho, do čoho sa ti nechce, alebo to „máš na háku“, nikto a nič Ťa nepresvedčí o tom, aby si šiel. Takže je to na Tebe. 😉

 • Hm 🙂 Aký elaborát 🙂 Pravdupovediac som o tom stretnutí ani neuvažoval – keďže určite aj z mojich príspevkov vidno že sa necítim členom nielen tejto ale asi nijakej komunity. A tak som si vymyslel celkom dosť priehľadnú výhovorku.

  A je dosť možné že všetci kto tam dojdete budete enormne vzdelaní a budem sa cítiť hlúpo. Ale to je len ďalšia výhovorka – kto chce psa biť, palicu si nájde.

 • Nechcelo sa mi veriť, že by si to myslel vážne. Nesklamal si. 😀

  Tak pekné leto, kdekoľvek už budeš. 😉

 • A ja vám prajem veľa príjemnej intelektuálnej zábavy

 • To znie ako literárny workshop! Myslím si, že nikto z nás tu nie je natoľko pribrzdený, že by sa chcel na splave baviť výhradne intelektuálne. Nebudeme si, preboha, recitovať Slávy Dceru! A ak pod intelektuálnou zábavou myslíš „zábavu bez chľastu“, tak potom si možno trafil, ale pochybujem že z nahrkanou hlavou by sa ti dobre veslovalo…
  Ja napríklad tiež určite nevyzerám intelektuálne, a dokonca ani moje správanie nespadá do nejakého rámca „intelektuálne zdatných“, hlavne keď mám dobrú náladu tak mi strašne šie. podľa mňa to proste iba môže byť fun 🙂

 • Myslím, že keď niekto nemá záujem, akákoľvek argumentácia je bezpredmetná. 🙂

 • tak je to nepovinné, nikto nikoho nenúti… a už nejdem nič vravieť lebo v tomto človeku a jeho komentároch sa nevyznám. musela by som ho poznať… 😀 neidem si drať jazyk

 • aj ja chcem iiiiiist…ak nikomu nebude vadit mile, vonavucke, milucke ale niekedy prilis uplakane babatko 😉

   

 • Deti, psy, mačky, kone, pripadne manželia- všetko to patrí k životu. Pokoj budeme mať na cintoríne. A to môže počkať, nie?

 • Ja som chcel podobné stretnutie už dávno, no nevydalo… 🙂 

  Takže sa určite hlásim, ale v podstate nemôžem navrhnúť žiadny dátum, všetko mám úplne nabité, takže sa musím rozhodnúť podľa priorít. 

  Takže ak sa tu vyberie vhodný termín, ktorý sa mi nebude kryť s povinnosťami, rád sa prídem predstaviť a osobne dospoznávať mojich obľúbených blogerov. 🙂

  Nuž… Čakám len na tie konečné dátumy. 

  PS: A po dlhšej dobe, všetkých zúčastnených zdravím! 

 • Rada by som prišla nakuknúť. Aspoň jeden deň! Termínovo nie som viazaná, možno len dĺžkou „pobytu“.

  Pozdravujem všetkých!

 • … zdravím všetkých, pred pár dňami som sa vrátil zo splavu Hrona (splavili sme 100 km rýchlo tečúcej vody, za nádherného letného počasia, s perfektnou partiou country muzikantov – no paráda / o pár dní si pozrite fotoreportáž). Kemp v Nemeckej nevyzerá vhodný – býva dosť obsadený ďaleko dopredu, a tak by sme asi ťažko našli ubytovanie.

  Uvažujem preniesť stretnutie o dosť nižšie – do kempu pod hrad Revište (2 km od Žarnovice). Zháňam tam ubytovanie v chate na brehu Hrona – malo by byť vyššieho štandardu ako v Nemeckej, pre romantikov je možné aj ubytovanie v stanoch. Rieka je tu pokojnejšia – ide o stredný tok – ale zaujímavé perejky sú časté. Určite sa nebudete nudiť. Kemp Revište má najkrajšie okolie z celého Hrona – genius loci vás iste osloví (to bude zas básničiek, najmä po výstupe na zrúcaninu hradu – nie je ťažký:-). 50 metrov od chaty je perfektná reštaurácia Pod hradom. Rafty zoženiem ľahko aj tu. Splavili by sme cca 20 km rieky od Žiaru po Revište.

  Zatiaľ nič nesľubujem, musím všetko vybaviť, ozvem sa o pár dní, alebo, ak nestihnem,až v druhej polovici júla (odchádzam do Holandska na plavbu po kanáloch).

  Predlžujeme termín nahlášok voľných termínov v mesiaci august pre blogerov stránky http://www.enigma.sk. Ozvite sa. Ak sa nám podarí stretnúť, určite nebudete ľutovať. Stačí, ak máte na Enigme 1 príspevok.

  V. Preložník, captain

 • Posledný augustový víkend s veľkou pravdepodobnosťou nebudem môcť. Keďže júl vypadol, ostáva asi pre mňa reálny len jeden víkend

  18.8.-23.8. (víkend 20-21.8.).

 • Aj ja aktualizujem svoj termín. Naisto nemôžem v dňoch 2.-9. augusta a takisto ani 25.-29. augusta.

 •  

    Stretnutie blogerov? Geniálna myšlienka, ale koľko ich už zostalo nezrealizovaných a nezrealizovateľných. Ale …

 • Fakt výborná myšlienka, toho roku nemôžem, lebo máme ďalší prírastok do rodiny, ale na budúci rok, samozrejme ak dožijeme v zdraví tak by som veľmi rád osobne spoznal autorov.

   

 • Ahojte,

            vrátil som sa z plavby po mojom zamilovanom Holandsku, zavalilo ma však hneď po príchode neskutočne veľa práce a riešenia rôznych problémov (predajné reťazce kníh robia najväčšie zmeny a reorganizácie v lete, lebo sa menej predáva), a tak sa ozývam až teraz.

  Dnes len „bez záruky“ – ešte musím dohodnúť termíny ubytovania a rafty:

  Predbežne to vyzerá na termín 19. až 22. augusta 2011. Príchod v piatok poobede, potom 3 noci, t.j. piatok, sobota, nedeľa, odchod v pondelok poobede.

  Do utorka večera sem vyvesím definitívne údaje o ubytovaní, stravovaní, okolí Revišťa, prístupových cestách, tiež rámcový program podujatia a lehotu na prihlásenie. Dnešnú informáciu preto berte len ako nezáväznú.

  Štyri dni by ste prežili tu:

  http://www.ubytovanienaslovensku.eu/drevenica-reviste#photos

  Pozrite si aj MAPU – sú tam napr. cestné vzdialenosti od niektorých miest.

  Zatiaľ sa neprihlasujte – čo si o tom myslíte, napísať môžete.

  (Pretože Iľko je môj spolužiak, vybavujem na spomínaný víkend počasie typu Tahiti.)

 • Neviem, akým spôsobom bude prebiehať prihlasovanie, ale ja určite chcem prísť. Nasledujúci týždeň však budem celkom mimo internetu, tak toto píšem pre prípad, že by bola prihlasovacia doba náhodou kratšia…

  A to ubytovanie vyzerá byť fajn.

 • Och pane bože! Kone a voda… 😀 raj!
  Mňa by zaujímalo, koľko si potrebujem ušetriť na taký výletík 🙂 hádam som nič neprehliadla v komentoch a ak áno, tak sa ospravedlňujem, ja mám krátku a pamäť a som slepá ako krtko.

  Mala som tu takú možnosť, volalo sa to že auto, ak sa tá moja vec autom dá nazvať, lebo s mamou už iba čakáme, kedy nás zastavia policajti a zoberú nám aj rodný list, ale… asi to bude keštik problém, lebo mama ma s najväčšou pravdepodobnosťou za volant nepustí. som rada, keď ma vypustí do okolia 15 km a môžem sa vrátiť kedy chcem. takže tak. ale tipujem, že BB bude zastávka mnohých, poprípade možno Zvolen, určite by sme si mali nejak povymieňať kontakty a postretávať sa na staniciach dajme tomu. a pomôcť si s vecami 😀

  inak termín tiež vyhovuje…

 • … spoľahol som sa na grafické znázornenie obsadenosti chaty na webe – všetko, okrem 2 víkendov bolo voľné. Tak som bol pokojný. Po dnešnom telefonáte je všetko inak: celý august je kompletne obsadený, časť septembra tiež. Voľná je jedine plocha na stanovanie, čo nemusí každému vyhovovať (aj keď je to iná romantika ako izba s kúpeľňou).

  Spýtam sa ešte zajtra na voľné termíny v septembri, no neviem, či z vášho hľadiska ide o vhodný mesiac.

  Zrejme je naozaj ťažké – ako to tu niekto spomenul – zorganizovať stretnutie ľudí z internetu. Pokúsim sa o to teda asi až o rok. Zaistím ubytovanie „na blint“ cca 3 mesiace dopredu pre cca 10 ľudí na pevne určený víkend, a potom bude len na vás, či si na dané dni urobíte voľno. Je to dosť rizikový, ale asi jeden z mála možných spôsobov, ako stretnutie zorganizovať. Riziko spočíva napr. v tom, že sa prihlásia namiesto desiatich, povedzme, len traja ľudia. A čakajú ma storno poplatky.

  Ešte zajtra preskúmam obsadenosť na niektorý septembrový víkend – niekedy býva celkom slušné počasie. Ale asi je september z vášho hľadiska už pasé. Alebo nie?

  Ľutujem, že som vám bláznil hlavy, bolo by naozaj príjemné sa stretnúť na takom krásnom mieste. Trhám si preto rúcho a sypem na hlavu popol.

  V. Preložník

   

   

 • … len pre uspokojenie Tvojej zvedavosti (platí asi až o rok):

  – zaplatili by sme vám ubytovanie, prenájom raftov a časť stravy
  – najbližšia stanica autobus-vlak je buď Žarnovica alebo Bzenica – obe sú od kempu cca 5 km – prišli by sme pre vás autom k vlaku, resp. autobusu

  S tým rajom máš pravdu – Revište je jedno z najkrajších miest na Hrone – keď máme na návšteve cudzincov, vždy ich tam zavediem – dáme si na terase reštaurácie bryndzové halušky, vyjdeme si na hrad a kocháme sa výhľadmi na meandre Hrona a Štiavnické vrchy. Tiež počas splavov je to naša obľúbená zastávka.

 • Nemyslím, že by ste si mali hneď sypať popol na hlavu, v prvom rade tu bola snaha a ochota, kto to nechápe, nech sa dá vypchať.

  Ale na druhej strane si myslím, že by bolo vhodné spýtať sa tiež, či by mali zúčastnení niečo proti stanu, lebo ja osobne napríklad vôbec nie. A myslím si, že aj hvezdársky ďalekohľad sa dá určite lepšie rozložiť na nejakej voľnej trávnatej ploche ako v izbe s kúpeľňou… 🙂

  to le jen môj názor 😀 budeme naughty by nature 😀

 • Tekinosaagi, lepšie ako recitovať Slávy dcéru, je, nejakú Slávy dcéru objímať. V lete je na brehoch i na vode takýchto ukážkových exemplárov pohronskej fauny požehnane. Všetky do jednej túžia stretnúť princa na bielom koni, ale nadchýnajú ich aj básnici. Príď!

  Mária, bez trošky rumu na rafte neprežiješ, prví vypadávajú v perejách z raftov abstinenti 🙂

 • BTW, na stretnutie s vami by som aj tak prišiel so stanom a s vecami roztriedenými v štyroch vodotesných súdkoch – k Hronu chodím vždy tak – v chate spím len výnimočne. Pri stanoch nám vždy horí oheň. Spanie v stane väčšina ľudí považuje za nižší level ako posteľ v chate – u mňa je to naopak – som tulák – presnejšie: turista (tulák je turista, ktorý nemá peniaze).

  Vám som sa stany neodvážil navrhovať, ani neviem, či vôbec niektorí z vás stan majú, dokonca ani to, či už v ňom v živote spali. Ak by sa však našlo dosť indivíduí ochotných spať na lúke pri zurčiacej vode, som za. Neboli by sme tak závislí od obsadenosti chaty, a vlastne od nikoho. Na lúku sa zmestí hádam 500 stanov. V sezóne ich tam býva tak do 20 – 40 (ak nie je nejaká akcia).

  (S tým ďalekohľadom by to bola asi paráda, nie je tam „svetelný smog“, stačí zájsť kúsok od táboráku a vidíte Mliečnu cestu. Pamätám sa, ako sme minule pozorovali meteorický roj Perseidy.)

 • ja pijem Tequilu 😀

 • Stan nemám a ani som v ňom v živote nespala 😀 a čo? nejaký problém? 😀 všetko je raz po prvý raz. a ja si tiež myslím, že je lepšie ak sa môže skupina ľudí rozložiť okolo ohňa, ako sa po „večierke“ rozísť do izieb a separovať sa 😀 ale už som ticho… ja som skrátka za každú haluz a dúfam že tu nie som sama 😀

 • Ja by som proti stanu v zásade tiež nič nemala. Už som v stane spala viackrát a prežila som to ja i stan. Smejúci sa

  Menší problém by bol v tom, že jediný stan, čo doma máme (a ani tým si nie som istá), je ešte starý prastarý ktorý používal môj ocko a silne pochybujem, že by som ho dokázala „spojazdniť“. Sama som stan v živote nestavala a netrúfla by som si byť ani „hlavným stavbyvedúcim“. Takže jedine, že by som sa k niekomu „privtrela“ Žmurkajúci

  Ešte jeden malý problém v mojom prípade je, že 22. 8. sa musím hlásiť na úrade práce. Ale to by sa hádam dalo nejako zariadiť, prípadne by som vás opustila o deň skôr.

  Ale je to všetko len v hypotetickej rovine, keďže, ako to tak vidím, je uskutočnenie tejto sešn veľmi neisté.

 • Mám zaistené ubytovanie na termín

  15.8.2011  PONDELOK príchod + nocľah
  16.8.2011 UTOROK pobyt + nocľah
  17.8.2011 STREDA pobyt + nocľah
  (18.8.2011 Štvrtok – odchod domov)

  v CHATE v dvojposteľových izbách.
  Koľko bude izieb ešte neviem, závisí to od toho, koľko ľudí sa prihlási

  To, že je to „v týždni“, hádam nevadí, študenti, dôchodci, nezamestnaní, bezdomovci majú aj tak dolce far niente, kapitálotvorná vrstva (napr. ja) si voľno ľahko urobí a nájomné pracovné sily si, ak budú chcieť prísť, vezmú pár dní voľna.

  Ak sa prihlási málo ľudí (napr. menej ako 4), akciu zrušíme.

  Teraz kliknite sem:

  STRETNUTIE

  prečítajte si podrobné propozície akcie, a následne sa prihláste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button