Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

Vlado Preložník

AUTOR

Vlado Preložník

Jar 2011: Slovenská brána
Náš predmájový výlet začal skutočnou exotikou – návštevou na farme – najmä naše sídliskové deti sa nevedeli nabažiť komunikácie so zvieratkami.Po 40 km jazdy konečne Hron; v obci Psiare skladáme zo striech áut dve prievoznícke kanojky a zhromažďujeme sa na brehu, odhodlaní absolvovať traverz naprieč rýchlo tečúcim tokom. Na druhom brehu sa týči k nebu cieľ našej túry – skalnatý vrchol Krivína. (Foto M. Ivanič)
Prievozníci sa v snahe zarobiť si nejaký bašiš činili, a často prepĺňali svoje lodičky až po čiaru ponoru. Vydesení cestujúci sa po preplavení rieky vrhali na kolená a bozkávali zem. (Foto B. Kondel)


Výstup na Krivín je strmý, no krátky. Pohľad z výšky na hronské zákruty, ľudské sídla i rozkvitnutú prírodu plnú jarných vôní, očarí každého. A, samozrejme, po športovom výkone chutí dvojnásobne.


Veľký ľudový Chural na temene Krivína. (Foto Julo Sršeň) 
Po zostupe sme zatúžili po niečom chutnom a nezdravom.


Nakoniec cesta na druhý breh, Gazdovský hostinec, kávička, nealkoholické pivo,  40 kilometrov eR jednotky – doma TV, kúpeľňa a postieľka. Skvelý deň.

Vlado Preložník
Bývam na úpätí pohoria Tribeč, blízko Nitry. Som dlhoročný splavovač riek, jazier a morí. Okrem toho sem-tam vydávam knihy.
Ďalšie príspevky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button