Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

wavako

AUTOR

wavako

Blondíny a rozlišovanie pravej a ľavej strany

1. dejstvo


Bruneta: Počuj, nedávno som kdesi čítala, že vraj blondíny majú problém rozlíšiť, ktorá je pravá a ktorá ľavá strana.


Blondína: (v očiach neskrývané prekvapenie) To fakt?


Bruneta: Celkom vážne.


Blondína: Tak to je riadna kravina. Ja som tiež blond a predsa viem, ktorá je pravá a ktorá ľavá strana.


Bruneta: Hm.


 


2. dejstvo


Bruneta: (kričí) Vpravo! Zaboč vpravo!


Blondína: (smrť v očiach) Čo? Kde?! Do prdele, ktorá je pravá strana?!


 


 Nuž… nie je to až taká kravina.


Ja som tiež blond a predsa viem, ktorá je pravá a ktorá ľavá strana. Hej. Pokiaľ som vpokoji. Ha! A tu je pointa i celý kameň nehody.


Už sú to roky dozadu, keď na mňa sesternica (brunetka) vybalila tento fakt. Vtedy som sa na ňu tak čudne pozrela s otázkou, či to myslí naozaj vážne. Predsa som sa nezrazila s koňom, aby som nevedela, ktorá je pravá a ktorá ľavá strana.


Začala som si to na sebe všímať (takú sprostosť treba predsa bezodkladne vyvrátiť) – a bola som vystavená šoku zo zistenia, že je to pravda.


Fatal error.


Uvedomila som si, že akonáhle sa dostanem do nejakej situácie pod tlakom, nedokážem v tom zhone a strese automaticky určiť pravú a ľavú stranu. Niežeby som nevedela, ktorá strana je ktorá (dokonca nepotrebujem na pravej ruke ani nosiť náramok, aby som ju bola schopná identifikovať :P). No v rýchlosti mi to akosi robí problém….


A tak …. som sa pekne – krásne poctivo zaradila do kategórie blondín (alebo skôr do kategórie orientačných mantákov, aby som neurážala tie bystré a pohotové dámy farby vlasov plavej ;)).


Nuž čo. Zase som sa raz v niečom prekonala… 😀

Komentáre

4 Responses to Blondíny a rozlišovanie pravej a ľavej strany

  • To nič, ja som bruneta a mám presne ten istý „problém“. =D

  • Tak podľa mňa to ale nemá nič s rozlíšením strany.

    V kritickej situácii, obzvlášť ak musíš reagovať rýchlo, sa sústredíš na podstatné veci, ostatné ide bokom. Uskočíš na správnu stranu, ale v tom momente Ti bude jedno, či sa označuje „vpravo“ alebo „vľavo“…

  • Tak to je jasné, že pokiaľ pôjde o kritickú situáciu, uskočíš na správnu stranu a vôbec ťa nebude zaujímať, ako sa tá strana volá. Ale ja mávam problém aj v menej kritickej situácii. To sa ale asi dosť ťažko vysvetľuje, pokiaľ si to človek nevyskúšal na vlastnej koži 🙂

    Prosto nemusím byť v nejakej situácii pod životohrozujúcim tlakom. Stačilo by, aby mi niekto dal v náhlivosti pokyn „vľavo“ a ja na moment zaváham, že kde je vľavo. Jasné, že keď budem mať trochu času na to, aby mi to „doplo“, tak odbočím správne. Ale v prvom momente budem zmätená. Ale myslím, že u vás mužov sa taký problém až tak nezvykne vyskytovať 😉

  • Vitaj v klube 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button