Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

Vzor cudzí

Vo vlasoch mám minimálne toľko cestičiek, čo samotných vlasov. Večer sa v nich prehrabávam a každú skúmam – „Čo keby…?“ – viem, aj anjeli vravia, že to nie je správne; chytím prameň, ktorý sa mi nepáči a zahodím ho, chytím ďalší, podstrihnem. A potom prídeš.

Už viem, ako chutí, keď splynú dvaja z buše. Pustatina siedmich miliárd ľudí; väčšina sa uspokojí s nejakou alternatívnou metódou pre zachovanie rodu a dobrého mena rodiny. Nebudem sa hlúpo pýtať. A nebudem vysvetľovať.

Vraj potrebujem facku; ale ja vravím, už som ich dostala dosť a stále je tu ten neodbytný pocit, že si nie sme cudzí. Nepotrebujem dážď, ruže, bozky, dokonca ani slová, pretože je to silnejšie. Dokonca viac, než slané slzy v ústach, než moja duša na pranieri. Stále sme a hráme si svoj muzikál; potichu, nech nikto nevidí, čo nedokáže pochopiť.

Ako by môj otec povedal: „To ti ani nejdem rozprávať, to by mi nikto neuveril.“

 

Ďalšie príspevky

Komentáre

6 Responses to Vzor cudzí

 • Nie vždy pochopím, čo chceš týmito krátkymi dielkami povedať (na krátku prózu som prikrátka :-D), ale dúfam, že teraz chápem.

  Ak sa smiem spýtať, je to reál alebo fikcia?

 • No podľa mňa ako keby spolu jednotlivé slohy nesúviseli, ale možno to je len podľa mňa, ved ani ja som neni odborník. 😀 Ale teda musím uznať, že posledná sloha je velmi velmi krásna….:D pokračuj dalej. 🙂

 • Tvoje texty sú ako malé šperky. Žasnem nad tým, s akou ľahkosťou sa hráš so slovíčkami, pohadzuješ ich ako hrsť farebných koráliek, a potom ich jednoducho vysypeš na stôl-a ony sa sami  poskladajú do krásneho obrázku. Aj iní takto skúšajú, ale nie je to tak jednoduché, ako sa zdá. Tomu sa nedá naučiť…

 • Adhara, chápem že nie vždy sa tie moje textíky dajú pochopiť, ale myslím, že teraz si pochopila 😀 

  Ivka, áno, zdanlivo nesúvisia, ale to preto, lebo to nie je klasický románový text. dokonca to nemá ani dej, sú v tom len pocity. román sa píše inak a obraz inak 🙂 vďaka že si sa zastavila

  A Biela 😀 ty mi tu vždy necháš taký komentár čo mi pohladí dušu 😀 vždy ma teší, keď niekto pochopí mojim textom a podotýkam, že to fakt niekedy – dosť často nie je ľahké :-/ čo je dvojsečná zbraň.

 • Rozumiem slovám, ale nie významom tvojich viet a to sa mi na tom páči. Každé čítanie je absolútne odlišné, myslím tým, že význam viet je vždy nový.

  To je pekné! A hlavne je to živé a to sa podarí málokomu.

 • díky ti 🙂 koment vždy poteší :))

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button