Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

List na front


Utíchne vietor, na ruke pristane mi prvá mucha; odbzučí a zase si len prisadne ku mne, na slnkom ohriatu skalu obrastenú lišajníkmi, ktoré mi pripomínajú tretiu svetovú uniformu. Správam sa ako blázon. – ovoniavam mach na mŕtvych pňoch, objímam stromy a všetko je to o láske. Nikto mi neuverí, že nič nechcem; iba sa rozplynúť v živote, umrieť s pochopením a vzlietnuť tak k najbabylonskejšej jedli ako semienko šišky, ktoré sa vracia v čase. Iba medvede budú fňukať ako štence, že nemohli ma zožrať, keď som tu ešte sedela a idealizovala si ťa.

Všetko je ľahšie, keď človek vie o čom sú listy na fronte. Vtedy nehnisajú rany a zlomené krídla už nebolia; kým cítim muchu na svojej pokožke, stále som živá. A to len preto, aby som ťa mohla znova raz zohriať zrkadlom svojich vlasov, uzdraviť silou vôle a dovoliť ti na sekundu umrieť, keď sa dotýkaš nirvány.

A ty? Pre ktorého ja som jediné, čo potrebuje? Za trest ma spravíš najšťastnejšou v nešťastí sveta; bytosťou, ktorá sa nebojí hladiť zvedavé medvieďatá. Vezmeš ma na krídla a obletíme celý svet, až raz bez strachu spoločne pristaneme v Bermudskom trojuholníku.

Ďalšie príspevky

Komentáre

5 Responses to List na front

 • Toto bolo veľmi príjemné čítanie. 🙂

  Tá tachykardia sa mi javila taká by som povedal až moc silená, akoby si sa do obrazov tlačila, tu sa mi to tiež pár krát zdalo, ale výsledok sa mi páčil oveľa viac.

  Takže múze zdar! 

  S pozdravom Dušan Damián. 😉

 • aj ja sa pridavam…sice smutne,a s kopou dalsich novych obrazov, no mnohym som rozumela 😉 teda aspon dufam, no ale tak po svojom 😀

  veelmi pekne…

  muze zdar!!!

 • Dík.

  Tachykardia naopak… mala pre mňa veľmi hlboký význam. A musím povedať, že obrazy v nej ma /doslova/ napááádali jeden za druhým… ale možno bola ako jednohubka priveľmi zašifrovaná, to je pravda.

 • Tak to som veľmi rada, že si rozumela 😀 🙂 neboj, už to bude iba lepšie 😉 :D:D

 • mne sa vo všeobecnosti tvoja tvorba páči, ale asi to predsa len bude v tej zašifrovanosti, ako vravíš… 

  SKrátka u tej tachykardie mi to nejako nesadlo ale na druhej strane je to dobrý kontrast k tomuto… 

  Toto sa mi zdá o poznanie plynulejšie. 

  toť všjo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button