Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

Úryvok z denníka 3

Napísal: Dominik Felanín

   No a máme tu Vianoce. Tieto tu boli fakt super! U nás doma totiž dostávame darčeky ráno, tak som strávil noc za gaučom, že vystriehnem Ježiška. Bohužiaľ som zaspal… a ďalej nekomentujem.  

Takže som sa zobudil a mama na mňa narevala, že čo tu robím a spol. Ale darčeky tam už boli, tak som sa na ne spolu so sestrou vrhol. Došklbali sme papiere tak, že sme ich ani do Silvestra nepozbierali!  

Počúvajte, čo som dostal: plyšového psa (ja som chcel skutočného, fňuk, dosť slabá náhrada), farbičky (už dvadsiate v tomto roku + ich dostávam už šieste Vianoce), atlas (načo to je?), výkresy (Ježiško v papiernictve?), hodinky (ktoré nebudem nosiť, lebo sú červené!!! Ježiško ani nevie, akého som pohlavia, mám ja to ale šťastie…), budík (stále zaspávam), zopár kníh (to dočítam do Nového roka, stavte sa!), bomboniéru (mňam, chudera, ani 5 minút nevydržala) a novú PC hru (super). Ježiško pravdepodobne tento rok zbankrotoval, ale čo už.  

Začal som čítať jednu z kníh. Volá sa Danny- majster sveta. Veru, super kniha! Už som na prvej strane!  

Celý deň bol príliš nudný na to, aby som to sem zapisoval. Len oco o jednej na mňa zareval: ,,Vypadni už z toho záchoda, lebo vylomím dvere!“. Ako som odtiaľ mohol vyjsť, keď som vracal z tej bomboniéry?!  

Okrem iného, oco chcel, aby sme videli zlaté prasiatko (nie ako ten kanec z reklamy). Celý deň sme nič nemohli jesť (bomboniéru nerátam). Ale ja aj sestra sme sa tajne vlámali do špajze a spustili akciu: Útok na jedlo! Oco na to prišiel.  

Večera ale dopadla výborne. Musel som odísť od stola, lebo som musel na malú. Čiže na budúci rok nebudem večerať s ostatnými. Hm… ak budem chorý, dúfam, že mi to vydrží do februára! Ináč sa mi podarilo na seba vykydnúť polievku. Haha.

Pri večeri som povedal rodine jeden spuer vtip:

Aké je smutné pokračovanie pesničky Rolničky, rolničky?

Detičky, detičky, kde je Mikuláš?

Zadrhol sa vidličkou, keď jedol guláš!

Sestra sa skoro zadrhla polievkou.

No, ináč boli tieto Vianoce super.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button