Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

strossovci

AUTOR

strossovci

Cieľová stanica – pôrodnica 15.časť +17 kg, +45 cm v páse

 

Tri dni po termíne som sa kotúľala na prehliadku k lekárovi. Ten mi povedal, že ak do týždňa neporodím, mám prísť už so zbalenou taškou na príjem. Bol to veľmi dlhý týždeň. Nič ma nebavilo, nebola som schopná myslieť na nič iné, než na pôrod a na to, ako zvládnem starostlivosť o bábätko. Už som nechcela čítať žiadne podrobnosti o pôrode, chcela som rodiť. Keď konečne prišiel deň môjho odchodu do nemocnice, bola som nervózna. Miešali sa vo mne pocity šťastia s obrovským strachom. Keď som odchádzala z domu, bolo tak zvláštne, že čas príchodu bábätka sa neodvrátiteľne blíži. Vedela som, že keď najbližšie prídem domov, prinesiem si ho.

V nemocnici ma lekár prezrel a povedal, že nič nenasvedčuje blížiacemu sa pôrodu. „Ale už prenášam 9 dní!" vykríkla som. „Teraz pôjdete ležať na gynekológiu a ráno sa presuniete na pôrodné oddelenie, kde vám vyvoláme pôrod," upokojil ma lekár. Martin ma odviedol na oddelenie, na ktorom som mala ležať. Pri rozlúčke sme mali obaja slzy v očiach. Dlho sme len tak stáli na chodbe a jemu sa nechcelo odísť. „Choď, teraz už to zvládnem," povedala som nepresvedčivo. „Dobre," prikývol pomaly. „Ale keď to začne, zavolaj, chcem byť pri tom!" „Viem," zašepkala som a odišla som do izby.

Ďalšie príspevky

Komentáre

5 Responses to Cieľová stanica – pôrodnica 15.časť +17 kg, +45 cm v páse

 • a dalej?

  🙂

 • !

 • už len 1 časť bude

 • To si ako myslela tým jedna časť?

  MÁM SŤAŽNOSŤ!
  Zuzka nás pri čítaní veľa šetrí :D:D a zrejme si myslí že nás to nezaujíma, ale my tu všetci vysíme na každom pokračovaní :D!!
  Ale tak chápem, vieš ako to môžeš odčiniť? že po pôrode, ktorým nás nežne vyľakáš napíšeš niečo ešte lepšie, dlhšie a… a… niečo neviem. to nechám na teba 😀
  kopyto na to 😀

 • ale hneď po poslednej časti dám dlllhú poviedku o prvých 3 dňoch po pôrode. Tá bohužial nebude veľmi vtipná, lebo vtedy som sa veľmi nesmiala, ale bude reálna. Napísala som ju skôr, než Cieľovú stanicu, je v tretej osobe, ale je 100% MOJA. Tak ak ťa budú zaujímať také tie plky stále dokola o kojení a tak, budem rada, ak si prečítaš.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button