Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

strossovci

AUTOR

strossovci

Cieľová stanica – pôrodnica 11.časť Rozlúčka s prácou

 

Posledné dni v práci boli namáhavé a zároveň úžasné. Každým dňom som sa viac a viac tešila, že už končím. A všetci sa mňa len usmievali. Deň pred odchodom na dovolenku som sa zúčastnila na porade. Bolo mi úplne jedno, že naše oddelenie sa má premenovať a budú sa musieť na všetkých formulároch prepisovať údaje. Neprítomne som sa usmievala pri prerozdeľovaní nových pracovných úloh. Keď šéfka skončila, otočila sa na mňa a povedala: „No, ty už si tu dnes len do počtu. Nad čím rozmýšľaš?" „Ja už v duchu žehlím plienky," odpovedala som s úsmevom.

Posledný deň ráno som nakúpila v pekárni lekvárové a tvarohové koláče, v práci som ich vyložila na stoly, aby si každý mohol dať. Dokončila som posledné úlohy, vybavila posledných klientov, dostala som  veľký darčekový kôš, poslala som mail na celú firmu, že sa lúčim a o piatej pre mňa Martin prišiel. Rozhodla som sa, že si vyberiem všetku dovolenku, ktorú som mala. Čakali ma ešte takmer štyri mesiace do termínu pôrodu.

Ďalšie príspevky

Komentáre

4 Responses to Cieľová stanica – pôrodnica 11.časť Rozlúčka s prácou

 • už som mala viac ohlasov, že sú diely príliš krátke. To je len príprava. Mám pripravených ešte 5 takýchto krátkych častí a potom vám by som vám chcela ponúknuť jednu maxi poviedku, ako voľné pokračovanie, o prvých troch dňoch po pôrode. Budem rada, ak dovtedy vydržíte čítať. Zuzana

 • Jeden skalný fanúšik sa hlási, že vraj on to vydrží. 😀
  Zostaň s múzou.
  S pozdravom Dušan Damián.
  (ten skalný fanúšik) 😀

 • to nic,aj ja vydrzim, urcite! 🙂 uz sa neviem dockat 🙂
  muze zdar!!!

 • aj ja držím 🙂 a teším sa na každé pokračovanie :-))

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button