Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

P. F.

 Pour féliciter. V Novom roku sa zvykne želať veľa pevného zdravia, úprimnej lásky … a všetko najlepšie. Najlepšie sú osobné želania. Ak sa jedná o ľudí, ktorí sú si blízki svojimi srdcami, ale sú vzdialení v priestore a čase, tak si toto všetko môžu zaželať v časovom predstihu. Takto sme sa stretli tohto roku aj my: Šárika z Dublinu, Zorka z Terstu a ja z Nitry. Zaspomínali sme si. Zlatým rezom spomienok bola po roky starostlivo uschovávaná kópia tohto listu:

 Na misii našej päťky v Afganistane boli rozhovory Šáriky, Zorky a Gusta odpočúvané cez ploštice. Wandu a Richarda ale nikto nesmel odpočúvať. Lebo mali v päťke a aj v celej sieti výnimočné postavenie. Odpočúvané rozhovory sa potom zasielali ako zašifrované správy v predpísanom tvare. Po prvé: od 6 hod. ráno v rozsahu 24 hod. časový údaj zaokrúhlený na celé minúty. Po druhé: šifrovacie kľúče private key pre public key, ako citácie z Nového Zákona vo Svätej Biblii. Po tretie: text správy. V každej správe sa preto nachádzalo jedno alebo aj viac slov z tejto citácie, uvedenej na jej začiatku. Nebolo nutné využívať to isté slovo, ale postačujúce bolo aj podobné. Kvôli skomplikovaniu dešifrovania sa viacej používali cudzie slová a mená.

 6:03. navrátili sa inou cestou… Matúš 2,12.

GUSTO. Čo si to pospevuješ?

ŠÁRIKA. Áriu Senty z Wágnerovej opery Blúdiaci Holanďan. Je to príbeh o večných návratoch. A o hľadaní cesty života. Zo začarovaného kruhu osudu.

 9:06. Keď sa postil štyridsať dní a nocí, pocítil hlad. Matúš 4,2.

GUSTO. Po včerajšej nočnej búrke snáď bude dnes pekný deň. A vedľa mňa je pekná žena s pekným menom. Keď Dávid náhle ochorel, tak sme sa obávali, či sa nájde náhrada. Si ale vo všetkom rovnako dobrá ako on. A vieš aj tak pútavo rozprávať o práci lekárov.

ZORKA. Otec mi dal meno podľa príbehu z roku 1914. O učiteľke Zorke a Nikolovi Glasinčaninovi. Otcovi ho porozprával jeho priateľ Ivo Andrič. Potom ho zakomponoval do románu Most na Drine. Most dal postaviť vezír Bosnianskeho pašalíka Mehmed paša Sokolovič. Ináč pochádzam zo srbskej Vojvodiny. Chodila som tam do slovenskej školy. Preto má moja slovenčina srbský prízvuk. A teraz o lekároch. Dnes to bude o rozdieloch medzi prácou chirurga, patológa, internistu a psychiatra. Chirurg síce málo vie, ale veľa robí. S ničím sa zbytočne nepiple. Ide priamo na vec. Hneď začne skalpelom rezať. Keď to nie je ono, tak nešťastníka zašije. A začne ho inde rezať. Občas v ňom niečo zabudne. Preto ho znovu rozreže. A tak ďalej dokola. Patológ je studený chirurg. Nikdy sa nemýli. Nič nepokazí. Lebo reže iba mŕtvolku. Internista veľa vie, ale málo robí. Vyšetruje, skúma, rozmýšľa o všetkých možných príčinách ochorenia. Ale nakoniec ide za chirurgom. Aby s tým niečo urobil. Psychiater málo vie a aj málo robí. Teraz potrebujeme takých, čo veľa vedia aj robia. Dostali sme sa do pasce. Spolu s arabskou päťkou. Päť mladých chlapcov. Dvaja padli v boji. A jeden bol za záhadných okolnosti zabitý už tu v jaskyni. Česť ich pamiatke!

GUSTO. Smrť Júsufa je záhadná. Takže prežili iba Sulejmán a Hárun. Prečo práve oni? Vďaka Šárike sme ale všetci z našej päťky nažive. Lebo dobyla pre nás túto veľkú jaskyňu. Škoda, že si to nevidela. Bol som pri tom a kryl ju streľbou zo sapíku. Na nepriateľské guľometné hniezdo v jaskyni hodila zväzok granátov. Hneď po výbuchu tam vbehla. A všetkých zblízka dorazila s bodákom. Je to prírodná pevnosť s jediným vchodom. A s dobrým výhľadom. Je tu aj prameň s pitnou vodou, podzemný potok a jazierko. Máme čo piť. A v rezerve sú aj konzervy. Hlad nám nehrozí a nemusíme sa postiť. V zálohe je potrava bohatá na proteíny. V jaskyni je veľa netopierov a červov.

 10:26. Blahoslavení sú smútiaci, lebo budú potešení. Matúš 5,4.

ZORKA. Človek je krehká nádoba. Raz naplnená smútkom a inokedy potešením. S krehkou chrbticou, ktorá sa dá ľahko zlomiť. Najľahšie na obidvoch koncoch. Kvôli dĺžke ramena páky. Lebo čím je dlhšia páka, tým je účinnejšia. Je to ako pri naprávaní chrbtice. Stačí len nasadiť páku a zatlačiť. Rozdiel je v tom, že keď chcem napraviť chrbticu, tak to urobím pomaly a jemne. Ak sa to urobí rýchlo a silne, tak sa môže chrbtica zlomiť. Tak bol zabitý Júsuf. Krčnú chrbticu mal zlomenú chvatom s pákou. Dajte mi pevný bod a ja s pákou pohnem osou Zeme, ipse dixit Archimedes.

GUSTO. To tvoje ipse dixit sme si už osvojili.

 11:48. Nech tak svieti vaše svetlo pred ľuďmi, aby videli vaše dobré skutky a oslavovali vášho Otca, ktorý je v nebesiach… Otče náš, ktorý si na nebesiach!… ale nás zbav zlého!… Amen. Matúš 5,16 a 6,9 a 6,13 Lukáš 11,2 a 11,4.

GUSTO. Vošla si, zastavila sa a teraz stojíš proti svetlu. Ako v bojovom postoji. Svetlo ti presvitá medzi nôžkami. Je to nádherný pohľad. Spomínam si na bratislavské kúpalisko. V dvojdielných, mokrých a priliehavých plavkách si vyšla po schodíkoch na okraj bazéna. Ja som stál pred tebou. Slnko si mala za chrbtom. Stála si ako v pozore. Slnečné svetlo ti svietilo v medzierkach medzi prekrásnymi, dlhými, štíhlymi a vyšportovanými nôžkami. Na štyroch miestach. Zdola nahor. Nad členkami, pod a nad kolenami. A úplne hore medzi stehnami. Bola to oslava krásy. Tak majú vyzerať dokonale krásne ženské nohy. Sú ako vystrihnuté z knihy o ženskej kráse, ktorú mi ukazovala Ružena. Zúčastňovala sa na miestnych súťažiach krásy. Síce ani raz sa jej nepodarilo vyhrať. A ani dobre umiestniť. Súťaže krásy prirovnávala k Olympiáde. Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. A aj s radosťou si to vychutnať. Ženy si majú v zdraví užívať všetky radosti zo života, vykonať tak dobré skutky pre svojich milovaných a zbavovať sa zlých napätí vo svojom tele. Potom budú vyzerať a aj cítiť sa mladšie ako tie, ktoré si to odkladajú na neskoršie časy. Je to fenomén, ktorý súvisí s činnosťou žliaz s vnútorným vylučovaním. Ružena sa vydávala po päťdesiatke. Ale vyzerala vtedy ako zachovalá dvadsaťročná dievčina v plnom rozkvete.

ŠÁRIKA. Na Bratislavu si rada zaspomínam. Po Budapešti je to moja ďalšia alma mater studiorum. Ako projekt som tam preložila z maďarčiny do slovenčiny nadávky z vtipu o džentlmenovi strážmajstrovi. Roku 1914 v kupé vlaku cestujú mníška, farár, židovský obchodník a strážmajster. Farár sedí pri dverách. Obchodník ho porosí, či by mu uvoľnil cestu. Lebo chce ísť na záchod. Obchodník je z Bratislavy. Neovláda dobre maďarčinu. Preto ho nenapáda slušnejší výraz. Farár poprosí strážmajstra, aby upozornil obchodník, že pred mníškou by nemal používať vulgárne slovo záchod. Strážmajster potom zasype obchodníka prívalom nadávok. Mníška z toho omdlie. Strážmajster podotkne, že teraz už môžu mníšku pomilovať. Ale povie to ináč.

 12:47. Počuli ste, že bolo povedané: Nezabiješ! Matúš 5,21.

ZORKA. Pozri sa cez periskop na ten kopec vpravo. Uvidíš tam mŕtveho arabského bojovníka.

GUSTO. Už ho vidím. Asi ho zabil Vú, ktorý pre istotu zabíja v časovom predstihu. Lebo občas nerozozná rozdiely medzi fenoménmi déjà vu, jamais vu a voulez vous. Jeho opakom je Antivú alebo Yukú, ktorý sa nezištne obetuje za iných. Minule Richard rozprával Wande a mne o japonských mníchoch Bukkai a Tetsumonkai. Bukkai asi pred dvesto rokmi mnoho dní jedol iba orechy, ihličie, živicu a kôru zo stromov. V snahe zachrániť ľudí pred hladomorom. A hladomor pominul. Tetsumonkai bol za mlada Vú. Kvôli žene zabil v boji mladého samuraja. Neskôr si ale s mečom vylúpol ľavé oko. V snahe zachrániť ľudí pred epidémiou očnej choroby.

 14:49. Počuli ste, že bolo povedanéNescudzoložíš! Matúš 5,27.

GUSTO. Mata Hari mala veľa milencov. Dobre ich využila. Francúzi ju popravili zastrelením. Svoje milenky využíval aj Richard Sorge. Mal ich neúrekom! Japonci ho obesili. Úmrtnosť agentov ale nie je až tak veľká. Často ich vymenia za nepriateľského agenta alebo sa im podarí uniknúť alebo ich nikdy neodhalia. Stelesňuje ich utajený bojovník, ktorého zbraňou je predovšetkým inteligencia. Tak sme to počuli, lebo takto nám to bolo povedané. Neandertálec bol silnejší. Ale homo sapiens inteligentnejší. Aj archeologické výskumy potvrdili, že to bolo tak. Občas ale padne kosa na kameň. Proti bojovému duchu Bušidó sa postavil bojový duch ruských námorníkov. Potomkovia japonských samurajov a ruských bohatierov. Bolo to na krížniku Varjag v námornej bitke pri Cušime. Boje začali 27. mája 1905. A zúrili dva dni. Vpred! Za mnou! Ktorý z týchto rozkazov by mal hrdinský vodca vydať? Ale život ide ďalej. Bojovník sa pred bojom uvoľnil a splodil ďalšieho bojovníka. Ako to urobil v najbližšom prístave námorník, ktorý boj prežil. Je to cudzoložstvo? Podobne sa pýtal aj Shakespeare ústami Hamleta. Be, or not to be? A tu je jedná z mnohých odpovedí. Coito ergo sum, ipse dixit Descartes.

ZORKA. Poznám to. Schválne si vynechal géčko, aby sa cogito zmenilo na coito.

 16:19. A keď prišiel k nej, vzal ju za ruku, zdvihol ju, hneď ju horúčka opustila a začala ich obsluhovať. Marek 1,31.

GUSTO. Téma je vademecum balenia. So spôsobom istota je guľomet. Čím viackrát vystrelím, tým väčšia je pravdepodobnosť dobre sa strafiť. Síce je to náročné na čas a peniaze. A život je krátky. Carpe diem, ipse dixit Horatius. Ženu možno zbaliť na tanečnej zábave, cez inzerát, na ulici, na zástavke a podobne. Na tanečnej zábave treba zaplatiť vstupné, pijatiku a zatancovať si. Tanec je dobrá vec. Ale prečo by som mal pred zoznámením povinne si odtancovať zopár kôl ako profi boxer v ringu? Pri zoznamovaní cez inzerát treba si dopisovať, platiť poštovné a výsledok môže byť aj nepríjemné prekvapenie. Na ulici je to zdarma. Ale ak sa chcem so ženou lepšie pozhovárať, tak ju treba zastaviť. Na zástavke žena stojí a čaká. A navyše, ja som mal mesačník. S Ruženou som sa zoznámil na zástavke. Nastupovala do električky tam kde ja. Lebo bývala neďaleko. Spolu sme precestovali dve zástavky. Na tretej vystupovala. Pracovala v potravinárskom veľkosklade. Ja som vystupoval na štvrtej. Vydala sa a presťahovala krátko pred naším zoznámením. Týždeň po svadbe jej manžel odišiel pracovať do Ruska. Ako zvárač rúr. Síce dobre zarábal. Aj preto sa zaňho vydala. Chodil ale domov na Slovensko iba na víkendy. Každý alebo až každý druhý mesiac. A vtedy sa milovali takmer celý víkend. Podľa svojho obľúbeného filmu to nazývala Horúčka sobotňajšej noci. Po skončení jej práce som ju často čakal v aute. Na parkovisku vedľa skladu. Zaviezol som ju do svojho bytu v paneláku. Tam ma s láskou obsluhovala. Hneď zaujala tanečné postavenie z argentínskeho tanga. Sukienku si zdvihla a položila ruku na moje stehno. Zatiaľ len cez nohavice. Tiež som ju chytil za stehienko. Bol to iba úvod. Ale spomienka na to ma dodnes vzrušuje.

ŠÁRIKA. A mňa vzrušuje počúvať ťa.

 17:38. A na vrchu sa páslo veľké stádo svíň a preto ho prosili, aby im dovolil vstúpiť do nich… A rozprávali im, ako bol diablom posadnutý uzdravený. Lukáš 8,32 a 8,36.

GUSTO. Prosil som Ruženu, aby mi dovolila do nej vstúpiť. A skrz ňu aj do rajských záhrad plných zmyselností. Lebo najblahodarnejšie a najhlbšie zážitky z meditácií a modlitieb sa dosahujú tesne pred začiatkom, počas a po skončení milovania. Je to aj v dôsledku toho, že sa pri tom mozog a žľazy s vnútorným vylučovaním v cykloch striedavo prekrvujú alebo odkrvujú, mení sa frekvencia a hĺbka dýchania. A dochádza k vzájomnej veľkoplošnej masáži milujúcich sa tiel. Vystúpili sme tak úplne hore. A ocitli sa až na vrchu najväčších rozkoší. Preto to bolo také úžasné. Boli sme posadnutí vášňou. Ako roztomilé a rozpustilo šantiace stádo svíň, ipse dixit Ružena.

ŠÁRIKA. Pekne povedané.

 18:49. a tých, ktorí majú nad nimi moc, nazývajú dobrodincami. Lukáš 22,25.

GUSTO. Pre tých, ktorí majú moc a dokonca to považujú aj za dobrodenie, je všetko dovolené. Je to jedna zo zásad v Dostojevského románe Diablom posadnutí. Lebo účel svätí prostriedky. Prostriedky ale máme obmedzené. Naša rádiostanica má byť špičkovým výdobytkom techniky. A zase vypadla. Je to zákon schválnosti. Lebo práve teraz musím odosielať hlásenia o preletoch lietadiel.

ZORKA. Sústreď sa a zvládneš to.

 20:52. A ako Mojžiš povýšil hada na púšti, tak musí byť povýšený Syn človeka… Otče, ďakujem Ti, že si ma vyslyšal... Lazár, poď von! Ján 3,14 a 11,41 a 11,43.

ŠÁRIKA. Ako dlho trvali tvoje radovánky s Ruženou?

GUSTO. Žiaľ, iba pol roka. Jej manžel si našiel dobre platenú prácu v Prahe. Aj s ubytovaním. Obaja sa tam presťahovali. Namiesto Ruženy nastúpila do skladu Zdenka. Pre prácu v potravinárskom sklade stačilo mať platný zdravotný preukaz pracovníka v potravinárstve. So všetkými zdravotnými vyšetreniami. Zdenka preukaz mala, bola pekná a ovládala umenie prvého dojmu. Vedúci skladu ju preto ihneď prijal do zamestnania. V rámci svojej výpovednej lehoty ju Ružena zaúčala do jej prvej práce. A po práci aj do príjemných radostí života. Poponáhľala sa. A hneď prvý deň Zdenkinho nástupu do zamestnania som ich obidve po práci autom priviezol na súdružskú návštevu. Do môjho bytu. Zdenka mi za pozvanie ďakovala. Porozprávala mi svoj príbeh. Rodičia jej zahynuli pri dopravnej nehode. Vyrastala v detskom domove. Ukončila učňovku. Tam sa vyučila za mäsiarku. Učil tam Laco. Manželka ho opustila. Kvôli jeho mladšiemu kamarátovi. Bol to cukrár. Pripomenulo mi to film Sladký vták mladosti. Laco s mäsiarskym vykosťovacím nožom stál pred cukrárňou a vykrikoval. Poď von! Cukrár vyšiel s poľovníckou brokovnicou. Laco sa vrátil do učňovky. Sedel na lavičke. Tíško plakal. Po chodbe práve išla Zdenka. Bolo to ešte na začiatku jej prvého školského roku na učňovke. Bol to poriadny zážitok. Ich zraky sa stretli. Medzi nimi to zaiskrilo. Láska na prvý pohľad. Ako v lacnom dievčenskom románe. Laco jej vybavil ubytovanie v podnájme. U svojej nevlastnej rozvedenej sestry. Tam sa spolu pravidelne milovali. Ružena potom odišla do Prahy. Hneď na prvý víkend po jej odchode som nakúpil dostatok pijatiky a jedla. So Zdenkou som strávil v mojom byte celý víkend. Napísali sme pre Ruženu list. O Snehulienke a siedmych trpaslíkoch. Trpaslíci mali ukrytý zlatý poklad. Boli doživotne finančne zabezpečení. Do zlatej bane chodili iba z nudy. Po príchode Snehulienky sa to ale zmenilo. Prestali chodiť do práce. Celé dni sa iba milovali. Pod režijnou taktovkou trpaslíka Spermatosaura. Tak ho nazvala Snehulienka. Lebo bol najstarší. A vraj si ešte pamätal dobu dinosaurov. To on vymyslel veľkú fintu šéfkuchára. O predvarenej ryži pre dobré varenie. A o predhonenom vtáčkovi pre dobré papanie. Keď bol na obed španielsky vtáčik s ryžou, ale vtáčik bol malý, tak si ho bolo treba predhoniť. Aby sa zväčšil. Poznal veľa ľudových pesničiek, tanečných pesničiek a riekaniek. S narážkami na milovanie. K tomu pridal aj vlastnú tvorbu, zhudobnil to, doplnil, upravil a prispôsobil pre muzikál o milovaní. Trpaslíci sú spevavý národ. S nadšením si v muzikáli zaspievali. Spievanie, milovanie a zrodenie sa dobre dopĺňajú. Plač práve narodeného dieťaťa je úvodná ária do života. Lebo aj človek je zrodený z hviezdneho prachu.

Though I dream in vain,

in my heart you will remain:

my stardust melody

the memory of loves refrain

Snehulienka bola peknučká, s jamkami na líčkach a v briadke. Každá jamka alebo dierka navyše je dobrá.

Fudžijama samá jama

samé malé jamôčky

sakura, sakurano-yama mo sato mo

cherry blossoms, cherry blossoms,

on Meadow-hills and mountains

Bola zvedavá, vynaliezavá, vášnivá, náruživá, s bujnou predstavivosťou, v rozkroku veselá a  radostná.

Veseľme a radujme sa

hava nagila

hava neranenah ve nis’mecha

let’s rejoice

let’s rejoice and be happy

Trpaslíci vytvorili zo siedmych postelí ihrisko pre olympijské hry v milovaní.

Na siedmych posteliach, v siedmom nebi

éj rozkošná ty moja

milému cinká čižmička podkutá

ide si k nám napásť svojho kohútika

Štart bol papier na zemi s nakresleným H. Snehulienka sa postavila pred trpaslíkmi na há. Bola nahá. Všetci boli nahí. Iba trpaslíci si na hlavách ponechali čiapky.

Five, four, three, two, one

malý trpaslík, ale s poriadnym vtáčkom

Snehulienka si ľahla na ľavý bok.

Musí vojsť, lebo svadba veľa stála

robotník Kohútik do metra vnikol

Prvý jej ukazovákom krúžil po dlani. A postupne cmúľal všetky prstíky na rúčkach.

Varila myšička kašičku

tomu dala na tanierik a tomu na lyžičku

Druhý si s ňou akože potykal. A bozkával ju s hĺbkovým jazýčkovým bozkom.

Keď som bozkával žhavé tvoje pery

Mala veľké a plné pery. Našpúlené do tvaru kvitnúcej rúže. S perlovým náhrdelníkom bielych zubov. Hladkal jej ramená, plecia, chrbátik a bozkával ju na uško.

On jej hľadal za uškom

ona mala pod bruškom

Potom ju bozkával na krk. Jemne jej popoťahoval vlásky na hlave. Vnikal prstíkmi do jej ústočiek. Prstíkmi oboch rúk jej namokro jemne šúchal, žmolil, šúľal, naťahoval, stískal, štípal, dával malé frčky, cmúľal a hryzkal do červených pier, líčok, nošteka, briadky, krčku a krčnej jamôčky. Bola to ako hra na upíra. Je ukrytý v každom z nás. Bez rozdielu pohlavia. Netreba sa ho báť. Vôbec nie je škodlivý. Naopak, je užitočný, príťažlivý, roztomilý a príjemný.

Vojak dievku stíska

dievka stíska vtáčka

Tretí jej podobne cmúľal prstíky ako prvý. Ale na chodidle. Škrabkal jej pätičky. Jemne jej stískal lýtka, kolienka a stehienka.

Nechytaj ma za kolienka

tam je samá kosť

radšej ma chyť za stehienka

tam je mäska dosť

radšej ma chyť ešte vyššie

a potom strč do mňa prst

Štvrtý si popľul na prstíky. Šúľal jej prsné bradavky.

Keď šufrle šúľam

prsty si popľúvam

Jemne jej stískal prsičká.

Dojím milé kozičky

Pritláčal ich k sebe. Takže sa otváralo a zatváralo údolie medzi prsičkami.

Prsia moje, aj keď škúlia

hlávku tvoju hneď pritúlia

Prstami jej jemne stisol obidve bradavky. A trepotal s prsičkami.

Plápolajú vlajky vo vetre

Prstíkmi oboch rúk robil to isté s jej prsnými bradavkami, čo druhý s jej perami a líčkami.

Dve jabĺčka ti prinášam

odrody gigant, uznaj sám

Piaty si dal jej pravú nôžku na plece. Hladkal jej vlásky medzi nôžkami.

Ja chcem len pohladiť tvoje vlásky, áú

tak pomiluj sa so mnou holubička

ti z toho sčervenajú obe prsičká

nemilujem sa nikdy bez elánu

nebojím sa, že mám nôžky z porcelánu

v Las Vegas a Los Angeles

mi do uška ansamblos hrajú:

Los Fastidos, Los Fasos,

Los Lofasos a Los Balalajkos

Afanasija Lofasieviča

ááá Kalinka mojá!

Pomaličky vnikal svojim jazýčkom do jej chlpatučkej vagínky.

Takú mala ako havran

a zarastenú ako baran

si pekne ulízaná,

že je to vidieť to aj cez sukňu

 Bola napnutá. Ako železná pružinka. Pod železným vtáčkom.

Potichučky oknom vliezol

taký ho mal jak železo

lezie, lezie po železe

dierku nájde, do nej vlezie

Jemne jej do vagínky fúkal. Vibroval perami a hral na nej. Ako na džezovej trúbke. Bolo to ako fúkanie teplučkého vetríku.

Slečna, máte rada vetrík?

Tak ja vám ho tam fúknem!

Najprv vnikol do jej vagínky s jedným, a potom aj s dvoma prstíkmi pravej rúčky.

Jedna ruža, dve ruže

dva prstíky zvedavé

husári, ružičky na tvári

netrápte koníčky pod sedlom v kantári

ale si zacválajte na dievčinách v chotári

Prstíky v jej rozťahoval. A súčasne otáčal vpravo a vľavo. Strihal s prstíkmi. Ako keď bača strihá ovečku.

Ovečka, ovečka, trojaký úžitok

Lúskal v nej dvoma prstíkmi. Ako luskáčik.

Lúska v dierke luskáčik

Prstíkmi ľavej rúčky jej robil so stydkými pyskami a s klitorisom to isté, čo druhý s perami a štvrtý s prsnými bradavkami. Až sa z toho Snehulienka popišala.

Prší, prší, len sa leje

nezatváraj milá dvere

ale pusť ma dnuká

lebo nie je to ruka, čo ťuká

Trpaslíci jej týždenne posuvným pravítkom merali prsné bradavky, stydké pysky a klitoris.

Frajter Ander Braxatoris

zvaný aj klitoris

Po roku sa jej po takomto každodennom naťahovaní zväčšili prsné bradavky a klitoris skoro dvakrát.

A ja rada, že ja mladá

že mi cicky rastú

Šiesty oboma ručičkami robil s jej zadočkom to isté, čo druhý s perami, štvrtý s prsnými bradavkami a piaty so stydkými pyskami. Jemne aj stískal obe polovičky jej zadočku. Pritláčal ich k sebe. Tak sa otváralo a zatváralo zadočkové údolie.

Dedinka v údolí

vtáčik ma zabolí

keď sa ti z rozbehu nestrafím do dierky

lebo najlepšie dievča zadočkom sviští

keď ju miluješ na strništi

veď od každého zámku je kľuč

ktorý tajné dvierka otvára

Siedmy sa zatiaľ iba prizeral. Predhoňoval si pri tom vtáčka. Pomaly, ale isto.

Ponáhľam sa za ňou

ale márne volám taxi, taxi

tak si zatiaľ vyhoním

vyháňam ho na pašu

jak koníčka Ali pašu

lebo takú mala ako maslo

štyri dni ma za ňou triaslo

Na Snehulienke bola hraná milostná predohra. Ako na klavíri. Prstíky na rukách najprv hrali úvodnú melódiu. Pre milovanie v grupáčiku. S jedenástym prstíkom. Ten jedenásty bol vtáčik letáčik sokoliačik.

Dedko s babkou pestovali repku

dedko oral

babka anál

babka ako lastovička:

švihni do nej, švihni

dedko ako vrabček:

ale s čím, s čím?

Snehulienka zvládla orálik. Už predtým sa angažovala v ochranárskom združení, ktoré krúžkovalo sťahovavých vtákov.

Zaleť sokol, biely vták

Pery mala nalíčené rúžovým rúžom. Pri oráliku tak trpaslíkom krúžkovala vtáčky rúžovým krúžkom. Zvládla aj análik. Ešte pred orálikom. Keď ju mladý učiteľ nechal po škole. Dal ju kľačať do kúta. Kľačanie bolo pre ňu duševná príprava na análik. Neskôr ho zažila aj telesne. A aj u mladého lekára. Kázal jej kľaknúť si na vyšetrovaciu posteľ v ordinácii. Aby jej urobil výter. Z konečníku. Neubránila sa návalu vzrušenia. Hlasno pri tom vzdychala. Vyslyšal ju. Zamkol dvere. A odzadu sa s ňou pomiloval.

S piesňou lásky v tónine gé

na prázdnej gitarovej strune gé

hlboko dnu na bod gé

miloval by som sa stále

a najradšej odzadu ajajáj

len mi na vtáka nekakaj

a ešte razj

a ti ho tam našraubujem

ja ti ho tam dám

pekne odzadu

aby si mala náladu

Pri análiku tak trpaslíkom krúžkovala vtáčky hnedým krúžkom. Pri grupáčiku jej prvý robil vaginálik, druhý orálik a tretí análik. Štvrtý ju miloval medzi prsičká. Piatemu honila vtáčka pravou rukou a šiestemu ľavou rukou.

Anička dušička, kde si bola?

Nahradí ju predsa Anička dlaňová!

Anička, dám ti dukátak

ma necháš na ňu kukať

Anička, dám ti aj tri

ak ho môžem dať

kam patrí

Siedmy rozpustil jej dlhé vlasy. Spravil z nich veľký drdol. Bolo to ako hniezdočko lásky.

Kde ty len vtáčku hniezdo máš?

Kchaj čvirikos bungalovos?

Jemne tam vnikal. Ale zopár vláskov sa mu na vlhkého vtáčka prilepilo. Tak si ešte viac zvýšil dráždivosť žaluďa. Vtáčkom potom vnikal striedavo do záhybov medzi vagínkou a stehienkami, medzi stehienka, lýtka, pod pazušky, kolienka, medzi podbradok a krk. Po skončení kola si trpaslíci umyli svojich vtáčkov. V ďalšom kole si vymenili úlohy.

Kolo, kolo mlynské

olé, gumička, to je dobrá hračka

kúpte si ju dámy, páni

zíde sa pri milovaní

keď piata gumička praskne

tak milujte sa ďalej

Nemuseli dávať pozor. Mohli sa milovať naplno. Snehulienka mala zavedenú antikoncepčnú danu.

Ja v sebe danu mám

ja sa ale mám

ój dana ój dana

duba duba

hoja ďuňďa hoja

Po niekoľkých kolách bola plná semena. Ako slnečnice a margaréty.

Na medziach kvitli biele margaréty

pýtal si on na medzi

že by dala jak leží,

ešte pred svadbou,

kvietok ovoňať

ale vôňa, váú

vydrží to do svadby?

Chlôpcy chodyly

ružu pachaly

ój jak páchnet čórna ruža

midži nožkami

Semeno mala aj vo vlasoch. Ako prírodný vlasový kondicionér, pomáda, tužidlo a želé v jednom. Pri milovaní sa náruživo vlnila v bokoch. Ako tancujúci had.

Duní Dunaj a vlna za vlnou sa valí

vlna stúpa, hodváb klesá

a v kožušinke je čulý ruch

Vždy bola poriadne nadržaná. Mnohokrát sa urobila. Neustále v jednom kuse sa odbavovala. A hlasno pri tom jačala.

Je to frk zajačí

on jej ho tam strčí

a ona zajačí!

List pre Ruženu bol aj scenár pre naše divadielko. Vyzliekli sme sa donaha. Iba namiesto trpasličej čiapky mi Zdenka na hlavu natiahla svoje voňavé a mokručké nohavičky. Zvlhli jej ešte počas písania listu.

Klobúčik posadený na hlave

to ti pristane

veď  dokonalé spodné prádlo

je ideálne rajcvadlo

Ale kde zohnať ďalších trpaslíkov?

Málo nás, málo nás

Odohral som rolu prvého. Zdenka sa ma potom spýtala, že kde je druhý. Odpovedal som, že si v komôrke predhoňuje vtáčka. Zdenka ma poprosila, aby som ho zavolal. Vyšiel som zo spálne. A hneď sa vrátil ako druhý.

jak dve hrozná

nik ich nerozozná

ešte aj vtáčkov majú rovnakých

Takto som postupne odohral všetkých.

 22:51. Aké obvinenia vznášate proti tomuto človeku? Ján 18,29.

ŠÁRIKA. V závere niektorých príbehov od Agathy Christie sú prítomní všetci podozriví. Prechádzajú sitom vylučovacej metódy. Riadenej s logikou geniálneho mozgu slávneho detektíva. Volá sa Hercule Poirot. Skúsim ho napodobniť. Naši podozriví sú Sulejmán a Hárun. Vnášam proti obom svoje obvinenia.

ZORKA. Aké sú to obvinenia?

ŠÁRIKA. Majú na svedomí smrť svojich spolubojovníkov. Vlastne ani nemajú svedomie. A sú nažive. Ale hneď sa to zmení.

ZORKA. Hárun ale má v tejto misii tajné poslanie. Vraj sa to dá overiť na ústredí.

ŠÁRIKA. Už som sa o tom radila s Wandou. A aj s Richardom. Hneď som zaslala na ústredie šifrovanú správu. Mali teda obratom aspoň zopár slov napísať o Hárunovom poslaní. S odpoveďou sa neponáhľajú. A my nemáme času nazvyš. Nech im za to Hárun pošle ďakovný list. Ale už iba z pekla. Idem za nimi. Obaja sú na konci jaskyne.

GUSTO. Mám ísť s tebou?

ŠÁRIKA. Netreba. Zvládnem to sama.

ZORKA. Nemali by sme predsa len počkať?

 23:13. A teraz zostáva viera, nádej, láska, tieto tri, ale najväčšia z nich je láska… Ale z milosti Božej som, čo som… Epištola 1. Korinťanom 13,13 a 15,10.

GUSTO. Pred chvíľkou došla z ústredia šifrovaná odpoveď. Iba Sulejmán zradil. A nebol to Arab. Bol to izraelský dvojitý agent z Mosadu. Zabil aj Júsufa. Hárun bol nevinný.

ŠÁRIKA. Kto si bez viny, hoď po mne granátom. Ale je to v pohode. Hárun tasil zbraň. Moja obrana bola nutná v súlade so zákonom.

ZORKA. Snažila som sa vám veriť. Ale boli ste ako Vú. Bez milosti. A nedali ste im ani štipku nádeje. Čo k tomu dodať? V srdci mi zostáva iba pocit smútku.

 23:58. A potom sme nájdení aj ako falošní svedkovia… Epištola 1. Korinťanom 15,15.

ZORKA. Cestou zo stráže som začula ako si spieval pre Šáriku pesničky. A pri tom si spomínal aj Snehulienku. Aj minule si s Wandou a so mnou chcel rozprávať o Snehulienke. Ale náhle si musel odísť na strážne stanovište. Vystriedať Šáriku.

GUSTO. O Snehulienke som chcel rozprávať kvôli zakódovanému hrdinovi Turingovi. Vďaka nemu sa skôr skončila vojna. Zachránil viac ľudských životov ako ktorýkoľvek zo slávnych generálov. Generáli často dokázali len obetovať životy svojich vojakov. A ako bolo ocenené jeho hrdinstvo? Po skončení vojny boli potom nájdení falošní svedkovia. Aj na základe ich falošného svedectva ho obvinili. Že bol údajne homosexuál. Za záhadných okolností bol ako Snehulienka otrávený s jablkom.

 2:03. Tak aj viera, ak nemá skutkov, je sama o sebe mŕtva… ale nemáte, lebo neprosíte… Epištola Jakuba 2,17 a 4,2.

GUSTO. Zorka už zaspala. Wanda s Richardom sú na stráži. Pri vchode do jaskyne. Konečne sami. Postoj chvíľa, si krásna, ipse dixit Goethe. Využime vzácnu chvíľu. Pomilujme sa. Pekne ťa o to aj poprosím. Lebo nemáš, ak neprosíš. Vykonáme aj dobré skutky. Ty pre mňa. A ja pre teba. Lebo sa tak naplní viera v lásku.

ŠÁRIKA. Tvoja prosba je vyslyšaná.

 4:13. vezmite si v znášaní zla a v prejavovaní trpezlivosti… Epištola Jakuba 5,10.

ZORKA. Poézia nám pomáha prežiť pri znášaní všetkého zla v tomto svete. Sú to napríklad básne, ktoré napísal Ghiyath al-Din Abu’l-Fath Omar ibn Ibrahim Al-Nisaburi Khayyámi. Bol to básnik, vedec, matematik, astronóm, filozof a veľký človek. Veď preto má veľké meno. Lebo aj tak sa vtedy prejavovala úcta.

GUSTO. Aj ja mám rád jeho básne.

 5:56. A tak ja, Ján, som to počul a videl,… Zjavenie 22,8.

GUSTO. Zvažujem každé slovo. Lebo ja som pánom iba nevysloveného slova. Vyslovené slovo je ale už mojim pánom.

ZORKA. Vo sne som znovu počula a videla, čo sme spolu prežili. Bolo to ako v zrýchlenom filme. Ani neviem, či to bol sen. Možno som bola prebudená. Nerozlišujem už stav snenia od bdenia. A tak mám v srdci ešte väčší zmätok.

Ďalšie príspevky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button