Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

strossovci

AUTOR

strossovci

Cieľová stanica – pôrodnica 5.časť Radostné zvony

 

Máme termín svadby, pozvánky, mám vybrané šaty, Martin má nový oblek. V práci už to všetci vedia a každý je na mňa milý. Ranné nevoľnosti sa nedostavili. Je mi zle od rána do večera. Nezvraciam, môžem jesť, no moje porcie sú menšie, v jedle sa vŕtam a odnášam ho nedojedené. Kolegyne sa usmievajú a ja vlastne tiež. Moje nepríjemné pocity v bruchu, ktoré mám od prvého dňa sa stupňujú a ja som zmätená a neviem, či to tak má byť. V slabinách cítim ťahanie, pri prudších pohyboch ma pichá na okrajoch brucha a keď prejdem pár krokov, som zadýchaná.

V ôsmom týždni tehotenstva plačúc volám Martinovi, aby pre mňa prišiel do práce a odviezol ma k lekárovi, lebo slabo krvácam. Lekár mi po ultrazvuku hovorí, že zatiaľ je všetko v poriadku ale týždeň si poležím v nemocnici. Keď Martin odchádza z mojej izby, plačem a bojím sa, zároveň viem, že by som mala pozitívne myslieť. No dá sa to? Vedľa mňa na izbe leží žena po operácii a preberá sa z narkózy. No to bude… hovorím si a myslím na to, že sme práve chceli začať pozývať hostí na svadbu. Nemocnica je ďaleko od centra mesta, kde počuť zvony z kostolnej veže. Tie mi doteraz každé ráno pripomínali, že ma čaká svadba a zdali sa mi také radostné….

Ďalšie príspevky

Komentáre

3 Responses to Cieľová stanica – pôrodnica 5.časť Radostné zvony

  • velmi rychle… mohlo byt rozsiahlejsie, ale inak v pohode 🙂
    muze zdar!!!

  • s tebou v tom, že je to rýchle, asi aj veľmi krátke, no takéto to zostane až do konca. Každá časť by mohla byť na dlhú kapitolu, ale myslím, že potom by to stratilo taký švih, ktorý som sa tomu snažila dať. Chcela som, aby to nedalo šancu nudiť a dávkujem to na každé tri dni. Dúfam, že to niektorí vydržia čítať.
    Ďakujem

  • aha…tak uz chapem tvoj zamer…
    🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button