Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

strossovci

AUTOR

strossovci

Cieľová stanica – pôrodnica 4.časť A svadba bude

 

Keď Martin prišiel domov, povedala som mu, že som mu niečo kúpila a má to na svojej posteli. Ja na jeho mieste by som tam okamžite bežala, no on najprv pozrel do hrncov, čo máme navarené a potom ľahkým krokom odkráčal do spálne. Samozrejme k testu som mu priložila  aj návod na použitie. Odkiaľ by mohol vedieť, čo to vlastne je? Dala som mu chvíľu na strávenie a potom som neisto prišla za ním. Bezradne stál pri posteli, v jednej ruke test, v druhej návod, do ktorého nekonečne dlho pozeral. Potom zdvihol hlavu, pozrel na mňa a vyjavene sa ma spýtal: „Čo to znamená pozitívny?"

Neskákal od radosti, neobjímal ma, len stál ako obarený. Nič som mu nemohla vyčítať. Ja som si veľmi želala, aby to vyšlo na prvý krát, no on to nečakal. Opäť sa mi raz potvrdilo, že scény z filmov nie sú zo skutočného života. Ale mne to nevadilo. Vedela som, že máme kopec času na strávenie tejto novinky a že po čase sa aj Martin bude na všetko pozerať inak.

Samozrejme hneď ďalšia myšlienka patrila svadbe. A ja som zrazu mala pocit, že je mi jedno, či bude. Navrhla som Martinovi, že ak svadbu nechce, tak mi to nevadí, lebo mu aj tak úplne verím. Dôrazne povedal, že svadba bude a ja mám ďalší dôvod na radosť.

Ďalšie príspevky

Komentáre

9 Responses to Cieľová stanica – pôrodnica 4.časť A svadba bude

 • Ten záver – posledná veta, skoro som padol zo stoličky od smiechu. :D:D:D
  Dobré to je.
  Nič akčné, ale je to milé, má to príchuť reality a číta sa to perfektne.
  Takže idem aj na to Ďalšie, čo tu máš. 😀

 • že sa bavíš. Nádych reality…hm, povedala by som moja 99% realita. Som rada, že sa bavíš.

 • že to má príchuť reality. 😉

 • no presne tak filmy a zivot to nejde dokopy 🙂
  ja sa nechcem zasa opakovat, ale pacilo sa mi, ako inak 🙂
  muze zdar!!!

 • a inak aj to americké žiadanie o ruku… no my sme sa proste dohodli, že sa vezmeme a žiadne scény. Nie že by som nechcela….

 • no jasne, ked sa uz zena rozhodne, ze sa chce vydat, tak to poziadanie o ruku si asi vacsina predstavuje romanticky…kopa cervenych ruzi(prip.ine kvety) nesmely usmev muza, hlucne busenie srdca, nervozita, ked si klakne na koleno a vyzna zene lasku….no…a realita je ina, no co, svadba bude, pod vyberieme prsten a naco ceremonie 😀

 • že keď je žena tehotná, na romantiku je už neskoro. Že tam už nemôže byť ani keby chcela. Preto uprednostňujem klasické poradie: najprv svatba, potom dieťa (v mojom prípade to môže byť aj bez toho dieťaťa ;-)).

 • aj ja som uprednostňovala klasické poradie a potom hups a už nie

 • pripajam sa k vam obom s nazorom 🙂 aj ja som skor za to dieta az po svadbe, no ale clovek nikdy nevie…no a tiez si myslim, ze na romantiku nikdy nie je neskoro. bez nej je vztah podla mna taky o nicom…tak isto ako bez hadok…tych miernych-pravdaze…nech nie je kazdy den rovnaky 😉
  muze zdar dievcata !!! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button