Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

strossovci

AUTOR

strossovci

Cieľová stanica – pôrodnica 2.časť Rýchlo na vec

 

Roky som užívala antikoncepčné tabletky. Prvá vec, ktorú som musela urobiť bola – vysadiť ich. Ako zodpovedná pacientka som vedela, že je rozumné nenarušiť si cyklus a tak som dobrala všetky tabletky z načatého balenia. Asi každá žena, ktorá berie tabletky vie, že v časopisoch, knihách a na internete sa informácie a odporúčania o tehotenstve líšia. No ja som si bola istá, že je dobré 3 mesiace po vysadení tabletiek počkať a až potom sa pokúšať o otehotnenie. Povedala som to Martinovi.

Súhlasil.

Vtedy som začala pochybovať o tom, či je to pravda.

Čakať ďalšie 3 mesiace? To je strašne dlho. Čo keď je to zbytočné?

Zavolala som svojmu gynekológovi. Povedal mi, že môžem pokojne otehotnieť aj prvý mesiac po vysadení tabletiek. Jediné riziko je, že môžeme mať dvojičky. Rozhodla som sa, že to risknem. Dopočula som sa ďalšiu vec. Kamarátka, ktorá brala tabletky, nemohla pol roka otehotnieť.

Povedala som to Martinovi a on súhlasil, že teda môžeme začať skúšať hneď.

Vedela som, že nie je dobré na to myslieť každý deň. Vedela som, že kto sa veľmi snaží, tomu sa to často nedarí. Tie dva týždne do „plodných dní" boli hrozne dlhé. Snažila som sa na to nemyslieť, no nedalo sa. Nerozprávala som o tom s nikým, no nemohla som ignorovať ten pocit šťastia, že možno už o pár dní budem tehotná. Čítala som tajne knihy a články o tehotenstve. Teoreticky som mala zvládnuté celé počatie a spojenie spermie s vajíčkom a zasnene som obdivovala obrázok nežného dokonalého 15 týždňového plodu. Pripadalo mi to ako choroba, závislosť, myslieť na to, že už možno zajtra otehotniem… 20 dní po tom, čo som zobrala poslednú tabletku, deň po mojich laicky vypočítaných plodných dňoch som nadobudla pocit, že sa mi v bruchu niečo deje. Zdalo sa mi obrovské.

 Nemohla som ležať na bruchu, lebo však čo keď tam niečo je a ja tomu ublížim? Okamžite som mala hrozné výčitky, keď som si dala pohár coly. To je predsa škodlivé. Mala som všetky príznaky tehotenstva. Lenže na test bolo ešte veľmi skoro. Na jednej strane som bola šťastná, že asi som tehotná a na druhej strane som sa bála sklamania.

Ďalšie príspevky

Komentáre

5 Responses to Cieľová stanica – pôrodnica 2.časť Rýchlo na vec

 • Je to inak veľmi pekný príbeh, resp. námet na príbeh, ale táto časť mi príde ako z učebnice, alebo z nejakého časopisu. Zvlášť prvý odsek.

  Vieš, ty štýl máš. Čo je v tej druhej fáze ťažšie, sú nápady, alebo „múzy“, ako tomu tu na enigme zvykneme hovoriť. A my dve sa už nebavíme o štýle 🙂 lebo ten je výborný 🙂

  Držím teda palce 🙂 lebo viem, aké je to s tými múzami občas ťažké 🙁 ja mám inak v poslednej dobe hrozný problém dať sa na prózu, lebo… mám veľa myšlienok a zrazu ich nevyužijem.. potom sa začnem zaoberať štýlom a už je to úplne v p…rdeli. 🙁

 • nechcem poučovať ale možno to tak vyznelo 😀

 • Súhlasím s Majkou, že toto je trochu viac teoretizujúca časť, no napriek tomu sa to číta veľmi dobre.
  Druhá polovica je super opis pocitov. Páči sa mi to, tak uvidíme čo, teda aké zážitky, do toho ešte pridáš. 🙂
  Smelo pokračuj! 😉
  S pozdravom Dušan Damián.

 • za povzbudenie

 • aj ja suhlasim, je to trosku poucne podane, ale aj napriek tomu sa to celkom dobre cita 🙂
  tesim sa na pokracovanie 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button