Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

strossovci

AUTOR

strossovci

Žena a …III.

 

                                   Žena a „nemám čo na seba"

Čo nevedia chlapi pochopiť na tom, keď si žena nemá čo obliecť? Uvediem jednoduchý príklad. Roztrhli sa mi hnedé silonky a už som nemala čo na seba. Mohla som si dať tie vzorované, lenže k tým som nemala jednofarebnú sukňu. Bez pančúch ani za svet, mala som doštípané nohy od komárov. Takže jediná možnosť boli nohavice. Mám štvoro nohavíc. Biele som zavrhla hneď, lebo vonku bolo blato, to by som teda vyzerala. Mohla som si dať kockované. K tým pasuje jedine biela blúzka. Do bielej blúzky musím mať bielu podprsenku. Na tej sa mi odtrhlo ramienko. Takže odznovu. Zelené nohavice. Mokré visia na šnúre. Čierne nohavice sa hodia ku všetkému. Lenže do nich potrebujem opasok. Keď mám opasok, musím mať tričko len do pása. Pod dlhým tričkom by vytŕčal. Vzhľadom na počasie prichádzajú do úvahy 3 tričká, z toho hneď vypadávajú 2 biele, kvôli pokazenej bielej podprde. Ostáva jediné tričko. Tak toto bol šťastný deň, našla som správnu kombináciu. Teraz už len vybrať správne topánky a kabelku.

Potom sú tu situácie, v ktorých sa nehodia:

určité druhy oblečenia – napríklad keď ma čaká pracovný pohovor, nedám si krátku sukňu, ani veľký výstrih, aby som nepôsobila vyzývavo. Veď čo keď bude pohovor viesť žena? Nemôžem pre ňu predstavovať hrozbu.

určité materiály – keď viem, že budem veľa sedieť, nehodí sa krčivý materiál, keď pôjdem autobusom, nedám si polyester, ktorý sa ku mne prilepí.

A potom je tu farba. Keď mám ráno výbornú náladu, nedám si čierne tričko ani za svet. Vtedy uprednostním červenú. A mnoho ďalších faktorov, ktoré ovplyvňujú výber toho správneho oblečenia.

Môj muž sa naozaj zhrozí, keď mu ráno poviem, že sa asi cez deň pôjdem pomotať po obchodoch, lebo potrebujem nejaké nohavice. Vie, že nezostane len pri jedných. Minule už aj prišiel z práce s takým veľmi vtipným pokusom, čo mu kolega poradil, že mi vyhádže celú skriňu, keď v nej nemám nič vhodné. Schladila som ho, keď som mu povedala, že „vyhádž, ja si to kľudne zase doplním novými vecami." Čo nevie pochopiť na tom, že potrebujem nové veci? Ja gúľam očami, keď kupuje nové pneumatiky na auto? Ja chápem, že veci sa opotrebúvajú. A tiež mi nie je jasné, prečo má v garáži 5 šraubovákov v jednej veľkosti. No možno pre to isté, prečo mám ja pätoro nohavíc.

Ďalšie príspevky

Komentáre

5 Responses to Žena a …III.

 • hm…ten uvod bol zaujimavy, celkom v pohode, potom sa tam priplietok rychlokurz spravneho obliekania a potom na zaver to bolo aj vtipne-hlavne s tymi sraubovakmi mas uplnu pravdu, hehe – takze vcelku to vyslo slusne, aj ked jednotka bola z tohto „serialu“ zatial asi naj 😉
  som zvedava, co to bude nabuduce 🙂
  muze zdar!!!

 • Priklanam sa k Denise. Zaciatok bol super. Ten stred ten by nemusel byt, alebo by sa to siklo rozpracovat tak ako uvod.
  No a zaver, bol vtipny a zhruba vystihol to, co mal, ale neviem zdal sa mi taky zbrkly, a mozno trochu prvoplanovy. Inak ale celkom pekne dielko, no stale vedie prva cast.
  Asi na teba budem prisnejsi. 😀
  Ale neboj sa! 😉

  Muze zdar! Tesim sa na pokracovania.

  S pozdravom Dušan Damián.

 • a buďte prísnejší, vydržím ešte. Musím sa snažiť, ale prvú časť tuším neprekonám…

 • Nikdy som nevedela, čo na tom toľko riešite. Šak natiahnem na seba prvú handru, ktorá sa mi dostane pod ruku a je čistá, (a načo sú kabelky, keď si môžem vziať igelitku?) a idem. Asi som bola v minulom živote chlap. 😀

 • Videla som minule takú babu v červenej kockovanej sukni, v oranžovej pásikavej košeli, so sloníkovými pančuchami a v kanadách. A v ruke igelitka! Dúfam, že sa nenahneváš, robím si srandu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button