Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

Dušan Damián

AUTOR

dusandamian

Obyčajný príbeh zlomeného muža – 20.časť – Revolúcia v mojom vnútri

– Obsah zmazaný autorom – 

Dušan Damián
Kedysi som bol výrečnejší a slová zo mňa prýštili ako gejzíry. No tak ako kedysi, keď som na tento blog prišiel, i dnes sa občas zamýšľam nad tým, či som tvrdým človekom s mäkkým jadrom, alebo mäkkýš s tvrdou podstatou. V duchu podobných myšlienok sa ešte občas rozlievam do veršov a piesní dosiaľ nespievaných. Keby ma chcel ktokoľvek kontaktovať, môže tak urobiť na týchto e-mailoch: dusandamian@centrum.sk alebo dusandamian@gmail.com
Ďalšie príspevky

Komentáre

10 Responses to Obyčajný príbeh zlomeného muža – 20.časť – Revolúcia v mojom vnútri

 • Toto je asi prvá časť tvojho príbehu, ktorá sa mi nepáči. Teda nie vyslovene nepáči, ale niečo sa mi nepozdáva. Asi to bude vekom. Lebo to píšeš ako súčasný (…ročný) chlap, pričom ten príbeh… doteraz som ho brala… vlastne som ani nevedela, koľko tam máš rokov :D:D nejak mi to vyšumelo z hlavy. Stále som si ťa predstavovala takého… ja neviem, mužne drsného. A je to strašný kontrast – lego a fajka od mariši. Proste… to boli vážne veci na tak mladého chalana. Ja ti to neberiem 🙂 len v záujme dobrého čítania by som si (po úprave) pridala na veku.
  Inak forma a to všetko je v pohode… ako vždy. Nejdem ti kecať do toho ale… po prečítaní to bol pre mňa… šok 😀
  Tak veľa šťastia. Inak koľko častí ešte plánuješ?

 • To by som ani nepovedal. Ja len chcem pripomenúť, že nie sú zriedkavé prípady aj u nás na Slovensku, kedy mladé dievčatá od 12 do 16 rokov rodia deti. Vlastne 15 rokov je bežný vek kedy ľudia začínajú so sexom, drogami atď. Je to bežný vek?!

  A čo sa týka drog, tak trávu už dnes fajčia aj niektorí prvostupňový základoškoláci. Je to strašné, ale je to tak.

  Chcem len povedať, že aj keď toto nie je "pure-autobiography" je to silne inšpirované skutočnými udalosťami a dialógmi, pričom jedna z vecí, ktorých som sa ani nedotkol je vek.

  A čo sa šoku týka:

  Mojím zámerom je čo možno naj-autentickejšie poukázať na časť života dospievajúcej mládeže spred piatich rokov, pričom by som zvláštnym spôsobom rád povedal aj niečo o sebe.

  Podľa mňa to vôbec nie je neuveriteľné, uznávam, že možno trochu šokujúce, ale len pre tých, ktorí na túto stránku života nahliadli až v neskoršom veku.

  A teraz k veci. 😀

  No tak pôvodný plán bol nie viac než 30. Ale už ich bude asi len 5. Nerád by som bol aby sa to niekomu sprotivili. Nechcem ani "neverending story" z toho.

  Aj predtým som to riadne preriedil a už som do dnes aj tak veľa vypustil.

  Rád by som to uzavrel do konca prázdnin.

  Všetky časti už mám napísané, ale neuverejním ich naraz.

  Ďakujem za stálu priazeň aj komentár. 🙂

  S pozdravom Dušan Damián.

 • Dnes ráno som sa tak zamyslela, že chceš určite na niečo poukázať. Je dosť možné, že tu doteraz hrali aj moje subjektívne predstavy a preto sa mi to nezdalo, lebo som si to celé predstavovala inak, než to v skutočnosti bolo…
  Dopíš, uvidíme 🙂

 • Hej, myslím, že to bude tým. 😉
  Okay!
  Čoskoro príde ďalšia časť. 😀

 • bolo to fajn ako vzdy ale praveze mam pocit, posledne casti uz natahujes.ten vek šokol aj mna, ale mas pravdu, ze decka dnes zacinaju skoro s uzivanim si.tesim sa na dalsie casti a robis dobre, ze ich vypustas po castiach:) bude mi to chybat ked pribeh skonci…

 • aj za celkovú priazeň, lebo súdim, že máš za sebou viac než jednu, ak nie rovno všetky časti.

  A samozrejme najviac ma teší, že ti to bude chýbať. Svojím spôsobom to bude chýbať aj mne, ale už túžobne čakám, kedy sem vyvesím poslednú časť.  

   Tak vďaka za komentár. Dúfam, že zvyšné diely budú stáť za to. 🙂 

 • mam za sebou vsetky casti to je fakt, cize som s pribehom dost vzita:) paci sa mi na pribehu to, ze netusim ako skonci.nic si nenaznacil dopredu a casti do seba pasuju ako skladacky.kedysi som sa pokusala pisat, cize sa snazim si dost zobrat aj z tvojho stylu pisania:) na jednej strane tuzobne ocakavam koniec, ale na druhej nechcem aby skoncil:)

 • No nejako podobne som na tom ja, len uz sa priklanam  tomu koncu. Ale ako citatelke ti udelujem privilegium rozhodnutia. 😉 

  Chces rychly koniec – t.j. uz len jedna a posledná časť. 

  Chces medium koniec – t.j. cca 5 dielov a koniec.

  Alebo

  Chces long koniec, co je cca 10 dielov, ktore som predtym vyradil.

  ???

  Pokojne si mozes vybrat, pripadne mozu aj ini napisat co chcu. Ale to hlavne slovo teda mozem dat tebe, ak chces. 😀  

   

   

 • cim som si zasluzila toto privilegium?:) je to tazke rozhodnutie a necham ho na tebe.je to tvoj pribeh a brala by som aj 20 casti:)))) daj mu tolko casti, kolko citis ze by si este v pribehu chcel povedat:))))))

 • aj ja som za viac casti… 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button