Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

Vlado Preložník

AUTOR

Vlado Preložník

Váh začiatkom prázdnin 2009

Tábor v Šali.

Letný podvečer nám spestril miestny rybár, ktorý v intervale pol hodiny chytil dve 6-7 kilogramové ryby – jednu z nich nám prepustil, takže o večeru sme mali – ako mávame my bezdomovci ostatne vždy – postarané.

O čom sa bavia naše ženy? O čom by sa bavili – iste vychvaľujú nás, mužov.

Je začiatok júla, krásne počasie, voda príjemná, na plážach prví nudisti – čo viac si možno na úvod leta priať. Pre detaily KLIK na foto. 

Malý Jakub a veľká loď.

Kompa Vlčany – Selice. Motor nemá, z jednej strany na druhú ju tlačí riečny prúd, stačí len pomocou kladky odkloniť kompu šikmo od lana a perpetuum mobile je na svete.

Hať Selice: nikoho nelákalo spustiť sa po šikmom stupni, po krátkom zošupe sa nechať vtiahnuť pod zubaté česlá, a tam ukončiť svoju biednu existenciu…  

… a tak prenášame. 

Po pár kilometroch pádlovania pristávame uprostred pláže plnej zvedavých rómskych detí a mládeže. Kúpanie bolo príjemné. 

Náš druhý tábor, tesne za haťou pri obrovských kopách piesku. Voda bola ňam-ňam.

Táborila s nami aj mládež z BA, takýmto rituálom vítala ďalších účastníkov open-air party. 

Ondro nie je len taký hocijaký vodák – je to univerzitný profesor, vedúci katedry a aj dlhoročný folklorista. A vôbec … v našom oddiele je množstvo študovaných hláv s titulmi pred i za menom (napr. Jugi, budúci nositeľ Nobelovej ceny za biológiu). Priemerné IQ tohto splavu odhadujem na 180 – je to vlastne taká malá MENSA na vode. (Treba si však ustrážiť množstvo vypitého vína – potom je 180 súčet, nie priemer ! Našťastie s plynúcim časom už väčšina z nás holduje iba bylinkovým čajom a od alkoholu sa s odporom odvracia.)  

Sme multi-kulti spoločnosť – toto je Aisha zo sultanátu Brunej, ôsma manželka sultána Ibrahima, ktorú nám vo svojej naivite zveril.

Gill je plnokrvný Francúz (na červenej Barake vľavo), rozhodol sa "pokoriť najdlhšiu slovenskú rieku": darmo, napoleonovské gény sa nezaprú.  

 

No a na záver … ako vždy – Ďuri … pohoda, klídek, tabáček.

 

PODROBNEJŠÍ POKEC O TOMTO SPLAVE NÁJDETE tu !

Vlado Preložník
Bývam na úpätí pohoria Tribeč, blízko Nitry. Som dlhoročný splavovač riek, jazier a morí. Okrem toho sem-tam vydávam knihy.
Ďalšie príspevky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button