Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

strossovci

AUTOR

strossovci

List

 

Marika sa ráno zobudila, vstala, obliekla sa a začala sa baliť. Do tašky nahádzala pár vecí na oblečenie a nejakú kozmetiku. Zavolala si taxík. Bol to taký malý rituál. Vedela, koľko má ešte času, kým príde po ňu auto. Vzala si papier a pero, zamyslela sa a napísala:

 

Drahý Tibor,

neviem, či Ťa to prekvapí, keď sa vrátiš z práce a ja tu nebudem, ale inak som nemohla. Nebudeš si so mnou robiť, čo si zmyslíš. A preto som sa opäť, po prebdenej noci rozhodla, že odchádzam k mamičke. Tvoje včerajšie správanie sa ma skutočne dotklo. Som sklamaná a dúfam, že si to uvedomíš, ako mi ubližuješ.  Musím Ti napísať, že Ťa stále ľúbim, ale hrdosť mi nedovolí ostať. Očakávam Tvoje ospravedlnenie, vieš kde ma nájdeš. Dúfam, že tento krát nezabudneš kyticu. Kľúče od bytu hádžem do schránky ako vždy.

Tvoja Marika

Marika odložila pero do zásuvky v obývačke . Prišla k oknu a odhrnula záves. Vonku už čakal taxík. Prebehla do kuchyne, kde na stôl rýchlo položila list. Nevšimla si, že tam už jeden list leží. Keď zatvárala dvere, oba listy nadleteli a potom pomaly klesli naspäť na obrus. Druhý list bol napísaný pevným mužským písmom:

 

Drahá Marika,

rozhodol som sa, že dnes použijem Tvoju zbraň ja. Musíš predsa uznať, že včera si urobila chybu Ty. Aj ja chcem raz vyskúšať, či ma ešte ľúbiš. Odchádzam. Keď budeš chcieť, nájdeš ma u Martina. Ja som Ti svoju lásku dokázal už mnoho krát. Vždy som pre Teba prišiel, keď si odišla k matke. Ospravedlnil som sa, aj keď som si nebol vedomý, že by som Ťa nejako urazil. Nečakám, že pre mňa prídeš hneď. Viem, že budeš deň – dva trucovať, ale upozorňujem Ťa, že teraz je rad na Tebe. Ja budem čakať aj mesiac,  kým si uvedomíš, že musíš raz ustúpiť. Obetuj raz aj ty trošku hrdosti!  Aby som dokázal, že to myslím vážne, svoj kľúč od bytu nechávam v predsieni.

Tvoj stále milujúci Tibor

V byte sa rozhostilo ticho. Kto ho ako prvý preruší a rozvíri vzduch?

Ďalšie príspevky

Komentáre

6 Responses to List

 • Akonáhle som toto dočítal, napadol ma dej srdcervúceho príbehu dvoch ľudí aký vídame v telenovelách, plný nedorozumení.

  Super myšlienka. Už ma fakt zaujíma len, kto ten vzduch rozvíri? 😀

  Múze zdar!
  S pozdravom Dušan Damián. ;D

 • Takže to zabralo, niekto sa zamyslel nad tým ako to dopadlo. Len si to bude musieť každý domyslieť sám, lebo na romantické zapletance ja nie som…. Ešte že tu je niekto, kto si nájde čas napísať svoj názor.
  Ďakujem za komentár
  Zuzana

 • Ja som si aj myslel, že to nebudeš rozvíjať. Tvoje príspevky sú skôr také provokačné.
  Také, že po prečítaní nad nimi človek (alebo aspoň JA) musí rozmýšľať ešte aspoň nejakú tú chvíľu.
  Ale to je na nich to najlepšie.

  PS: A musím sa priznať, pôsobí to na mňa inšpiratívne. ;D

 • … dá sa to čítať. Posledná veta je však načisto zbytočná. Na Tvojom mieste by som ju vyhodil, a bude to tip-top.

 • Texty tých listov som prerábala asi 10 krát a aj tak s nimi nie som celkom spokojná. Na zbytočnosť poslednej vety som ani nepomyslela, no beriem to, nemusela tam byť. A ďakujem, že si čítal až do konca, fiamme. Zuzana

 • tak vies co? skoro ma porazilo, ked som si precitala, ze tam bol druhy list a ona si ho nevsimla!

  je to riadne zamotane,naozaj na nejaku telenovelu…

  a najvacsia sranda na tom je, ze vzduch tam asi nikto nerozviri, lebo ani jeden z nich nema kluce od bytu!!!
  iba ak si marika nechala kluc od schranku u seba… hm hm hm…

  ale je to celkom dobre napisane, podla mojho skromneho nazoru…

  muze zdar!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button