Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

strossovci

AUTOR

strossovci

Dva listy z internátu

 

Milá Hedviga,

tak už je dnes streda a ja som prežila prvé 3 dni na internáte. Musím Ti povedať, že tu za tie 4 roky, čo tu budem, zažijem kopec srandy.

Na izbe bývam s Martinou z Bratislavy. Neviem, či s ňou budem taká perfektná kamoška ako s Tebou, ale zatiaľ si rozumieme. Bývame na druhom poschodí. Nad nami na treťom sú samí chalani a predstav si, že priamo nad našou izbou bývajú štvrtáci, tak sme celé dni na balkóne. Sú hrozne sympatickí. Peťo je dosť vysoký a má čierne vlasy. Už poriadne zarastá a stále má také jemné strnisko. Tebe by sa páčil Robo. Modrooký blonďák s osudovým pohľadom, strednej postavy, štíhly. Boris by celkom ušiel, ale hrozne sa mu potia ruky a chodí s ním jedna tretiačka.

Najlepší je Igor. Chodí každý večer do posilňovne, má hnedé vlasy aj oči, počúva Madonnu a oslovuje ma „Baby". Myslím, že bude rozumné dávať si naňho pozor, lebo má už 17 rokov. No na druhej strane už musí mať oveľa viac rozumu ako Peťo Buriš, s ktorým som chodila na základke a má 14. Igor je hrozne šteklivý. Vždy ho pozorujem cez okno, ako zdvíha činky. Som doňho zamilovaná. Myslím, že izba nad nami je fakt najlepšia. Vedľa sú tretiaci, z tých je k svetu jedine Tomáš, ale koktá. Miro je moc tlstý a Rišo a Fero sú celkovo o ničom. Z ďalších izieb sme sa skamarátili s Jurom a Stanom. Je s nimi sranda, ale s takými môžeme byť jedine kamarátky.

V škole je to zatiaľ v pohode, ešte všetko len začalo a chalani nám zatiaľ robia len okraje. Dostali sme kopec učebníc, tie odpočívajú v pokoji v skrini.

Najhoršia bude chémia. Učiteľka je nad hrobom a nemá rada nalíčené baby a veľké výstrihy. No matikár je zlatý. Vraj je to sukničkár, no neviem. Vraj dáva dobré známky za sexi oblečko, tak možno zabodujem.

Poobede chodievame von. Je tu 5 obcodov, 2 pajzle a 1 dobrý bar. Pri škole je park, kde je asi 10 lavičiek. Tam sa chodí randiť. Je tam plno stromov, ktoré tie lavičky kryjú. Druháci tam chodia v pohode fajčiť. Ja som to ešte neskúšala, ale školský rok ešte len začal.

O vychoške sa hovorí, že si rada vypije a že jej je dosť jedno, čo sa na izbách deje. Škoda, že si sa sem nedostala, bude to tu zaujímavé. Tak mi drž palce a pre istotu pozdravuj Peťa, keby to s Igorom nevyšlo. Bolo by ešte o čom, ale musím ešte napísať mame, tak sa maj.

Tvoja kamoška

Linda

Milá mamička,

je streda večer a ja Ti píšem, ako prežívam prvé dni na novej škole. Na internáte bývam s Martinou Paškovou. Je z Bratislavy a učí sa dobre. Bývame na druhom poschodí. Celé poschodie je dievčenské, no ešte sme sa ani nestihli s ostatnými dievčatami zoznámiť.

V škole nám dávajú zabrať hneď od začiatku. Každé poobedie si robím okraje, aby som mala hneď od začiatku všetko v poriadku. Dostali sme už aj učebnice, tak si v nich trochu listujem, aby som vedela, čo budeme preberať. Mám obavy, že budem mať trochu problémy s chémiou, vyzerá to zložito. Zato som si istá, že matiku zvládnem.

Chodievame aj von. Celé mestečko je veľmi pekné. Okolo školy je nádherný park, kde rastie veľa stromov. Sú tam brezy s konármi až po zem. K internátu vedie upravený chodník, pozdĺž ktorého je vysadených veľa kríkov a kvetov. Vychovávateľka je vraj dobrá a nie je ani prísna. Keďže sa tu toho za tie tri dni veľa neudialo, budem končiť.

Pozdravuj všetkých

Linda

Ďalšie príspevky

Komentáre

One Response to Dva listy z internátu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button