Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

strossovci

AUTOR

strossovci

Vajíčka

 

Môj syn Robko nemal chuť ani na ryžu s mäskom, ani na polievku. Rozhodla som sa, že uvarím vajíčka na tvrdo. To má Robko rád, a aspoň bude mať druhý deň manžel Martin raňajky. Dala som do bieleho hrnčeka 4 vajíčka, zapálila som plyn a odišla som do obývačky. Robko pozeral Princeznú na hrášku, tak som si sadla k nemu a pozerala s ním. Keď sa v rozprávke objavila scéna, ako dievča pripravilo pre svojich pestúnov bohaté raňajky, spomenula som si na vajíčka a bežala som do kuchyne. Voda bola už takmer vyvretá, ale zdalo sa mi, že sa vajíčka varili krátko. Preto som do hrnčeka priliala vodu a hovorila som si Chvlabohu, že ma to napadlo, ísť sa pozrieť do kuchyne.  Ako som na to mohla zabudnúť?

Vrátila som sa do obývačky a nechala som sa strhnúť napínavým dejom.

Pravá princezná ešte stále nevedela, že je princezná a utekala pred rozzúrenými dedinčanmi, ktorí verili, že im priniesla skazu.

Šmykla sa a spadla.

Rýchlo hore.

Beží ďalej.

Zdalo sa, že je už v bezpečí, medzi zvieratkami, ktoré ju ochraňovali. Medveď sa postavil na zadné a zareval.

Dedinčania cúvli.

Vodca dedinčanov hodil horiacu fakľu proti medveďovi.

Ostatní ho nasledovali.

Les začal horieť.

BUUUUUUM!!!!!

Niekde v byte sa ozvala strašná rana.
To čo mohlo spadnúť?

Strop?

Pomaly som vyšla z obývačky na chodbu. Nič. Vošla som do kuchyne a zacítila som dym. Na sporáku bol nakrivo spadnutý čierny hrnček. Napadlo ma: Buchol plyn! Plyn však horel ďalej. Rýchlo som ho vypla a pomaly mi začalo dochádzať, že po celej kuchyni sú kúsky žĺtka, bielka a škrupiny. Na stoličke pri stole bolo asi ¾ vajíčka. Dymilo sa z neho. Ďalšia polka bola na zemi. Všade na linke a po zemi boli drobné kúsky. Zobrala som metlu a pozametala som to najhoršie. Bola som mimo. To čo som vyviedla? Mohlo tu začať horieť…

Keď som vysýpala bodrel z lopatky do koša, napadlo ma. Tie vajíčka boli 4. Kde sú tie ďalšie 2? Znovu som pozrela na sporák a zrazu /pred tým som to vôbec nevidela/ bolo vajíčko po celom sporáku. Skúšala som to v duchu poskladať, no usúdila som, že to je maximálne tak pol vajíčka. Zohla som sa tesne nad sporák a zistila som, že druhá polka je na digestore. Tak tu to je. To štvrté je tu už asi rozprskané naokolo. Spomenula som si na toho chmuľa z reklamy: „Dal som do mikrovlnky vajíčko, zrazu strašná rana."

 Z kúpeľne som si zobrala handru a lavór, napustila som si vodu.

Keď som vchádzala s lavórom do kuchyne, padol mi pohľad na strop.

Jé!

Štvrté vajíčko!

Ďalšie príspevky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button