Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

Sara

AUTOR

Sara

Prísne tajné, denník Miry Danesovej, časť 32.

PRÍSNE TAJNÉ som musela vymazať kvôli súťaži, do ktorej som ho zapojila, takže týmto by som chcela odkázať všetkým, ktorí by si ho chceli prečítať, že v čo najbližšej dobe bude na www.mamtalent.sk a budem rada, ak mi necháte nejaký koment a zvýšite jeho čítanosť:)


VOPRED ĎAKUJEM!!!

Sara


Ďalšie príspevky

Komentáre

10 Responses to Prísne tajné, denník Miry Danesovej, časť 32.

 • Rada by som ti napísala koment, ale rozhodla som sa, že si tie tvoje denníky prečítam celé, lebo nemám rada, keď neviem, o čo kráča 😀 takže som začala zhruba včera a som na 12 kapitole 😀 hodím ti nejaký koment, samozrejme a potom môžme debatovať, ale musím to dočítať najprv 😉 tak pa

 • Jasné:D Teším sa!:D Potom pokecáme o našich múzach:D Teíšm sa aj na tvoje pokračovanie o Amande!:D

 • Uf, už to mám za sebou… poviem ti, celkom slušne som sa začítala… 🙂 zaujíma ma, ako to s Danom a Miou dopadne 🙂 Píšeš veľmi dobre, určite nie som prvá, čo ti to hovorí 😀 na pár drobných chybičiek je to ozaj veľmi pekné dielo, také pre tínežrov 🙂 myslím, že na knižnom trhu by sa aj ujalo, je to taká klasika, pre mladé baby a ty si sa do toho fakt skvele vžila.
  Štýl Denníka princeznej, ale to chcú všetky mladé baby počuť 🙂 (tým Denníkom princeznej som, samozrejme, nemyslela nijakú urážku, alebo čo)
  Mám pár otázok 🙂
  1. čo ťa inšpirovalo k Mire?
  2. máš to úplne dopodrobna premyslené, alebo proste píšeš a píšeš len tak z chuti? 😉
  3. akú by to asi malo mať dĺžku? Lebo už teraz je to slušné, chápeš aby si sa potom nemlela furt dookola. 😀
  Ozaj pekný kúsok, tento tvoj Dennik 😉 držím ti palce, fakt, nech ti to vyjde s vydavateľstvami 🙂 a nech ťa múza naďalej kope, samozrejme.

 • Stihla si to fakt dosť rýchlo:))) No poviem ti… úprimne, nedávno som to celé dopísala a mám trošku traumu, že už sa tak často s Miou a Danou "nestretávam" pri písaní:D Ale zase, konečne som tomu dala záver, nad ktorým som dlho uvažovala. Tento denník píšem už od pätnástich (dopísala som to teraz v dvadsiatich:),bola to celkom spontánna záležitosť a nikdy by mi nenapadlo, že napíšem vyšše 200 A4 strán! Takže je toho ešte dosť. Naozaj som začala písať v období, keď som dosť fičala na denníkoch princeznej, ten štýl písania mi je blízky a cítim sa v ňom dobre:)Čo ma k Mire inšpirovalo? No občas ja sama:D K druhej otázke, musím sa priznať, že hlavne zo začiatku to bolo hlavne o spontánnych nápadoch, neskôr som už viac uvažovala, čo bude ďalej a ešte taká perlička – v počiatku som plánovala nechať Miu s Michaelom Evansom, ale keďže on bol ekvivalentom pre chlapca, s ktorým som na napokon nezačala chodiť:) tak som sa rozhodla ho vykresliť ako Miin omyl:) Dosť ma teda inšpirovali aj vlastné životné situácie:) Aj Mark Sellers predstavuje, niekoho zo skutočného života, on mal byť druhá alternatíva Miinho vysnívaného princa, nakoniec som si však uvedomila, že by to mal byť Dan, niekto, kto bol pri Mii od začiatku. Viac nebudem prezrádať. Mia sa pri tom všetkom ešte riadne zapotí, keďže príbeh je asi ešte len vo väčšej polovici:)Ale v podstate píšem asi tak, že keď mi niečo príde na um moje prsty sa rozbehnú po klávesníci ako šialené (vďaka za strojopis – užitočný predmet:)), a keď sa mi to páči, tak to tam nechám. Nikdy som sa nenaučila pracovať podľa osnovy, neviem to, aj keď si ju napíšem, vždy mi počas písania napadne niečo "lepšie" a osnova je ta tam:). No je toho ešte dosť čo sa týka dĺžky, ako som sa už zmienila, hádam to bude ešte stále zaujímavé, je v tom ešte veľa menších i väčších zápletiek a začala som obšírnejšie opisovať aj životy iných ľudí okolo Mii:) Ďakujem za "výdatný "koment:D Aj teba nech múza kope:D 

 • Vidno to, že si začala písať ešte dávno, lebo začiatok je viac taký… zmätenejší ako pokračovania. tie sú už na vyššej úrovni 😉 To je možno jediné čo by som si pred vydaním ešte pozrela 🙂 ale ja verím, že ty by si to urobila aj bez toho 🙂 no tam na tom začiatku to bolo také nerozhodné, čo sa týka chalanov, ale neskôr si nejak vykryla 😀 najprv sa mi zdalo byť trochu nepravdepodobné ako Mia zrazu zistila, že má Dana ozaj rada, možno by som hneď nepoužila slovo milujem, no to je len môj skromný názor. no inak nie je tam veľmi čo vyčítať, len – ak by som mohla 🙂 – že niektoré vety na začiatku sú také zložité… že som im riadne ani nepochopila 🙂 ale to sa dá tiež odstrániť. teraz nie že sa nahneváš, nenahnevaj sa, ja to len beriem tak, že keď už odstrániš tieto chyby, moholo by to ísť… prakticky… na trh 🙂 (no nechcem sa priveľmi do toho špárať, mám svoj názor, ale nie som profík, aby som sa mohla vyjadrovať o trhu, aj keď chodím na obchodnú) mala by si to myslím skúsiť.

 • Ďakujem za pripomienky!:))) Popracujem na tom:D Jasne, že sa nehnevám!:D Veď mi tým len pomáhaš:D Takže DIKES!:) Aj ja keď som písala tú pasáž o tom, že si uvedomila, že miluje Dana – tiež som si ňou nebola istáCool, hadam to ešte nejako doladím:D S tým vydaním … fakt si ma povzbudila, už chvílu nad tým uvažujem, tak hádam sa raz  aj odvážim to niekam poslať:D Nech nás múza neopúšťa!:D xixi 

 • No ak raz vyjde na trh (ako ste tu spomínali), rozhodne si ju kúpim..:D Vážne je to super a chodím tu pravidelne, aby som skontrolovala, či nie je nová časť…tomu sa hovorí zmagorený fanatik, ale čo už:DDD

 • Ďakujem:)Veľmi si ma potešila:D Tak ja dúfam, že nezostane len pri rečiach:D A raz Prísné tajné vyjde:D xixi …. Čo viac si môže autor želať, ako keď nekoho tak namotá:D (viď zmagorený fanatik:D)ďakujem za podporu:)

 • podla mna toto by si mala vydat!Je to super! Tiez som asi zmagoreny fanatik lebo totu pozeram kazdy den a som vzdy velmi rada ked je tu nova kapitola. Chcela som sa ta spytat ci teraz nieco pises?

 • Ahoj Natalka,
  ďakujem, za veľmi pozitívny koment:) a k Tvojej otázke… Práve som dopísala „Prísne tajné“ a teraz uvažujem o jeho eventuálnom pokračovaní,(myslím druhý diel – možno po rokoch alebo tak nejako, ešte neviem celkom presne, zatiaľ len uvažujem:) ), no rodia sa mi v hlave aj iné nápady, no nič ešte nie je vykryštalizované…, ale keď budem mať niečo nové, určite to tu „kopnem“:)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button