Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

Námet 1. Amanda Broocsová

Volám sa Amanda Broocsová a môj život je vcelku trýznivo obyčajný. Mám 22 a žijem s rodičmi a dvoma mladšími súrodencami na okraji štvrte. Áno, na okraji, to znamená, že môj tatko sa nevyváža na nablýskanom BMW a nevodí nás každú deň stravovať sa do Restaurant Pleasure. Restaurant Pleasure som videla len na obrázku…

Rodinné problémy nie sú záležitosťou, ktorá by nás s poľutovaním a ohľadom na chudobu minula. Otec je alkoholik. Nedá sa mu pomôcť, pretože on sám to nechce. No a keď je otec opitý, deti utekajú k mame. Tá je vtedy aj napriek fetu ich najvernejším útočiskom. Bruce a Diana, sú ešte primladí na to, aby rozoznali správne od nesprávneho… Nie pardon, musím sa opraviť. U nás doma nemajú čo rozoznávať, lebo všetko je nesprávne a všetko je tak, ako by som to ja v živote nikdy nechcela. Nezávidím ani jednému z mojich mladších súrodencov, pretože musia ešte pod krídlami našich nezodpovedných rodičov doštudovať!

Pomáham ako sa dá. Nemám vysokú školu, to je len môj nesplnený sen a nechápem ľudí, ktorých na vysokú musia nútiť rodičia. Mne to zakázali… No keby som sa tam dostala, keby som dostala šancu… Drela by som deň noc, aby som niečo dokázala. Namiesto toho sedím v kancelárii pána Lugleyho a celé dni triedim faktúry, dvíham telefonáty, tvárim sa prívetivo. Možno by si niektorí pomysleli, že som sekretárka. Nie, nie som ani to. Pán Lugley je podriadený ďalšiemu podriadenému v skupine podriadených podriadenému majiteľovi. A ja som jeho osobná asistentka – koľká česť. Spolu s mojim miestom jasne vymreli všetky vyhliadky na lepšiu budúcnosť. Na takomto poste by ma totiž nevyhrabal ani detektor kovov, (no to by som si najprv musela dovoliť aspoň jeden zlatý prsteň)! Ale patrí sa byť vďačná… veď ja som… áno… som vďačná… Dobre, dýchaj, Amanda.

Viete, mňa len rozčuľuje toľko vecí! Napríklad pracháči. Tí ma neskonale iritujú. Už len ich existencia je narúšanie rovnováhy na Zemi. Pre nich platia totiž úplne iné pravidlá ako pre nás, na spodku spoločenského reťazca… Nikdy nemusia ani šklbnúť zašpineným malíčkom na pravej nohe a svet sa točí okolo nich. Keby ľudia na tejto poondiatej planéte rozoznávali iné hodnoty, možno by som bola hrdinkou ja, alebo vychudnuté dieťa v Afrike. Celý svet je zvrátený a tomu sa nedá pomôcť.

A čo tak deti z Hollywoodu? Už desaťroční puberťáci myslia len na to, ako raz zarobia viac než ich rodičia. Nezmyselné súperenie… Ja súperiť s rodičmi nemusím, už som dávno vyhrala, čo i len preto, že nefetujem, ani nepijem. Poviem vám, dávno by som sa na takú charakterovú spodinu vykašľala. Dobre viem, kam putuje polovica môjho platu, no neodvážim sa reptať, lebo by ma vykopli z domu a ja tam ostávam len pre Bruca a Dianu. Totiž prispievam, no čiastku si vždy uchmatne otec na chlast a čiastku matka na fet a myslia si, že som zrejme pribrzdená alebo slepá… Ach Bože!

No a čo môj milostný život? Je skoro rovnako nudný ako ten oficiálny. Poznala som viacero mužov, ale buď som mala zakaždým smolu, alebo som si chlapa jednoducho nedokázala udržať. Možno ich čosi odo mňa odpudzuje, niečo ako boží trest, neviem, túto záhadu sa mi nikdy nepodarilo vyriešiť. No či som zainteresovaná a či nie, výsledok je stále rovnaký, teda… od môjho posledného sexu o mňa žiaden nezakopol. Vlastne som mala sex len raz v živote a vôbec to nebolo také úžasné, ako som počúvala z rozprávaní iných žien. A už nikdy by som sa na to nedala nahovoriť v autokine! Môj chlapec sa volal Thomas. Mal dvadsaťdva, vtedy bol o dva roky starší než ja a myslela som, že je skúsený, no to, ako so mnou zaobchádzal bolo viac než žalostné. Chcela som mať svoje panenstvo z krku… Teraz by som si dala panenskú blanu najradšej voperovať naspäť, alebo, ak by to bolo možné, aspoň raz by som použila časovrat (no… ešte okrem momentu keď som sa narodila do rodiny Broocsovcov).

Vždy som si to predstavovala romanticky, pri sviečkach, na pláži… hocikde! Vlastne som vo svojej podstate vášnivá žena, ktorá túži po láske, objatiach, bozkoch a dotykoch. Ako každá iná… Ach… asi by som si mala na čelo nalepiť informačnú tabuľku: Nie som monštrum.

Keď sa tak spätne pozerám na svoj život a na vyhliadky do budúcna, prestávam otcovi zazlievať chlast a matke fet. Čo lepšie by ma mohlo postretnúť?! Najviac ma však aj tak štve, že sa stále snažím. Dopekla, toľko sa snažím! Lenže šťastena ma obchádza ako by som jej ukradla večný úsmev. Vlastne má pravdu, pri mne sa aj šťastena prestane usmievať. No hlavu hore, je ďalší pracovný deň, musím sa tváriť vyrovnane… Máte pocit že sa ľutujem? Nie, ja som Amanda Broocsová, dámy a páni a prisahám, že zo šťasteny raz niečo vydolujem!

Ďalšie príspevky

Komentáre

24 Responses to Námet 1. Amanda Broocsová

 • To je taký môj úlet… príjemné čítanie, snáď sa objaví aj pokračovanie. Snáď 🙂

 • No ma to rychly spad a dobre sa to cita.
  Pacia sa mi svieze frazy aj stylizacia viet.
  Ach tie ulety! 😀

  Len tak dalej, nech ta muza kope!

 • ahoj mayka,
  takýto štýl ti viac pristane 🙂
  tým chcem povedať, že sa to dá čítať 🙂
  takže nezúfaj a píš ďalej 🙂

 • Ďakujem…

 • 🙂 díkes… som rada že sa páči. snáď sa bude aj ďalej.

 • Toto sa mi fakt páčilo a držím palce Amande aby sa dožila ďalšieho pokračovania 🙂

 • Toľko pozitívnych komentárov som ani nečakala… je to v celku obyčajný úvod, ktorý sa dobre číta… teda myslím 😀 no a pokračovanie je už na svete. čoskoro ho vyvesím 🙂 dúfam, že sa bude páčiť rovnako ako úvod.
  Ďakujem za komentár, terka;)

 • Musí byť pokračovanie!!! 🙂

 • tak, pekne, pekne si sa rozbehla !
  ako namet je to super, som zvedava ako to rozvinies!

  nech ta muza kope a nikdy neprestava…a aj keby chcela, myslim, ze nema sancu 😉

 • Hej holka talen! ja odpurce knížek by jsme tohle klidně přečet. Je to chytlavý a drži mě to dokud to nedočtu. Takový věci at dávaj do čítanek ve škole a hned by mě Čeština(Slovenštia) bavila. Ne ty nudné hovadiny. Jestli tohle někdy vyjde tak si knižku kupuju, klidně aj ve slovenštině:-)

  Gl:czech fans

 • Zomriem! Ja fakt umriem 🙂 Jiří, naozaj si veľmi vážim, že si mi venoval čas a napísal koment. si super 🙂 number one 😀 da best :D:D:D
  Ďakujem ešte raz! 🙂

 • Po upozornění kamarádem jsem si to přečet a za sebe říkám fájne! 😉

 • v knizkach (literature) se moc nevyznam ale tohle me vtahlo do deje (az sem si predstavoval jakej to musel byt hroznej zivot) a chvili sem si myslel ze je to o tobe a ne o smyslene postave 😀 jen tak dal! urcite si prectu pokracovani pokud bude:D

 • Ďakujem veľmi pekne 🙂 Pokračovanie je, aj bude 😉 všetky tie príspevky s názvom Námet… sú ďalšie pokračovania, takže keby si mal chuť, kľudne. Som fakt rada, že ste mi venovali chvíľku chlapci 🙂 A pozdravujem Brno.. 😉
  Ešte raz dík.

 • Musím sa pridať:D Aj mňa zaujala tvoja tvorba:D Je to presne moja šalka kávy:D xixi:D Hneď idem čítať ďalšie diely:D

 • Ďakujem, to poteší. Aj mňa zaujala tvoja šálka kávy takže sme si quit 😀 teším sa, dúfam že sa zapáčia 😉 A teším sa kedy už aj ty niečo vyvesíľ 🙂 Tak nech nás múza kope 🙂

 • Začalo som Námety čítať iba prednedávnom, ale zatiaľ sa mi páčia. 😉
  Veľa šťastia v písaní! 🙂

 • Nechcem žalovať, len som si myslela, že by Ťa možno zaujímalo, že Tvoja hrdinka má na mámtalente menovkyňu. 😉

  http://www.mamtalent.sk/dennik-amandy-brooksovej.phtml?program=1&ma__0__id_b=9196

 • Zdá sa to byť nemožné, ale sama som toto našla na mamtalente keď som tam len tak zablúdila, inak tam fakt vôbec nechodím, ale vravela som si, že sa tam pôjdem pozrieť, keď o tom tak rozprávaš!

  A našla som toto! ŠKANDÁL 😀 nechce sa mi veriť že by to bola toľká „zhoda“ 😀 najprv mi stúpla para do hlavy, myslela som že vybuchnem, ale potom som si prečítala kúsok toho bullshitu a prišla som na to, že skopírované to nie je, tak som sa upokojila 😀 ale inak sila čo títo ľudia dokážu!

 • … dievčinka sa zrejme inšpirovala istou americkou herečkou:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Amanda_Brooks

  … kde si sa inšpirovala Ty, gúgl nevie 🙂

 • Ja som totiž taký dement do filmov a slávnych osobností, že vôbec netuším, že nejaká Amanda Brooks existuje 😀 takže z mojej strany je to úplná náhoda 😀 

 • Zdravím,

  teraz som si všimla, že odkaz na moje dielo visí aj na nejakej inej stránke a nedalo mi nereagovať na tieto príspevky.

  Meno Amanda Brooksová nebolo inšpirované nejakou herečkou, ktorú nepoznám a nebolo prevzaté ani z tejto stránky. Je to naozaj jedna obrovská náhoda, o čom môže svedčiť aj neskopírovaný obsah a Brooksová s k a nie s c. Keby som tušila, že už existuje knižná hrdinka alebo dokonca herečka s týmto menom, určite by som priezvisko zmenila ešte pred zverejnením.

   

 • Môže byť, mne sa to už tiež občas deje. Kedysi som dokonca až tri svoje postavy pomenovala rovnakými krstnými menami, ako tri hlavné postavy jedného filmu bez toho, aby som o tom filme vedela. Tie mená však boli dosť rozšírené. Dať rovnaké meno a priezvisko je už väčšia vzácnosť, ale aj to sa žiaľ občas „zadarí“.

 • Netráp sa tým 🙂 je to celkom vtipná náhoda, ale nie je to vôbec podstatné a moja „hrdinka“ nie je knižná 😉 nič sa nedeje. veď o nič neide.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button