Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

Bad Girls

Čo ešte o dievčatách neviete?

U dievčat poznáme tri typy chorôb nafúkanosti. Katastrofa! (Sú až tri.)

Tak teda prvý – to je ten najľahší stupeň postihu (pod ním sú už len nepostihnutí). Ja ho nazývam DDO (čo je – snáď – dočasná degenerácia osobnosti).

Bolo to v deviatom ročníku. Osobne si myslím, že som nekonfliktný typ človeka (pokiaľ sa nevyskytne situácia, kedy som donútená vyjadriť svoj úprimný názor), no práve v tomto zložitom období adolescencie som natrafila na skupinku… ako by som to tak mierne… pomenujem ich: Štyri sliepky bez peria. Boli štyri, boli to sliepky a to, že im v hlave chýbal úsudok a sebakritika sa bohužiaľ priamo prejavovalo navonok a agresívne to pôsobilo na moju psychiku… Určite si každý z vás dokáže dobre predstaviť, ako sa asi medzi sliepkami môže cítiť hlasný pes na reťazi! Najradšej by ich roztrhal.

Bola som iná a v merítkach sliepok bez peria trochu divná. No poviem to takto. Ožratému sa vidia opití všetci, len on sám nie. Sfetovaný má pocit, že fetoval každý okolo neho, iba on je čistý no a debilovi sa zdá, že je debil každý normálny.

Ale vráťme sa ku sliepkam.

1.      „Nasypte sliepke zrno a uvidíte čo spraví…“

Silvia mala chuť… (na cigu a na chlapca)

Pre objasnenie situácie ešte musím podotknúť niečo o hip hopovej kultúre. (Priam cítim ako sa niektorým pri tejto vete naježia vlasy…) V prvom rade chcem čitateľov oboznámiť s jednou… možno novinkou. Keď vám niekto povie, že počúva hip hop, schuťou si ho otočte chrbtom k sebe a nakopte ho rovno do zadnice! – Buď už len z nenávisti k hip hopu (ak u vás nejaká klíči), alebo preto, že takáto veta (v 21.storočí tak často preferovaná) je absolútna kravina. KRAVINA!!! … na n-tu!

A som sa zase vyzúrila. Prečo? Lebo hip hop je názov pre celú kultúru, do ktorej patrí päť elementov: break dance, graffiti, beatbox, DJ-ing, alebo rapping. A POČÚVAŤ sa dá len rapping, alebo DJ-ing (no a poprípade ešte dobrý beatbox, ale to neodporúčam, lebo myslím hrozí, že z tých pazvukov človeku popreskakujú kolieka…) Som zvedavá, čo by napríklad Silvia počúvala na breaku… ako tanečníci pachtia a capkajú rukami nohami po podlahe? A pri grafitoch? Súzvuk syčania pri striekaní spreja?! Takže smelo do toho.

Samozrejme táto veta môže vyliezť len úst totálneho neznalca, ktorý sa dobovo prispôsobuje chodu ostatných puberťákov. Neznášam to! Neznášam keď sa niekto nečinne skrýva za názory iných, alebo zo seba robí ťažkého zainteresovanca len preto, lebo je niečo práve v móde! A na jar zase šup do iného štýlu. Nejde tu však len o štýly. Keď sa niekto nedokáže samostatne rozhodnúť pre veci ktoré ho bavia len z dôvodu, že to práve nie je v móde, stráca tvár. Nemá tvár… A čo je to za človeka, ktorý nemá svoju tvár? Niktoš. Čo taký niktoš potom povie? Nesúďte ma! Ja nemám svoj názor…

Silvia robila práve toto.  Páčil sa jej totiž jeden chlapec. Ba priam doňho bola zbláznená. On bol hoper a ona sa mu snažila prispôsobiť. Lenže párkrát nastal skrat a z času na čas stalo, že si Silvia k mikine zabila gorále!

2.      „Mami? A keď detičky nemajú mozog, čo sa s nimi stane?“

Saša. Pche! To sa snáď neoplatí ani rozvádzať. Saša brala všetko vážne a mimochodom chcela toho istého chlapca, čo Silvia (ona ich vlastne chcela viac… aj toho, čo mala Sára – ďalšia adeptka).

Saša bola zmetkákra. Doslovná! Predveiem vám konverzáciu (ktorá sa skutočne odohrala) medzi ňou a Lukášom:

S(liepka): „Inak… som sama v izbe…“

L: „Provokuješ?“

S(liepka): „Ale kdeže… kdeže…“

L: „Nerob mi chúťky (smajlíky)“

S(liepka): „Prečo? Čo by si so mnou spravil, keby si bol teraz so mnou sám?“

L: „Heh! No čo asi? (rehorajúce sa smajlíky)“

Nad poslednou vetou sa Saša pozastavila. Na ďalšie ráno v škole sa s miernym polichotením pýšila, že sa s ňou chce Lukáš vyspať. (A smrteľne vážne sme rozoberali problematiku), že nevie, či sa s ním vyspí. Teraz nepreháňam. Ona bola skutočne takáto brzda!

3.      „Samý zub!“

Sára mala strašne piskľavý hlas a hrozne degenerovaný smiech! Úkon rehotania u nej spočíval v tom, že zaklonila hlavu dozadu, otvorila zverák (najčastejšie do veľkosti L) a spustila hrdelné vzdychokvílenie. Bol to jednoducho nepomenovateľný pazvuk. Ani ho neviem opísať. A čo je veľkosť L? Sárin smiech mal totiž isté fázy… Je to ako graf.

1.veľkosť XS – nežný úsmev (nežný ako nežný – na sliepkach…)

2.veľkosť S – predstavuje úsmev, pri ktorom sú pery roztiahnuté na veľkosť palca, no stále pevne stisnuté (keď si to tak premietnete, je to typický slepačí výraz).

3.veľkosť M – úsmev nadobúda svoje špecifické tvary úškrnu. Zahŕňa pery roztiahnuté na veľkosť z bodu S, pričom sa nepatrne objavujú tesáky alebo (no to až pri vrcholnej fáze veľkosti M) môžeme medzi hryzadlami pozorovať dokonca menšiu medzeru

4.veľkosť L – sánky sú naširoko roztvorené, takže sa vám naskytá skľučujúci pohľad na tie obnažené lopatkovité útvary a tieň v ústnej dutine (fuj!).

5.veľkosť XL – hrôzostrašná scenéria! Zvyšky desiaty na jazyku a v zuboch, odhalený je celý hltan (poznámka: Sára nemala mandle), až máte pocit, že čoskoro vás tá hĺbka pohltí a dokonca (pri krkolomnejšom zaklonení hlavy) možno nazrieť aj do nosných dierok!

6.veľkost XXL – rozpolenie lebky…

Sliepky zvyčajne otvárali svoje zobáky do veľkosti M. Myslím, že len Silvii sa ešte podarilo dosiahnuť úroveň 4 a ich smiech pripomínal zvyčajné kotkodákanie. Len Sára bola v tomto svojím zjavom neopakovateľná.

4.      „Požrala som make-up a s ním aj múdrosť sveta.“

Soňa. Večne vygeflená – nepoviem barbie, lebo nebola blondýna – ale bola večne vygeflená. To je podstata veci. Pondelok až piatok, prvá až šiesta vyučovacia hodina – WC Kaderníctvo Soňa otvorené. Vstup zdarma (a služby nikto nechcel). V tomto boli inak namočené všetky, no najviac Soňa a poprípade ešte Silvia, tá na tom bola tiež zle. Ale ani Sáru by sme nemali vynechať….

Spoločne sa chodili skrášľovať akoby im to malo pomôcť. Škoda že ceruzka na oči nezamaľuje to prázdno v hlave.

Soňa mala popri tom aj veľké ambície stať sa miss-kou (ja by som z nej hneď urobila miss… na zemiaky!). Jej ďalšou prítulnou a nepochybne „príťažlivou“ stránkou bola (psychická porucha! No prejdime k veci…) tzv. všehomírovosť. Soňa mala pocit, alebo lepšie povedané žila v utkvelej predstave, že je Slnkom, okolo ktorého sa krútia planéty, osou, okolo ktorej sa točí Zem a ešte dráhou po ktorej tá Zem obieha okolo Slnka, samozrejme. Ona nepotrebovala nič a nikoho. Bola proste geniálna, netreba sa čudovať. Number One! Hviezda! Aj keď nie som si istá, na čo presne bola hrdá, lebo žila v totálnej diere. Nemám nič proti dedine, no toto nebola dedina… len slepá ulica, na konci ktorej sa muchy otáčali a lastovičky lietali hore bruchom, lebo už mali pocit že sú na konci sveta. Tak veru, na konci sveta sa človek priučí zlým návykom.

Soňa potom dosť rýchlo začala paktovať so sexom. Ale to už nadväzuje na ďalšiu diagnózu, ktorú si necháme na neskôr.

Ďalšie príspevky

Komentáre

15 Responses to Bad Girls

 • Ale si im to zas „nandala“. 😀 Koľko sa do nich zmestilo.
  Zo sladkého kečupu sa nám stáva čili omáčka. 😀

  Nech ťa múza kope!

 • tak toto sa ti podarilo Majka!
  neviem ci ste sa s Dusanom dohodli, alebo nie, na tom, ze vyvesite nieco vtipne… no jedno je iste, pobavila som sa velmi dobre… a myslim, ze nie len ja 🙂

  mas to teda dobreee znaaame 😉 😀

  nech ta muza kope aj nadalej! 🙂

 • No ono to bude mať tri fázy. a teraz ma tak napadá že ako zadosťučinenie by som to vyvesila na nástenke v škole… Ale tajne, nemyslite si 😀 keď ma nikto nebude vidieť, vybehnem na chodbu a prišpendlím to tam 🙂 xi… a najlepšie na tom je, že tá krava, z fázy poslednej je u nás tretiačka :D:D:D to bude… pomsta za to čo mi spravila. no to je už iný príbeh…
  Dobre. veľké plány mám 😀 ja to fakt spravím! s takým veľkým nadpisom BAD GIRLS, aby to každého upútalo. a ešte by som mohla vytlačiť obrovskú šípku 🙂 ktorá na to bude ukazovať. no snáď nebude prúser.

 • tak to som teda naozaj zvedava na pokracovanie! 🙂
  na kazdej skole sa najdu taketo typy…boze ako ich ja neznasam, to su take!… proste … niet slov…
  k tomu vyveseniu na nastenku: len davaj pozor, aby ta nikto nevidel 😉 sranda to bude totiz poriadna 😀

 • zmenila som názor! Ja im to vycapím rovno do triedy! :D:D:D Lebo v tom je toho viac.ona proste nedokázala zniesť že som si ulovila chlapca, ktorý za ňou dlhú dobu doliezal a preto robila odporné sviňačiny. ale ja jej to zrátam! Diplomaticky, v tichosti – A4-kou na dverách. už sa teším na to ako si budem predstavovať ich červené ksichty!!! bleee! len sa tam musím nebadane dostať, čo bude problém 🙂 ale nevadí a najprv to musím samozrejme napísať. dám si záležať!

 • Tak to si mi vzala z úst. Presnejšie z klávesnice. 😀 Už dávno som čosi plánovala napísať niečo podobné s tým hlavným rozdielom, že by to nebolo o konkrétnych osobách, ale o pubertiakoch všeobecne. Ale tiež som ich výstredné prejavy pomenovala chorobou. 🙂 To bezduché bezpríčinové večné rehotanie a chichotanie, prejavy, ktoré prezrádzajú IQ bublajúceho bahna, žiadny individualizmus, len slepé naháňanie sa za vodcom party a opakovanie všetkých jeho prejavov: fajčí, tak fajčia aj oni, pije, tak pijú aj oni, skočí zo strechy paneláku, zaručene to urobia aj oni… uf. A tiež som prišla na tvz. Zákon o inteligencii teenagerom: „So zvyšujúcim sa počtom teenagerov pohromade klesá ich celkové IQ.“ Neviem prečo, ale je to tak… pokiaľ sú vôbec schopní ako-tak normálneho správania, tak len osamote.

 • no tak to si ma prekvapila aj príjemne potešila. Budem pamätať na tú nepriamu úmeru :D:D
  len v mojich skúsenostiach sa to stupňuje. niekedy tie baby vyzerajú aj normálne, inteligentne, no keď ich človek spoozná, sú to ozajstné kozy :D:D
  fakt dúfam, že ma múza kopne a dostanem nejaký nápad ako tieto prípady objasniť ďalej 😀
  Tak teda ďakujem za koment.

 • Pardon poslalo sa mi to dvakrát…

 • neviem ci by som sa ta nemal bat:) skus napisat aj nieco o chalanoch nech sa zhodnotime:-D
  ale je to fakt coolove

 • Že báť? no to snáď nie 😀
  o chalanoch? to je inak dobrý nápad… možno raz sa k nemu dostanem. ja celkom rada ironizujem, lenže ironizovať len v krátkom úryvku prakticky bez akcie je dosť obtiažne.
  Ďakujem za komentár 🙂 potešil

 • Bože Majka, hrozne som sa smiala a čo bolo najhoršie na tom…že som v Accome a všetci kolegovia mojej mami tu sedia a mňa tak hrozne triaslo 😀 veď, ale to bolo hrozné, ja som sa hrozne smiala 😀 a tak skvelo si to napísala, riadne dobré je to, vlastne ako všetko čo napíšeš 🙂

 • :D:D:D:D Tak to ma nesmierne teší 😀 aj ja som sa smiala, najmä na veľkostiach huby :D:D:D som rada že som ťa pobavila :D:D:D toto je balíček „viac v jednom“… aj pre mňa aj pre iných :D:D:D
  Ďakujem za komentár. potešil 😉

 • Fakt som sa na tom pobavila. Máš super štýl písania, zbožňujem také sarkastické narážky! Tak inteligentne a humorne napísane! Teším sa na pokračovanie!:))

 • Som polichtená, že si si odomňa niečo prečítala 😉 naozaj ďakujem, aj za koment. to sme dve, aj ja mám rada sarkazmus a iróniu :D:D som zlá, no čo už. Chystala som sa na pokračovanie tohto úryvku plného jedu. chcela som ešte načrtnúť povahu jednej… hm.. hm.. čo mi rozbila vzťah, aj keď je pravda, že ten chlapec bol tiež debil, lebo sa nechal. fakt by som bola schopná vyvesiť im to do triedy, keby som vedela, kde sedia, tak aj rovno na lavicu, ale pravda je taká, že sa neviem ani predbehnúť v rade. hrozne ma nasrali, obaja, lenže keby som uverejnila niečo také, znížila by som sa na ich úroveň a za ďalšie; nerada zraňujem ľudí. aj keď sú na mňa odporní, radšej sa im vyhnem a strpím to, no keby som sa mala hlúpo pomstiť, tak ma hryzie svedomie. neviem čo to mám za povahu…
  no a pomaly a isto ma jed prechádza. ani sa nimi viac nechcem zaoberať. sú to proste primitívi, takže túto kapitolu som uzavrela, posmiala som sa a realizujem sa inde 😉
  Ešte raz ti ďakujem za koment. nech aj teba múza kope.

 • … potom ťa to prejde, ten hnev a vieš, že keby si im to takto fľochla do tváre, nemala by si z toho dobrý pocit, ale už len to, že to človek môže a vie:) dať na papier je oslobodzujúce, nie?:) Teda … nech nás ta múza kope:)))

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button