Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

Vlado Preložník

AUTOR

Vlado Preložník

Stredný Hron začiatkom prázdnin 2008

Vhodné nástupné miesto na splav je kemp Iliaš na rkm 172,7. Tieň vysokých stromov poteší najmä v horúčavách, rovnako ako pivo, či vychladené nealko z bufetu. Do B. Bystrice je to odtiaľto len pár kilometrov.

Vlkanovská perej za malej vody vyzerá mierumilovne – treba mať akurát oči na stopkách a obchádzať kamenné bloky, za ktorými sa tvoria pereje.

Na porovnanie: takto vyzerajú vlny pri veľkej jarnej vode.

Letné horúčavy urobili z rešpekt budiaceho Hrona plytký potôčik. Nevadí – aspon si môžete prezrieť balvany na dne kotla hate Zvolen II, o ktoré sa zabijete, keď vám pri väčšej vode napadne túto hať splavovať. Nevymýšľam si, už sa to stalo.

Pod Zvolenom – na rkm 151,3 – vyrástol nový kemp BUDČA. Je prístupný autom i autobusom z obce Budča, leží na pravom brehu Hrona, pristáva sa pri betónových blokoch hneď za plynovým potrubím a následnou poloprehrádzkou. Rozľahlé lúky umožňujú postaviť viac ako 200 stanov. V kempe je občerstvenie, blízko motel Luteus. Dá sa vybaviť aj ubytovanie (0905/169 029 Vladimír Ivanko).

Siesta.

Mimozemšťanky: Florix z planéty C54 v súhvezdí Labute.

Radea zo súhvezdia Plejády (dvojhviezda BC807)                    

Klasika. Gitara a špekáčky.
(Žánný hevymetál z magiča, ani vegetariánské somariny.)

Slušná lúka na táborenie je pri futbalovom ihrisku v Lovči, rkm 128.
(Ak nechcete spať v Hliníku).

V Hliníku je naozaj čulý stavebný ruch – začala výstavba úseku rýchlostnej komunikácie R1: Žarnovica – Šášovské Podhradie.

Autom sa k lodenici bude dať dostať, tak, ako doteraz.

Legendárne miesto na táborenie v Hronskej Dúbrave zíva prázdnotou. Prečo, to vidíte na tabuľke. Prečo je tam tá tabuľka, čert vie. Dá sa však pristáť a zájsť si do reštaurácie v budove železničnej stanice na teplú stravu, alebo len tak si dať pivo a kukať sa na vlaky. Kemp však časom zlikviduje MVE, ktorú tu chce nejaký podnikavec stavať.

Ďuri: pohoda – klídek – tabáček.

Vlado Preložník
Bývam na úpätí pohoria Tribeč, blízko Nitry. Som dlhoročný splavovač riek, jazier a morí. Okrem toho sem-tam vydávam knihy.
Ďalšie príspevky

Komentáre

3 Responses to Stredný Hron začiatkom prázdnin 2008

  • …zase som nestihla ziadny so splavov :-(. Ked ja nemozem ani na zaciatku, ani v strede leta. Pan Preloznik, verim, ze si na mna spomeniete (SEŠ 1989-1993), nie je nieco v plane este teraz, koncom leta, prip. v septembri?
    Ria

  • Dobry den prajem:) velmi pekny prispevok, som velmi rada ze tieto nase akcie su niekde aj zverejnovane:) samozrejme sa uz veelmi tesim na novu sezonu…chcela by som sa spytat ja si pamätam ze s kazdeho jedneho roku boli taketo dokumenacie…ale ked nejako si neviem spomenut kde by som ich mohla najst…dakujem za pomoc a pozdravuujem…veronika

  • … napr. dosť splavov, na ktorých som bol, je tu:

    http://www.enigma.sk/profil/vlado-preloznik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button