Literárny blog Kope Vás múza?

Cestovateľský blog Cesty a rieky

Táborák, Úvod.

Táborák

Úvod

Táborák je názov projektu, ktorého cieľom je vytvoriť spoločné literárne a umelecké dielo. Inšpiráciou pre Táborák je projekt Balkón. Balkón bol rozsahom malý a spoločne napísaný román, ktorý bol 11 mesiacov uverejňovaný na pokračovanie v kulturologickom a literárnom mesačníku. Zoznam autorov je napísaný v tvare: číslo kapitoly, meno a priezvisko.

 

1 Augustin Sokol, 2 Agda Bavi Pain, 3 Daniel Hevier, 4 Ján Litvák, 5 Dušan Mitana, 6 Marek Godovič, 7 Martin Vlado, 8 Pavol Rankov, 9 Peter Getting, 10 Peter Nahálka, 11 Balla.

Autor Balla nemal uvedené svoje krstné meno. Je to ale známy a úspešný slovenský spisovateľ, podobne ako aj všetci ostatní uvedení autori, okrem autora kapitoly 1, ktorý nie je spisovateľ, ale programátor. Balkón bol dobrý projekt. Táborák vychádza z predpokladanej, optimistickej a možno aj naivnej myšlienky autora kapitoly 1 v Balkóne, že aj dobrá vec sa dá vylepšiť. Za pokus to stojí. Napríklad, dajú sa doplniť autorky, ktoré v Balkóne chýbali, zrušiť všetky obmedzenia, ktoré sa týkajú termínov zasielania príspevkov, počtu autorov na jednu kapitolu, alebo naopak, počtu kapitol na jedného autora – a to bez ohľadu na poradie kapitol, nadväznosti príbehov v kapitolách, typu literárneho žánru – teda to môžu byť poviedky, básne, komentáre ku poviedkam a básničkám, divadelné hry, filmové scenáre, piesne, operetné scenáre, vtipy, kreslené vtipy, kreslené a animované príbehy na pokračovanie, počítačové programy, bez jazykových obmedzení a bariér, teda bez diakritiky, interpunkčných znakov, s novotvarmi a vlastnými vymyslenými slovami, pričom to všetko môže byť okrem slovenčiny napísané aj v bratskej češtine, autor môže zostávať v anonymite na neobmedzenú dobu, alebo aj navždy, zvoliť si jeden, alebo aj viac umeleckých pseudonymov – a tak ďalej… Autorom kapitoly 1 je zatiaľ Augustin Sokol a kapitoly 2 je Denisa Enigmová, čo je jej možno dočasný umelecký pseudonym. – A ďalšie kapitoly by sa mali nateraz, alebo aj naďalej, zasielať na niektorú z týchto e-mailových adries:

asokol@seznam.cz 

asokol2001@gmail.com

asokol2001@yahoo.com

asokol2001@hotmail.com

Všetky kapitoly potom budú postupne zverejnené na webstránke Táboráku:

http://taborak.webovastranka.sk

Ochrana autorských práv bude garantovaná v zmysle platných zákonných ustanovení. Kvôli eventuálnym problémom s diakritikou budú textové súbory na webstránke ukladané ako dokumenty vo Worde alebo vo formáte Rich Text Eormat:

taborak080314.doc

taborak080314rft.rft

A už sú tam aj takto uložené. Napríklad, číslo 080314 je zobrazenie aktuálneho dátumu: 14. marec 2008. Samozrejme, že aj tento návrh sa dá vylepšiť. Ak má niekto iný, alebo doplňujúci návrh, nech bude tak láskavý a zašle ho na hore uvedené e-mailové adresy. Dúfajme, že sa nám náš spoločný Táborák vydarí podľa hesla: uhuru, udugu, umoďa, čo je francúzske liberté, egalité, fraternité vo svahilštine. V podstate by to mala byť príjemná, nezáväzná, neviazaná zábava a potešenie z tvorby. S úctou, Augustin Sokol a syn, Augustin Sokol junior. 

Ďalšie príspevky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Post_bottom_background_and_button